سوپر لیگ بانوان: پیروزی شش بر یک زنان منچستریونایتد در برابر زنان بریستول سیتی

دختران یونایتد پس از پیروزی پر گل ۶-۱ در برابر بریستول سیتی در روز یکشنبه در ورزشگاه لی اسپورتس ویلج، به عنوان صدرنشین، وارد تعطیلات کریسمس می شوند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، شاگردان کیسی استونی با در هم کوبیدن بریستول سیتی، عملکرد درخشان خود در لیگ را ادامه دادند. سرخ پوشان اکنون با کسب هشت پیروزی و دو تساوی، در ۱۰ بازی متوالی لیگ شکست ناپذیر بوده اند.

شوت فوق العاده لیا گالتون در دقیقه ۲۶، شیاطین سرخ را پیش انداخت. سپس میلی ترنر در وقت اضافه نیمه اول، اختلاف را به دو گل رساند. درست پس از شروع نیمه دوم، جس سیگزورث گل سوم منچستریونایتد را وارد دروازه باگلی کرد. گل چهارم را نیز گالتون به ثمر رساند. توبین هیث با ثبت عملکردی خارق العاده گل پنجم و ششم یونایتد را به تور دروازه بریستول چسباند. تک گل مهمان را نیز، بازیکن سابق منچستریونایتد، ابونی سالمون به ثمر رساند.

به دنبال شکست برابر اورتون در اوایل هفته در چارچوب جام خذفی زنان انگلیس، کیسی استونی تیم خود را با چهار تغییر روانه میدان کرد. ایمی ترنر، کریستی اسمیث، الا تون و هیث، به جای ابی مک مانوس، لوتا آکویست، هایلی لد و جین راس، در ترکیب اصلی قرار گرفتند.

این تیم مهمان بود که اولین فرصت جدی بازی را در اختیار داشت، اما ضربه سالمون با اختلاف زیادی به بیرون رفت. پس از این موقعیت، یونایتد نبض بازی را در دست گرفت. میلی ترنر با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد و سپس جک گروئنن با یک شوت سرکش دروازه بان بریستول را به چالش کشید.

در دقیقه ۲۰ ام بازی، مدافع اسپانیایی، اونا باتله، موقعیت گلزنی خوبی برای یونایتد ایجاد کرد، اما گلر بریستول، سوفی باگلی، درست روبروی او بود و ضربه اش را دفع کرد. در دقیقه ۲۴ ام، ستاره آمریکایی، هیث، می توانست یک گل فوق العاده زیبا از فاصله ۲۷ متری به ثمر برساند، اما متاسفانه ضربه اش به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

دو دقیقه بعد، فشار شیاطین جواب داد. گالتون با یک ضربه محکم، قفل دروازه حریف را شکست. شماره ۱۱ منچستریونایتد توپ را از کیتی زلم گرفت، از دو مدافع رد شد و توپ را از فاصله ۲۲ متری، به طاق دروازه بریستول چسباند.

صدرنشینان لیگ فشار خود را بر توکا ها حفظ کردند. تا پیش از پایان نیمه اول، هیث و تون فرصت گلزنی داشتند اما ضربه هایشان دفع شد. در وقت های اضافه نیمه، یونایتد باز هم به گل رسید. کیتی زلم دومین پاس گل خود را به ثبت رساند. سانتر وی با ضربه سر میلی ترنر همراه شد و وارد دروازه بریستول شد. شاگردان استونی با اختلاف دو گل وارد رختکن شدند.

در ابتدای نیمه دوم شیاطین سرخ می توانستند یک پنالتی بگیرند، اما داور مسابقه، لیسا بن، تصمیم به ادامه بازی گرفت. سپس گالتون یک سانتر زیبا برای سیگزورث ارسال کرد، اما ضربه شماره ۹ منچستریونایتد به بیرون رفت.

با این حال، چند لحظه بعد در دقیقه ۵۲، سیگزورث با استارت پر قدرت خود، پس از ضربه کرنر، گل سوم سرخ پوشان منچستر را به ثمر رساند. این آخرین حرکتش در این بازی بود و سپس با ایوانا فوسو تعویض شد، تا او هم اولین بازی خود را در سوپر لیگ بانوان تجربه کند.

در دقیقه ۶۳، گالتون یک سوپر گل دیگر به ثبت رساند، تا اختلاف به چهار گل برسد. تون با سرعتی بالا به عنوان یک وینگر، توپ را به گالتون رساند و ضربه بازیکن منچستریونایتد وارد دروازه شد. پس از گل چهارم، کیسی استونی تعویض های خود را ادامه داد و هایلی لد و جین راس به جای گروئنن و زلم وارد زمین شدند.

پس از گذشت ۷۲ دقیقه از بازی، بازیکن بریستول سیتی، سالمون، توپ را از مری ارپس عبور داد و  دروازه تیم سابقش را باز کرد. در ۱۵ دقیقه پایانی بازی، مارتا هریس به جای اونا باتله وارد زمین شد، تا اولین بازی این فصل سوپر لیگ خود را تجربه کند. کریستی هانسون نیز به جای گالتون پا به زمین مسابقه گذاشت.

هیث در ۱۰ دقیقه پایانی بازی، دو بار گلزنی کرد، تا کلاس بالای خود را به رخ سایرین بکشد. این پیروزی بدان معناست که شاگردان کیسی استونی تعظیلات کریسمس را با صدرنشینی سپری می کنند، تا در روز دهم ژانویه، به مصاف اورتون بروند.

جزئیات بازی

بازیکنان زنان منچستریونایتد: ارپس، باتله (هریس ۷۴)، میلی ترنر، ایمی ترنر، اسمیث، گروئنن (لد ۶۴)، زلم (راس ۶۴)، تون، هیث، سیگزورث (فوسو ۵۴) و گالتون (هانسون ۷۴).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: آکویست، مک مانوس، بنتلی و پرس.

گلزنان: گالتون ۲۶ و ۶۲، میلی ترنر ۴۵، سیگزورث ۵۲ و هیث ۸۳ و ۸۶.

بازیکنان خاطی: لد

بازیکنان زنان بریستول سیتی: باگلی، الن، پالمر (هریسون ۴۶)، اوانز، پورفیلد، رافرتی، ولینگز، لوگارزو (بیسل ۶۵)، هومفری، دنیلز و سالمون.

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: بریسون، هالند، کالیس، ویلسون، مسترانتونیو و جونز.

گلزنان: سالمون

بازیکنان خاطی: رافرتی

داور مسابقه: لیسا بن

ورزشگاه: لی اسپورتس ویلج

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی ۱-۰ منچستر یونایتد در برابر بریستول سیتی

زنان یونایتد عصر امروز موفق شدند زنان بریستول را در ورزشگاه تورتون پارک با نتیجه …

یک دیدگاه

  1. امروز روز خوبی بود – در کل تونستیم دوازده تا گل بزنیم و هردوتا بازی هم زیبا بود – هم لیا گالتن خوب بود ، هم استیو مک تامینی، هم توبین هیث عالی بازی کرد هم برونو فرناندز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =