سولشر با استفاده از پوگبا میتواند منچستریونایتد را به سطح لیورپول برساند

اوله گنار سولشر تصمیمات مهمی برای دیدار یکشنبه منچستریونایتد مقابل لیورپول گرفته است.

یونایتد فنز – تقریبا سه سال پیش تیم مورینیو در آنفیلد به مصاف لیورپول رفت و با یک باخت بد، حکم اخراج مورینیو امضاء شد؛ حال همین بازی میتواند شک و تریدید های باقی مانده در مورد شایستگی اش برطرف کند.

حتی بعد از این نتایج خوب اخیر تیم در لیگ برتر، برخی هواداران همچنان در مورد شایستگی سرمربی نروژی قانع نشده اند. درست همانطور که پس از انتصاب بعنوان سرمربی موقت درخشید و فصل گذشته پس از شروع دوباره مسابقات نیز از شرایط مشابهی برخوردار بود، اما نتوانست در طولانی مدت آن نتایج را حفظ کند.

یک پیروزی در بازی روز یکشنبه نه تنها میتواند اختلاف منچستریونایتد با لیورپول را به ۶ امتیاز برساند، بلکه این تیم را به قهرمانی در لیگ یک پله نزدیک تر خواهد کرد؛ اما چنین نتیجه ای باعث میشود که هیئت مدیره قانع شوند تیم سولشر تیم کاملی است.

با این وجود حتی بدون پیروزی در این بازی نیز کافی است به آخرین بازی مورینیو بازگردیم تا ببینیم سولشر چه کار فوق العاده ای انجام داده است.

پنج بازیکن ترکیب اصلی آخرین بازی مورینیو دیگر در باشگاه حضور ندارند و جسی لینگارد نیز میتواند در انتهای این ماه تیم را ترک کند.

این بازیکن انگلیسی تک گل تیم در باخت ۳ بر ۱ در آنفیلد را به ثمر رساند، یکی از شش شوتی که در این بازی به سمت دروازه آلیسون زده شد. شاگردان کلوپ نیز در این بازی ۳۰ شوت بیشتر از منچستریونایتد به ثبت رساندند.

به نظر نمیرسد که با توجه به فرم منچستریونایتد در این فصل، باز هم شاهد چنین بازی ای باشیم، اما شاید یکی از تفاوت های فاحش تیم با تیم مورینیو اعتماد به نفس تیم سولشر نباشد، بلکه نقش پل پوگبا در تیم باشد.

این بازیکن فرانسوی در دسامبر ۲۰۱۸ تبدیل به بازیکن کنار گذاشته شده از ترکیب و نیمکت تیم بود و پس از اخراج مورینیو با یک پست در شبکه های اجتماعی به این خبر واکنش نشان داد.

این صحبت ها زیاد بود که مورینیو، کسی که پوگبا را از یوونتوس بازگرداند، او را برای این مسابقه مناسب نمیدانست و در نهایت او را به فروش خواهد رساند؛ در حال حاضر بروز صحبت های اینچنینی خارج از تصور است.

بلوغی که پوگبا در دیدار مقابل برنلی در اولدترافورد از خود به نمایش گذاشت کم نظیر بود. اگرچه تعداد کمی از او توانایی های کلاس جهانی او را زیر سال می برند، اما نمونه های کمی از او در حالی که هم تیمی هایش در فرم عالی نیستند ، بار بازی را بر دوش کشیده است را مشاهده نموده ایم.

برونو فرناندز در این این یکشنبه میتواند بازی دیگری در کلاس جهانی به نمایش بگذارد و سولشر قطعا برای نتیجه گرفتن در این بازی قطعا تنها روی پوگبا حساب نمیکند، اما مطمئنا برای به ارمغان آوردن پیروزی در این دیدار، از پوگبا نیز استفاده خواهد کرد.

این هافبک ۲۷ ساله انتخاب مناسبی برای سمت چپ خط هافبک خواهد بود، و میتواند یک تهدید جدی در خط حمله باشد و مدافعی همچون ترنت الکساندر آرنولد را به دردسر بیندازد.

سولشر لیاقت معتبر شناخته شدن را دارد، چرا که به خوبی شرایط پوگبا را مدیریت کرده و از او استفاده درستی داشته است، حتی اگر در انتهای فصل او تیم را ترک کند.

یک خداحافظی عالی با جام قهرمانی لیگ برتر در اولدترافورد، در حالی که پوگبا کاملاً به آن بلندپروازی کوتاه مدت متعهد است چرا که به دنبال توجیه انتقالی گرانقیمت خود به رئال مادرید است که هنوز آرزوی آن را دارد.

پیروزی در دیدار یکشنبه میتواند یک تغییر قدرت باشد، چراکه شاگردان سولشر با این برد به مدعی اول قهرمانی لیگ برتر تبدیل خواهند شد.

با تکرار درخششی که از او در تروف مور شاهد بودیم، تحول پوگبا به طور کامل نمایان خواهد شد. شاید در این صورت عاقلانه باشد که تصویری نادر از آنفبلد را منتشر کنیم و برای آن ‘caption this’ بنویسیم.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

لیگ جزیره: چلسی ۰ – ۰ یونایتد؛ نتیجه دیدار رفت تکرار شد

یونایتد مقابل چلسی متوقف شد. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =