یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

سولشر: والنسیا کاپیتان تیم باقی خواهد ماند؛ به جوانان بازی خواهم داد

سولشر سومین کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی خود را به عنوان مربی منچستر انجام داد.

یونایتد فنز – اوله گنار سولشر بعد از پیروزی برابر هادرسفیلد و کاردیف، در سومین بازی خود به عنوان سرمربی منچستر به مصاف بورنموث خواهد رفت. او در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

وضعیت مصدومان منچستر:

از آنجایی که دیروز را استراحت داشته ایم، تمرین زیادی را انجام نداده ایم و امروز اولین روز تمرین ماست. روملو، آنتونی مارسیال و الکسیس سانچز دیروز تمرینات سبک را انجام داده اند بنابراین خوشبختانه می توانند در بخشی از تمرینات امروز شرکت کنند، باید منتظر باشیم و ببینیم چه زمانی به میادین برخواهند گشت. به نظر می رسد مارکوس روخو و اسکات به زودی می توانند بازی کنند. اسمالینگ دردی را در پای خود دارد، بنابراین فکر نمی کنم تا سال نو بتوانیم او را در اختیار داشته باشیم، شاید تا قبل از بازی با تاتنهام اما هیچ وقت نمی توان به طور قطع چیزی را اعلام کرد.

والنسیا، کاپیتان تیم سولشر:

زمانی که آنتونیو آماده بازی باشد، کاپیتان ماست. اکنون او در حال سپری کردن جلساتی سخت جهت آماده شدن برای بازه زمانی فشرده روبرو است، دفاع راستی با قابلیت هجومی بهتر از وی بسیار نادر است بنابراین بازوبند کاپیتانی را روی بازوی وی خواهید دید.

خبرنگار: در طول یک هفته تاثیر بسیاری را در تیم ایجاد کرده اید اما آیا شما این عملکرد اخیر را به دلیل جایگاه ششم تیم و وجود مشکلاتی که نیاز به رسیدگی دارند کذایی تلقی می کنید؟

 نیاز به پیشرفت در مواردی داریم، حضور ما در این رتبه از جدول بی دلیل نیست، ثبات نداشته ایم، قادر به ثبت کلین شیت نبوده ایم، گل های کافی به ثمر نرسانده ایم، اکنون دو گل از روی ضربات ایستگاهی دریافت کرده ایم، بازی باز مدافعان خوب بوده است اما باید به عادت گل نخوردن خود برگردیم. موارد بسیاری در یک تیم فوتبال وجود دارد و شما همیشه برای پیشرفت این موارد تلاش می کنید. من به تازگی به تیم ملحق شده ام بنابراین ایجاد تغییر و تفاوت بسیار سخت است. کار من صحبت کردن با بازیکنان و درک احساس و سطح اعتماد به نفس آن ها بوده است، هر فردی دارای یک مسئولیت است که باید آن را بهبود بخشد.

شانس بازی به جوانان:

 همانطور که زمانی سر مت بازبی گفت، اگر بازیکنان جوان تیم به اندازه کافی مسن باشند، کیفیت لازم را نیز دارا هستند، ما روی این رسم باشگاه پایه گذاری شده ایم، نیاز به افزودن بازیکنان جوان از تیم آکادمی به تیم اصلی داریم، این مورد برای آکادمی ما مهم است، من نیز در تلاش برای تحقق این امر هستم، اکنون دو و یا سه بازیکن جوان در تیم زیر ۱۸ سال خود داریم که در آستانه درخشش هستند، مصدومیت و خستگی هایی را در میان آن ها داشته ایم اما سوای این مورد ها، آن ها آماده حضور در تیم اصلی هستند. نیل و ریکی من را به وجد می آورند.

دلیل تغییر روحیه ی تیم:

زمانی که بردی کسب می کنید همه شاد هستند بنابراین بیایید این روند را حفظ کنیم، بازی بورنموث را پیش رو داریم، دو بازی قبل یعنی اولین بازی من در تیم و اولین بازی من در اولدترافورد فوق العاده بوده اند، این اتفاق جدیدی است و باید این روند خود را مقابل بورنموث حفظ کنیم زیرا زمانی که در یک بازی شکست می خورید زیاد خوشحال نخواهید بود.

تجربه مربی گری در کاردیف:

البته زمانی که من به کاردیف رفتم شرایط کاملا متفاوت بود زیرا تیم در حال درجا زدن و در تلاش برای فرار از سقوط بود و به تازگی به لیگ راه یافته بود اما حضور در یونایتد کاملا متفاوت بود، شما و بازیکنان انتظار دارید هر بازی به پیروزی دست یابید، کاردیف احترام بسیاری به حریف خود قائل بود و مربی گری در کاردیف سخت تر از آن چیزی بود که فکر می کردم و قطعا اگر شانس دوباره داشتم تغییرات کمتری را در تیم ایجاد می کردم، زیرا پیوستن به تیمی که در حال درجا زدن است سخت تر از پیوستن به تیمی هجومی است.

خبرنگار: آیا ترکیب تیم از حیث مصدومیت پیشرفت داشته است؟

بله و در بازه زمانی پیش رو این قضیه بسیار حیاتی خواهد بود زیرا مصدومیت های کوچکی رخ خواهد داد. بازیکنان بسیاری در دو بازی قبلی بازی کرده اند و احتمالا زمان انجام تغییراتی فرا رسیده است. شاید مارسیال برگردد و شاید الکسیس و لوکاکو نیز از مصدومیت برگردند زیرا به هر حال تا از سال نو آماده بازی خواهند شد بنابراین داشتن آن ها خوب خواهد بود.

پیروزی برابر هاردسفیلد:

روز فوق العاده ای بود که با یک پیروزی تکمیل شد، سه امتیاز، سه گل، هواداران خوشحال، شگفت انگیز بود و وارد اولدترافورد شدن برای من لحظه ای بسیار احساساتی بود. باید هم تحت تاثیر آن قرار گرفته بوده باشم چون خیلی در ارامش بودم. کمتر اشفته بودم و کمتر از معمول کنار زمین می رفتم چون من دوست دارم در محوطه سرمربیگری باشم و بازیکنان را راهنمایی کنم ولی فقط نشستم و از بازی لذت بردم و اجازه دادم مایکل و مایک و کیران کار مربیگری را انجام دهند. روز خارق العاده ای بود.

تبریک سر الکس به اوله:

پس از پیروزی به دفتر رئیس وارد شدم و وقتی سر الکس به شما بگوید کارت خوب بود، آنگاه است که راضی و خوشحال می شوید.

پل پوگبا:

 به نظر من پوگبا بازیکن بسیار بسیار خوبی است. او یکی از بهترین بازیکنان سطح بالای جهان است، حملات زیرکانه ای دارد و بسیار خوب کار کرده است اما او جثه بزرگی نیز دارد، می تواند ضربات سر بزند و یا تکل بزند. او مانند دیگر بازیکنان بوده است. نگرش او بی نقص بوده است و این کلید موفقیت اوست، شما باید پس از هر بازی بسیار خسته باشید، او کلاس بالایی را از خود نشان داده است و ما قطعا مشتاق ساختن تیمی حول او هستیم اما در عین حال بازیکنان با کیفیت بسیاری نیز داریم.

خبرنگار: به نظر شما مشکل لوکاکو و سانچز  چه چیزی است؟

من نمیتوانم به شما بگویم، من تازه در حال نظارت کردن بر این تیم هستم، تعداد زیادی بازیکن خوب و وقتی شما این مهاجمان بی پروا را به زمین میفرستید، ترکیبی مطمئن خواهید داشت، این در وهله‌ی اول جزئی از گذشته ی ما و سپس جزئی از تفکرات من است. اما وقتی شما هواداری هستی که از بیرون به ماجرا نگاه میکنی همه چیز فرق دارد، خیلی آسان است که تشخیص دهی چه کسی باید بازی کند، ناگهان می بینی که می خواهی با ۶ مهاجم بازی کنی یا ۶ مدافع مرکزی، در حال حاضر سوالی که در ذهن من است این است که شما چگونه روملو، الکسیس، آنتونی، جسی، مارکوس و خوان، این شش مهاجم، را بازی می دهید، بیش از ۴ مهاجم در آن واحد؟ من مطمئن نیستم. سیستم چرخشی و ارتباط میان بازیکنان بسیار مهم است.

درخشش دو ستاره ی دیگر زیر نظر اوله؟

من فکر میکنم که نگاه شما به قضیه اشتباه است، من نمیتوانم برای نمایش آنها داخل زمین کاری بکنم، پل خودش این کار را انجام داده، سخنان من با آنتونی، روم، الکسیس، من اینجا هستم تا این حرف ها را قبل از ورود به زمین به آنها بزنم و باقی کار و نمایش خوب در بازی بر عهده خودشان است. من با این که من پوگبا را اینگونه کردم موافق نیستم. این کار خود آنهاست که وقتی شانسی بدست میاورند از آن استفاده کنند، این کاریست که یک فوتبالیست انجام میدهد، شما باید خودتان تلاش کنید، مطمئنا من راهنمایی هایی به زبان خواهم آورد، اما از موضوعات شفاهی که بگذریم من همیشه این چنین مربی ای بودم که عقیده داشته ام شما نمیتوانید به بازیکنان بگویید که در هر موقعیت دقیقا چه کار کنند. آنها به دلیلی اینجا هستند، این که آنها از خلاقیت و سازندگی خود استفاده کنند و از فوتبال بازی کردن برای باشگاه لذت ببرند بر عهده خودشان است، این بهترین مقطع زندگی شماست، اما زمان بدی هم برای مربی موقت شدن نیست.من فکر میکنم که نگاه شما به قضیه اشتباه است، من نمیتوانم برای نمایش آنها داخل زمین کاری بکنم، پل خودش این کار را انجام داده، سخنان من با آنتونی، روم، الکسیس، من اینجا هستم تا این حرف ها را قبل از ورود به زمین به آنها بزنم و باقی کار و نمایش خوب در بازی بر عهده خودشان است. من با این که من پوگبا را اینگونه کردم موافق نیستم. این کار خود آنهاست که وقتی شانسی بدست میاورند از آن استفاده کنند، این کاریست که یک فوتبالیست انجام میدهد، شما باید خودتان تلاش کنید، مطمئنا من راهنمایی هایی به زبان خواهم آورد، اما از موضوعات شفاهی که بگذریم من همیشه این چنین مربی ای بودم که عقیده داشته ام شما نمیتوانید به بازیکنان بگویید که در هر موقعیت دقیقا چه کار کنند. آنها به دلیلی اینجا هستند، این که آنها از خلاقیت و سازندگی خود استفاده کنند و از فوتبال بازی کردن برای باشگاه لذت ببرند بر عهده خودشان است، این بهترین مقطع زندگی شماست، اما زمان بدی هم برای مربی موقت شدن نیست.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x