سرخیو راموس می تواند یک راه حل کوتاه مدت برای منچستر باشد

منچستریونایتد فصل آینده نیاز به یک مدافع وسط جدید دارد و سرخیو راموس می تواند به عنوان یک راه حل کوتاه مدت گزینه مناسبی باشد.

یونایتد فنز- منچستر این فصل را با فشردگی آغاز کرد ولی بعضی از چیزها هنوز هم مانند سابق بود. شاگردان سولشر فصل گذشته در برابر تیم های بزرگ خوب نتیجه می گرفتند و این فصل هم تا حدودی موفق به این امر شدند. البته مشکل امتیاز از دست دادن مقابل تیم های ضعیف تر نیز هنوز پابرجاست. سولشر دلیل شروع بد منچستر را برنامه فشرده دانست و این مسئله تا حدودی درست است.

منچستر در رتبه نهم جدول حضور دارد ولی همچنان از سیتی و آرسنال بالاتر است و با یک بازی کمتر نسبت به اورتون نیز هم امتیاز هستند. شیاطین سرخ حتی با چلسی هم فاصله زیادی ندارند. فرانک لمپارد در این تابستان هزینه های بسیاری کرد ولی با یک بازی بیشتر تنها ۳ امتیاز از شاگردان سولشر جلوتر است.

شاید دلیل خرج کردن سنگین چلسی محرومیت این باشگاه در فصل قبل است. منچستر ولی مانند خیلی از باشگاه های بزرگ اروپایی توانایی خرید های سنگین در این تابستان را نداشت. خریدهای بزرگ چلسی باعث حسادت هواداران منچستر نیز شده است زیرا شیاطین سرخ برای جذب بازیکن کارشان به روز ددلاین کشیده بود.

شاید خیلی از هواداران منچستر دوست داشتند مانند چلسی خرید های هجومی گران قیمتی داشته باشند ولی بزرگترین خرید چلسی در این فصل بصورت رایگان انجام شد. تیاگو سیلوا مانند ادینسون کاوانی با کوله باری از تجربه به انگلیس آمد و توانست در مدت زمانی کوتاه وضعیت خط دفاعی چلسی را بهبود ببخشد. همانطور که کاوانی خط حمله منچستر را متحول کرد، تیاگو سیلوا نیز توانست آرامش و ثبات را به خط دفاع چلسی برگرداند. خلا همچین بازیکنی از سه سال پیش که جان تری خداحافطی کرد در چلسی حس می شد.

کاوانی که در روز ددلاین به منچستر پیوست، توانست با یک نمایش عالی خط بطلانی بر تمام تحلیل ها که او خریدی شکست خورده خواهد بود بکشد. خیلی از هواداران منچستر باتوجه به خریدهایی مانند دی ماریا، الکسیس سانچز و شواینی می ترسیدند که کاوانی نیز به سرنوشت آن ها دچار شود ولی این مهاجم اروگوئه ای با تاثیر عالی خود خیال همه را راحت کرد.

خرید تیاگو سیلوا و تاثیرش باعث شد هواداران منچستر نیز به جذب یک مدافع باتجربه فکر کنند تا در آینده بتوانند جوانانی مانند اوپامکانو را به خدمت بگیرند. از طرف دیگر ضررهای مالی کرونا همچنان ادامه دارد و منچستر فصل آینده نیز دست به عصا کار خواهد کرد. خرید بازیکنان آزاد و یا معاوضه می تواند گزینه های مناسبی باشد. در نتیجه شاید یونایتد باید به فکر خرید یک مدافع وسط باتجربه باشد که سرخیو راموس ایده آل ترین گزینه به نظر می رسد.

این بازیکن ۳۴ ساله در انتهای فصل بازیکن آزاد می شود و به نظر می رسد که تصمیم به ترک رئال گرفته است. حضور در لیگ برتر می تواند یک چالش جدید برای راموسی باشد که تا الان ۲۲ جام را بالای سر برده است. راموس همانند کاوانی یک بازیکن برنده است و می تواند یکی از ضعیف ترین خطوط منچستر را بهبود ببخشد. او در کنار کاپیتان مگوایر یک زوج مستحکم به نظر می رسند. همچنین ویکتور لیندلوف نیز در دفاع سه نفر می تواند کمک کننده باشد.

تجربه راموس می تواند به پیشرفت تدن منگی و توانزبه کمک کند. راموس باتوجه به سنش قطعا نمی تواند بصورت بلند مدت در منچستر باشد پس به روند پیشرفت مدافعین دیگر لطمه نخواهد زد. البته جذب مدافع جدید بستگی به خروج جونز، روخو و بایی دارد ولی قطعا منچستر از خروج این بازیکنان ضرر نخواهد کرد.

شاید سولشر بخواهد همچنان به پروژه بازسازی یونایتد با خرید بازیکنان جوان ادامه بدهد ولی بازیکنان باتجربه نیز بی ارزش نیستند. یونایتد اگر می خواهد همچنان در بازار فعال باشد باید به جذب بازیکنان آزاد بیشتر فکر کند. راموس می تواند یک برد بزرگ در بازار سال آینده باشد.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

ستاره ی جوان پرتغالی، تحت نظر غول های منچستر در مسابقات یورو ۲۰۲۰

مدتی است که رسانه های پرتغالی انتظار دارند نونو مندز از اسپورتینگ جدا شود. +۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =