سوپر لیگ بانوان: حفظ روند شکست ناپذیری زنان منچستریونایتد با پیروزی در برابر ریدینگ

شیاطین سرخ با شکست دادن ریدینگ در ورزشگاه مدیسکی، با نتیجه ۲-۱، موفق شدند روند شکست ناپذیری خود را در این فصل از سوپر لیگ زنان انگلیس، حفظ کنند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، ضربه سر دیر هنگام هایلی لد، پس از گل اول یونایتد توسط لیا گالتون، و گل به خودی تساوی بخش میلی ترنر، شاگردان کیسی استونی را باری دیگر پیش انداخت و پیروزی را برایشان به ارمغان آورد.

این پیروزی صدر جدول لیگ را برای شیاطین سرخ حفظ می کند. کیسی استونی فقط یک تغییر اجباری در ترکیب برنده ی بازی با آستون ویلا در هفته گذشته، انجام داده بود و کریستی هانسون، جایگزین لارن جیمز شده بود.

در دقایق ابتدایی بازی، موقعیت هایی برای هر دو طرف ایجاد می شد و منچستریونایتد باید قدرت خود را در خط دفاعی و خط حمله خود، به نمایش می گذاشت. اول از همه، این میزبان بود که موقعیت هایی را مقابل چشمان اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه، ایجاد می کرد.

دو موقعیت جس فیشلاک روی دروازه شیاطین سرخ، بهترین موقعیت گلزنی آن ها بود. مخصوصا موقعیت دوم، که با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. مهاجم ریدینگ، ناتاشا هاردینگ، نیز می توانست در همان دقایق ابتدایی، قفل دروازه مهمان را باز کند، اما شوتش خارج از چارچوب بود.

پس از تحت فشار قرار گرفتن توسط رویال ها، سرخ پوشان در صدد جبران آن ها بر آمدند و حالت هجومی به خود گرفتند. الا تون با مهارتی بالا، حمله ای را از جناح چپ ترتیب داد، اما شوت زاویه بسته او، مستقیم به سوی دروازه بان حریف، گریس مولونی، رفت و دفع شد.

لحظاتی بعد، توبین هیث، با نفود خود و یک پاس کات بک، موقعیتی برای هانسون دست و پا کرد، اما شوت مهاجم منچستریونایتد از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از این موقعیت و در دقیقه ۳۲، شیاطین سرخ پاداش شروع خطرناک خود را گرفتند. لیا گالتون با ورود به محوطه جریمه حرف از سمت چپ و شوت محکمش، قفل دروازه را باز کرد و یونایتد ۱-۰ پیش افتاد.

دقایقی پس از گلزنی، شیاطین سرخ باز هم موقعیت داشتند. شوت الا تون، پس از پاس هانسون، بیرون رفت و به تور کناری دروازه برخورد کرد. دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند. در شروع نیمه دوم، مری ارپس، گلر یونایتد، که نیمه اول آرامی را سپری کرده بود، توسط دو بازیکن ریدینگ به چالش کشیده شد. او موفق شد با دبل سیوش، هریس و هاردینگ را از گلزنی محروم کند.

با گذشت ۱۰ دقیقه از شروع نیمه دوم، گل تساوی بازی به ثمر رسید. شوت فیشلاک از خارج محوطه، به پای ترنر برخورد کرد و منحرف شد، ارپس نیز نتوانست کاری انجام دهد و توپ وارد دروازه منچستریونایتد شد.

فیشلاک که موفق شده بود نقش اساسی ای در گل اول ریدینگ داشته باشد، در صدد پیش انداختن تیمش برآمده بود. ایمی ترنر با تکل قدرتمند خود، جلوی تلاش این بازیکن برای گلزنی را گرفت. با ورود بازی به ۱۵ دقیقه پایانی خود، هر دو تیم برای به ثمر رساندن سومین گل بازی، در تلاش بودند.

پس از شوت زاویه بسته دیانا کوپر که به تور کناری دروازه برخورد کرد، سرخ پوشان با یک حرکت سریع، توانایی به ثمر رساندن گل پیروزی بخش خود را داشتند. گالتون در این موقعیت تبدیل به بازی ساز شد و سانترش برای بازیکن تعویضی، جین راس، نتیجه ای نداشت.

هنگامی که کمتر از ۱۰ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود، گل برتری منچستریونایتد به ثمر رسید. کرنر هیث از سمت چپ، به هایلی لد، که درون محوطه شش قدم قرار داشت، رسید، و او با ضربه سر خود، شیاطین سرخ را باری دیگر پیش انداخت.

در دقیقه پایانی بازی، هیث، می توانست گل سوم شیاطین سرخ را به ثمر برساند، اما شوت راه دور او به بیرون رفت. و در این لحظه، داور مسابقه، هلن کانلی، سوت پایان بازی را به صدا درآورد.

بازی بعدی بانوان منچستریونایتد، در روز چهارشنبه، تحت چهارچوب جام حذفی زنان انگلیس، مقابل اورتون، خواهد بود. سرخ پوشان، پس از آن، در آخرین بازی از سال ۲۰۲۰ خود، در ورزشگاه لی اسپورتس ویلج، به مصاف بریستول سیتی خواهند رفت.

جزئیات بازی

بازیکنان زنان ریدینگ: مولونی، لین، کوپر، بارتریپ، وودهم، ویلیامز (بروتون ۸۵)، فیشلاک، جیمز، هاردینگ، ایکلند (رو ۸۰) و هریس.

سایر بازیکنان این تیم: نایلر، رابرتس، چایلدرهاس و کارتر.

بازیکنان خاطی: لین و بارتریپ.

گلزنان: میلی ترنر ۵۶ (گل به خودی).

بازیکنان زنان منچستریونایتد: ارپس، باتله، ایمی ترنر، میلی ترنر، اسمیث، لد، گروئنن، هیث، تون (استانیفورث ۶۱) (زلم ۸۱)، گالتون و هانسون (راس ۷۲).

سایر بازیکنان این تیم: بنتلی، مک مانوس، آکویست و فوسو.

بازیکنان خاطی: ایمی ترنر و هیث.

گلزنان: گالتون ۳۲ و لد ۸۳.

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی ۱-۰ منچستر یونایتد در برابر بریستول سیتی

زنان یونایتد عصر امروز موفق شدند زنان بریستول را در ورزشگاه تورتون پارک با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =