یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

سوپر لیگ بانوان: شکست سنگین سرخ پوشان در دربی منچستر

زنان منچستر یونایتد در برابر زنان منچستر سیتی با نتیجه ی سه بر صفر مغلوب شدند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه منچستر یونایتد، در هوای سرد استادیوم آکادمی سیتی، دو تیم همسایه به مصاف یکدیگر رفتند تا امتیاز های حیاتی مسابقه را برای خود درو کنند و به چلسی صدرنشین نزدیک تر شوند. دیدار سوم زنان یونایتد با سیتی، یک نا امیدی تمام عیار برایشان بود.

میزبان پس از یک ضربه کرنر در نیمه ی اول، توسط لوسی برنز به گل رسید. لارن همپ اختلاف را به دو گل رساند و در نهایت گل دقیقه 84 ام کارولین ویر، تیر خلاصی بر پیکر تیم کیسی استونی شلیک کرد. شیاطین سرخ با شکست در دربی سه امتیاز از چلسی عقب افتادند و جایگاه دوم خود را نیز به سیتیزن ها واگذار کردند و به رده ی سوم سقوط کردند.

سرخ پوشان پس از شکست ناگهانی در برابر ریدینگ، قصد داشتند به روند سابق خود بازگردند، و در این طرف، آبی پوشان نیز می خواستند روند برد های خود را ادامه دهند. میزبان ها با شش برد متوالی وارد این بازی شدند. آن ها از زمان تساوی 2-2 با منچستر یونایتد در نوامبر، هیچ امتیازی را از دست نداده بودند.

کیسی استونی فقط یک تغییر در ترکیب، نسبت به ترکیب بازی مقابل رویا ها، ایجاد کرده بود و آن، جایگزینی جکی گروئنن به جای کریستی هانسون بود. درست مانند یک دربی منچستر، بازی با تنش بالایی آغاز شد، اما در ده دقیقه ابتدایی هیچ شوتی به طرف دروازه ها زده نشده بود.

اولین موقعیت جدی شیاطین سرخ در دقیقه 17 ایجاد شد. توپ در جناح چپ زمین به گروئنن رسید و او نیز با یک پاس زیبا لیا گالتون را صاحب توپ کرد. برترین بازیکن دسامبر سوپر لیگ زنان سانتر کوتاهی انجام داد اما نتیجه ای به جز کرنر نداشت. آن کرنر نیز باعث خلق موقعیت جدی ای نشد.

پنج دقیقه بعد، سیتی کرنری را کسب کرد که باعث شد جلو بیفتند. ارسال اول روی سر ماریا توریسداتر، که از زمان پیوستنش به یونایتد از چلسی فقط دو بازی انجام داده است، فرود آمد و پس از چند نبرد هوایی، به برنز رسید و او نیز با ضربه اش، مری ارپس را ناکام گذاشت و توپ را به تور دروازه منچستر یونایتد چسباند.

کمی بعد، سانتر استنوی از بالای دروازه ی یونایتد به بیرون رفت. در اواخر نیمه ی اول، شیاطین فقط کمی تا گل تساوی بخش خود فاصله داشتند. پس از یک ضربه ی آزاد، توپ در سمت چپ ناحیه ی سیتی به گالتون رسید و او نیز توپ را در داخل محوطه ی جریمه ی حریف به لد رساند. ضربه ی والی لد با اختلاف اندک به بیرون رفت.

دقایقی بعد، مری ارپس با سیوی فوق العاده، جلوی ضربه ی قیچی برگردان الن وایت را گرفت. تنها کمی پیش از اتمام نیمه اول، گالتون احساس ناراحتی کرد و به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد، تا کریستی هانسون در جای او قرار بگیرد. دو تیم با نتیجه 1-0 وارد رختکن شدند.

پس از شروع نیمه ی دوم و خلق چندین موقعیت توسط هر دو تیم، یونایتد فشار خود را جهت به ثمر رساندن گل تساوی حفظ کرد. جس سیگزورث در 20 دقیقه ی پایانی به جای هایلی لد، که در نیمه اول یک کارت زرد نیز دریافت کرده بود، وارد زمین شد.

اما فقط ثانیه هایی پس از انجام این تعویض، سیتی گل دوم خود را به ثمر رساند. ضربه ی کلو کلی توسط مری ارپس مهار شد، اما لارن همپ روی توپ برگشتی، دروازه ی سرخ پوشان را باز کرد. ایمی ترنر نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از وارد شدن توپ به دروازه انجام داد، اما موفق نبود.

طی یک ضد حمله، پرس موفق شد روباک را پشت سر بگذارد، اما دروازه بان حریف مانع گلزنی بازیکن آمریکایی شد و یک کرنر برای یونایتد به عمل آمد. ضربه ی سر توریسداتر با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

گل سوم آبی پوشان، نسخه ی یونایتد را پیچید. شوت چیپ ویر در لبه ی محوطه ی جریمه، از ارپس گذشت و وارد دروازه شد.

جزئیات بازی

بازیکنان زنان منچستر یونایتد: ارپس، توریسداتر، ایمی ترنر، میلی ترنر، باتله، زلم، گروئنن، لد (سیگزورث 70)، تون (فوسو 88)، پرس و گالتون (هانسون 45).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: بنتلی، بورن، هریس، جونز و راس.

بازیکنان خاطی: لد

بازیکنان زنان منچستر سیتی: روباک، برنز، دالکمبر، هوتون، گرینوود، والش، ویر (کومبس 89)، اسنوی، کلی، همپ و وایت (لاوله 85).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: بردسلی، تیب، مانیون، پارک، بکی، مورگان و دیویس.

گلزنان: برنز 23، همپ 70 و ویر 84

بازیکنان خاطی: گرینوود

داور: ابیگل بیرن

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x