یکشنبه , مرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / بازیکنان / سه جایگاهی که سانچز می تواند در ترکیب یونایتد قرار گیرد

سه جایگاهی که سانچز می تواند در ترکیب یونایتد قرار گیرد

انتقال وی به اولدترافورد فرصت خوبیست تا در نیم فصل دوم توانایی های خود را به نمایش بگذارد.

یونایتد فنز – این ملی پوش شیلیایی تا بدین جای فصل در ۱۹ بازی لیگ برتر ۷ گل به ثمر رسانده است در حالی که فصل گذشته آمار خود را به ۲۴ رساند. توانایی ها و قدرت انطباق وی این امکان را برای مربیان فراهم می آورد که بر اساس شرایط حریف وظایف مختلفی را بر عهده او قرار دهند.

 

وینگر بازی ساز

 

غیاب سانچز در ترکیب آرسنال همواره محسوس بود چرا که همیشه بیش از حد انتظار در بازی سازی نقش داشت. برای مثال فصل گذشته در ایجاد پاس فرار از مجموع ۱۸ مورد ۷ پاس موفق به ثبت رساند، بیشتر از هر بازیکن دیگری در تیم و جایگاه سوم را نیز در لیگ از آن خود نمود. بدون شک او یک مهاجم است اما گاهی برای بدست آوردن توپ تا عمق خط دفاعی عقب می نشیند و با پاس های عمیق یا تحرکات بدون توپ برای مهاجمین فضا سازی می کند.

بر خلاف اغلب وینگر ها سانچز به ندرت از جناحین اقدام به ارسال توپ می کند، بلکه ترجیح می دهد به داخل محوطه نفوذ کرده و یا پوششی برای مهاجم میانی باشد، و یا حتی بدون توپ خود را به نزدیک ترین جای ممکن برای استفاده از موقعیت ها برساند. انتظارات بر این خواهد بود که او را در مقام بهترین موقعیت ساز یونایتد ببینیم، این در حالیست که تا بدین جای فصل ۱۷ بار بیش از بهترین مهره یونایتد (خوان ماتا ۳۳) موفق به ایجاد موقعیت گردیده است. وی اصولا در جناح چپ مشغول می باشد، جایی که آنتونی مارسیال و مارکوس راشفورد وظایفی مشابه بر دوش دارند، ممکن است لازم باشد که این دو برای کسب جایگاه خود در سمت راست خط حمله با خوان ماتا وارد رقابت شوند، پستی که در حال حاضر لینگارد توجه همگان را به خود جلب نموده است.

 

مهاجم نوک ثانویه

 

در حالتی دیگر مارسیال و راشفورد می توانند در پست سابق خود باقی بمانند و سانچز در منطقه میانی حمله پشت لوکاکو شناور باشد. البته این مساله نباید با پست شماره ۱۰ اشتباه گرفته شود چرا که وظیفه این مهره عمدتا موقعیت سازیست در حالی که سانچز می تواند با همکاری لوکاکو در محوطه حریف تحرک داشته و هنگام حمل توپ توسط لوکاکو از چنگ مدافعین بگریزد.

همکاری این دو مهاجم بسیار مثمر ثمر خواهد بود، هر دوی آنها از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و ترکیب بزرگ و کوچک آنها قوای تهاجمی خطرناکی را فراهم می آورد. این دو بازیکن فصل قبل در مجموع ۴۹ گل به ثمر رساندند، اگر اتحاد آنها به خوبی صورت گیرد می توانیم مجددا شاهد شکل گیری چنین آمار حیرت انگیزی باشیم.

 

یکی از سه مهاجم پیشتاز

 

لوکاکو در آغاز فصل شروعی فوق العاد داشت اما در سه ماه اخیر عملکرد او چنگی به دل نزد. گل هفته پیش او به استوک سیتی اولین گل پس از حدود یک ماه بود. بازگشت زلاتان نیز دردی دوا نکرد و به دلیل مصدومیت سابق مجددا تحت درمان قرار گرفت، بدین ترتیب شرایط برای لوکاکو بسیار ایده آل به نظر می رسید چرا که هیچ جایگزینی برای وی وجود نداشت. ورود سانچز معادلات را برهم خواهد زد، چرا که این امکان وجود دارد مورینیو او را در میانه خط حمله جای دهد و راشفورد و مارسیال را در دو طرف او تعبیه سازد.

هر چند این چینش با توجه به خلق و خوی مرد پرتغالی تا حدودی دور از انتظار است اما گزینه ای غیر ممکن نیست چرا که همین استراتژی باعث موفقیت منچسترسیتی و لیورپول در این فصل شده است. مارسیال و راشفورد هر دو در بازه ای از سوابق خود در میانه خط حمله ایفای نقش نموده اند و می توانند به راحتی با سانچز تغییر جایگاه دهند. مطمئنا لوکاکو یکی از مهره های اصلی قوای هجومی یونایتد باقی خواهد ماند ولی حضور سانچز تضمیمی برای ملی پوش بلژیکی می باشد که به تلاش خود در این مسیر بیافزاید.

 

نیمکتی آماده انفجار

 

بازیکنی با دستمزد ۳۵۰ هزار پوند در هفته قطعا برای نشستن روی نیمکت در نظر گرفته نشده است. اما از آنجا که در دو بازی اخیر آرسنال حضور نداشت کمی از آمادگی وی کاسته شده است. بدین ترتیب در چند بازی ابتدایی خود ممکن است به عنوان مهره تعویضی وارد میدان گردد. این مساله چند تاثیر مفید در پی خواهد داشت.

وقتی مهاجمین بدانند که او هر لحظه ممکن است جای آن ها را در میدان تصاحب کند، انگیزه ای خواهد بود که کیفیت عملکرد خود را افزایش دهند. از طرف دیگر وجود مهره ای مانند سانچز هنگامی که مدافعین حریف دچار خستگی شده اند می تواند ابزاری گران بها برای هر مربی باشد. یونایتد دوباره به اوج بازگشته و سه بازی اخیر خود در تمام رقابت ها را با پیروزی به پایان رسانده است پس اگر هم سانچز آمادگی لازم را نداشته باشد هیچ فشاری بر مورینیو نخواهد بود که وی را هر طور شده وارد میدان کند. مسلما او برای مدت زیادی نیمکت نشین نیست اما مادامی که باشد یونایتد صاحب قدرتمند ترین نیمکت انگلستان خواهد بود.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

پریرا برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد

پس از گمانه زنی ها درباره ی اینکه پریرا سرانجام برای کدام تیم ملی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *