پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / خبر اسلایدی / سه امکان برای آندر هررا؛ کلید یدک خوزه مورینیو

سه امکان برای آندر هررا؛ کلید یدک خوزه مورینیو

یونایتد فنز – ملی پوش اسپانیایی در آخرین بازی خود به نحوی برای تبدیل سیستم ۱-۲-۳-۴ به ۳-۳-۴ مورد استفاده قرار گرفت، چیدمانی که خیلی مناسب حال یونایتد واقع نشد.

ماتیچ پس از ورود به تیم آزادی عمل بیشتری برای پوگبا فراهم ساخت و او می تواند بیش از پیش در فعالیت های هجومی مشارکت کند و عملا بار از روی دوش هررا برداشته شد. به هر حال ترجیح بر این است به جای آنکه نقشی یدکی برای او در نظر گرفته شود، وظیفه ای مناسب به او محول گردد.

 

هافبک پوششی

هیچ بازیکنی فصل گذشته در تیم  بیشتر از او در هر نود دقیقه ارسال پاس نداشته است، ۶۵/۳۱ و ۷۴/۵۷ به ترتیب موفق و نا موفق، و در توپ ربایی نیز بالاترین آمار را داشته است، ۳/۱۴ در نود دقیقه. در حال حاضر ماتیچ در بهترین جای ممکن حضور دارد، هنگامی که پوگبا جلو می کشد تا در نیمه حریف تحرک ایجاد کند او به خوبی فضاهای خالی را پر می کند و شریک خوبی برای مرد فرانسوی به حساب می آید. همچنین او تمایل دارد که تا حد ممکن توپ را به جلو منتقل کند، او را نمی توان با کلود ماکلله مقایسه کرد چرا که ماتیچ تحرک و توان پرس بیشتری دارد.

این در حالیست که هررا از توان نفوذ بیشتری برخوردار است و به نظر نمی رسد جانشین خوبی برای ماتیچ در منطقه دفاعی باشد. مایکل کریک نیز در این منطقه در بازیابی توپ و شروع مجدد های بازی از توان بالایی برخوردار است و همچنین در بازی خوانی و توپ ربایی. با توجه به کارایی پوگبا و ماتیچ در تسخیر فضاها، توپ ربایی و حاکمیت بر بازیکنان حریف به نظر می رسد مورینیو باید راه دیگری برای هررا پیدا کند.

 

هافبک هجومی

خوزه مورینیو سال ۲۰۱۵ در دوره دوم مربیگری در چلسی صریحا در مورد بازیکن شماره ۱۰ و وظایفش پشت مهاجم نفوذی گفته بود:

” با سیستمی شامل دو هافبک و یک شماره ۱۰ انتظارات بسیاری از او خواهم داشت. شماره ۱۰ باید در محوطه جریمه حضور داشته باشد و باید گلزنی کند، زمانی که تیم توپ را از دست می دهد او برای من حکم شماره ۸/۵ را دارد و زمانی که مالک توپ هستیم او وظیفه شماره ۹/۵ را بر دوش خواهد داشت. بهترین ها از نظر من وزلی اسنایدر و دکو بودند، آنها می توانستند دفاع کنند، در محوطه حضور داشته باشند و گل به ثمر برسانند. “

همان طور که شاهد هستیم هررا هیچ شباهتی به این دو بازیکن ندارد، ولی او را می توان با شماره ۱۰ برزیلی یعنی اسکار مقایسه کرد با توجه به این که او نیز از جمله موارد مورد علاقه مورینیو بوده است. این بازیکن ۲۶ ساله که در حال حاضر برای شانگهای در سوپر لیگ چین توپ می زند، همان قدر که در کار بازی سازی موفق بود، به عنوان عاملی مخرب در مقابل بازیکنان حریف ظاهر می شد، در نبرد ها پیروز می شد، توپ ربایی می کرد و مانعی برای به سرانجام رسیدن پاس ها بود.

هررا در سه بازی آخر خود و نیز در فصل گذشته لیگ برتر بالاترین آمار تکل موفق در نیمه حریف را داشته است او در مدت حضور خود در اولدترافورد دفعات متعددی در امر گلزنی ظاهر شده است خصوصا در اولین فصل ورود خود به کمپین. با توجه به این که پوگبا به خوبی از جانب ماتیچ حمایت می شود و این امکان برای او فراهم شده است که خود را در بازی سازی مهاجمین بیشتر دخالت دهد به نظر می رسد نقشی که هررا می تواند داشته باشد این است که در تخریب بازی سازی مدافعین حریف شرکت کرده و از انتقال توپ به خطوط حمله جلوگیری کند.

 

جایگزینی برای ماتیچ

این اولین باری نیست که هررا در کسب جایگاهی در ترکیب اصلی ناموفق بوده است، در واقع شرایطی پیش آمده که با وجود درخشش او در فصل گذشته سهمی در برنامه های مربیش ندارد. او در اولین دوره حضور خود در اولدترافورد تحت مربیگری فن خال همزمان با ورود آنخل دی ماریا با این تردید روبرو شد که آمادگی لازم جهت قرارگیری در ترکیب اصلی را ندارد و در سیستمی که ریسک کمتری را می پذیرد به عنوان بازیکن اصلی کاربردی نیست. ولی در اواخر فصل رول اصلی را در برنامه ای مربی هلندی ایفا می کرد و پل ارتباطی مستحکمی برای ارتباط منطقه میانی با خط حمله بود، ولی باز هم تداومی نداشت. در تابستان همان سال با پیوستن باستین شوان اشتایگر و مورگان اشنایدرلین به کمپین، دوباره نیمکت نشین شد، در واقع نحوه بازی او مانع از این بود که حضورش  در ترکیب اصلی نظمی پایدار به خود گیرد، تا آنکه مورینیو در سال ۲۰۱۶ از راه رسید.

در ابتدا او بر این تصمیم بود که مروان فلینی را کنار پوگبا به بازی گیرد، ولی به علت عدم توانایی مرد بلژیکی در نفوذ و اعمال فشار زیاد بر دوش ملی پوش فرانسوی، فرصتی دوباره برای هررا ایجاد شد تا بتواند توانایی های خود را در معرض نمایش گذارد، پاسور زبردستی که مربی برای ایجاد ارتباط در تیم نیاز داشت، ولی در این فصل بار دیگر ماتیچ این فرصت را از او ربود.

به نظر می رسد این بار دیگر برای هررا مثل دفعات گذشته نیست و رسیدن به ترکیب اصلی دور از ذهن خواهد بود. تنها امید این است که آیا محبوبیت او در بین طرفدران و پیش مربی تاثیری در این روند خواهد داشت یا خیر؟

با توجه به این که مورینیو این فصل در لیگ برتر در صدد فتح جام می باشد و در لیگ قهرمانان، جام خذفی و جام اتحادیه می بایست با پیش آهنگان جبهه جنگ دست و پنجه نرم کند، این امکان وجود دارد که نقش هررا را به عنوان جایگزینی برای ماتیچ در تقابلات دامنه دار و طولانی مدت این فصل در نظر گیرد. هر چند که در حال حاضر با مصدومیت پوگبا و خانه نشین شدن او به مدت حدودا یک ماه باید دید که مورینیو چه تمهیدی برای مرد اسپانیایی می جوید.

 

منبع: SQUAWKA

 

 

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *