سوپر لیگ بانوان: شکست ۲-۱ دختران یونایتد در برابر چلسی

اولین شکست بانوان شیاطین سرخ در این فصل سوپر لیگ، در روز یکشنبه مقابل چلسی و در ورزشگاه کینگزمدو رقم خورد.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه منچستر یونایتد، این بازی یک جنگ واقعی بر سر صدرنشینی بود؛ شاگردان کیسی استونی با اختلاف سه امتیازی نسبت به چلسی، در صدر جدول سوپر لیگ بانوان قرار داشتند، اما متاسفانه، امروز روز یونایتد نبود.

۳۰ دقیقه پس از شروع مسابقه، آبی پوشان با گل پرنیل هاردر پیش افتادند. این گل، با گل تساوی بخش لارن جیمز در دقیقه ۶۰ پاسخ داده شد، اما تنها کمی بعد از آن فرن کربی شاگردان اما هایس را پیش انداخت تا آبی ها با سه امتیاز مسابقه، زمین را ترک کنند.

این نتیجه باعث شد روند شکست ناپذیری سرخ پوشان در لیگ، با ۱۱ بازی به پایان برسد و همچنین چلسی به دلیل تفاضل گل بهتر و با یک بازی کمتر، به صدر جدول سوپر لیگ بانوان انگلیس، صعود کند.

استونی سه تغییر در ترکیب امروز، نسبت به ترکیب بازی مقابل بریستول سیتی، ایجاد کرده بود؛ کریستی هانسون، هایلی لد و کریستن پرس، به جای کیتی زلم، جس سیگزورث و توبین هیث در ترکیب اصلی قرار گرفته بودند.

هر دو تیم بازی را با فشار بالایی آغاز کردند. بازیکن چلسی، سم کر، که در بازی رفت در سپتامبر نیز گل تیمش را به ثمر رسانده بود، فرصت داشت تا در پنج دقیقه اول بازی، دروازه منچستر یونایتد را باز کند؛ اما هوشیاری و سرعت ایمی ترنر جلوی او را گرفت.

اولین حمله شیاطین سرخ از سمت راست توسط الا تون انجام شد، اما نتیجه ای در بر نداشت. سپس چلسی نبض بازی را در اختیار گرفت. در دقیقه ۱۲، میلی ترنر شوت بازیکن آبی پوشان، کِر، را دفع کرد.

فقط اندکی بعد، کر با دروازه بان شیاطین سرخ، مری ارپس، تک به تک شد. گلر جلو آمد تا روی مهاجم چلسی فشار وارد کند که موفقیت آمیز بود و شوت وی به بیرون رفت. این یک موقعیت جدی برای تیم میزبان بود.

اولین گل چلسی در شرایطی به ثمر رسید که مری ارپس شوت کربی که پس از یک ضربه کرنر زده شده بود را دفع کرد، اما آبی پوشان با فشار بیشتر، توپ را به تور دروازه زنان منچستر چسباندند.

در اواخر نیمه اول، یونایتد چند حمله خطرناک روی دروازه حریف تدارک دید. اول، برترین بازیکن دسامبر سوپر لیگ بانوان، لیا گالتون، با عبور از جناحین، یک موقعیت ایجاد کرد، اما سانترش نتیجه ای نداشت.

سپس هانسون دروازه بان جلسی، کاترین برگر، را کنار گذاشت و توپ را وارد دروازه چلسی کرد، اما شماره ۱۸ منچستر یونایتد در موقعیت آفساید قرار داشت و گل مردود اعلام شد. دو تیم با نتیجه ۱-۰ وارد رختکن شدند.

پس از استراحت، شروع نیمه دوم با فشار کمتری از سوی دو تیم همراه بود. یونایتد به دنبال یک کرنر، اولین فرصت گلزنی نیمه دوم را کسب کرد، اما نتیجه ای نداشت. در حالی که سرخ پوشان به دنبال گل تساوی بودند، کیسی استونی اولین تعویض خود را انجام داد و لارن جیمز تازه نفس به جای پرس وارد زمین مسابقه شد.

یک تعویض طلایی برای منچستری ها! در دقیقه ۶۱، شوت جیمز از لبه ی محوطه جریمه، به گوشه دروازه حریف چسبید و بازی ۱-۱ مساوی شد. دقایقی بعد، کر این فرصت را داشت تا باز هم تیمش را پیش بیندازد، اما ارپس آن موقعیت را خنثی کرد.

چهار دقیقه پس از گل تساوی بخش منچستر یونایتد، کربی توپ را از مری ارپس رد کرد تا باز هم اختلاف بین دو تیم به یک گل برسد. در اواخر بازی، یونایتد باز هم به دنبال زدن گل تساوی بود و در این راستا جس سیگزورث به جای هانسون وارد زمین شد.

۹ دقیقه مانده به پایان بازی، گالتون یک کرنر کسب کرد، اما هیچ نتیجه خاصی برای یونایتد نداشت. گل کربی آخرین گل این جدال حساس بود و بازی با همین نتیجه به پایان رسید؛ رکورد شکست ناپذیری منچستر یونایتد متوقف شد و چلسی نیز به صدر جدول سوپر لیگ بانوان، صعود کرد.

جزئیات بازی

بازیکنان زنان منچستر یونایتد: ارپس، باتله، ایمی ترنر، میلی ترنر، اسمیث، لد، گروئنن، هانسون (سیگزورث ۷۵)، تون، پرس (جیمز ۵۵) و گالتون.

سایر بازیکنان تعویضی: بنتلی، هریس، مک مانوس، زلم، فوسو، هیث و راس.

گلزنان: جیمز ۶۱

بازیکنان خاطی: گروئنن

بازیکنان زنان چلسی: برگر، ملده، برایت، اریکسون، اندرسون، لپولز، جی (ریتن ۷۷)، کربی، هاردر (اینگل ۷۰)، کوثبرت و کر (انگلند ۷۰).

سایر بازیکنان تعویضی: بلاندل، فلمینگ، اسپنس، چارلز و تلفورد.

گلزنان: هاردر ۳۰ و کربی ۶۵

بازیکنان خاطی: ریتن

داور مسابقه: ربکا ولوم

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

رسمی: ماریا ثوریسدوتیر به تیم بانوان منچستر یونایتد پیوست

مدافع اسبق چلسی تا پایان فصل ۲۰۲۲/۲۳ به شیاطین سرخ ملحق شد. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =