زوال یک امپراطوری: جهنمی که شیاطین سرخ در آن می سوزند!

منچستریونایتد باز هم شب تلخی را در آلمان سپری کرد و از دور گروهی حذف شد.

یونایتد فنز- تقریبا یک ماه پیش بود که وودوارد به هواداران گفت منچستر می خواهد به فرمت جدید لیگ قهرمانان که از سال ۲۰۲۴ شروع خواهد شد بپیوندد ولی فاجعه ای که در آلمان رخ داد نشان می دهد که صحبت های وودوارد بیشتر از اینکه جنبه فوتبالی داشته باشد، برای بعد تبلیغاتی باشگاه بود.

در فرمت جدید لیگ قهرمانان قرار است تیم های بیشتری در این مسابقات شرکت کنند و یونایتد امیدوار است دوباره بتواند در این مسابقات موفق شود. بهترین بازی سولشر به عنوان سرمربی در شب رویایی پاریس رقم خورد و بنظر می آمد که منچستر یک پیام واضح به تمام دنیا صادر کرده است که آن ها برگشته اند.

حالا بعد از گذشت ۱۸ ماه از آن روز منچستر در شوک تحقیر مقابل لایپزیش قرار دارد و تجربه هفت سال اخیر نشان می دهد که آن ها در لیگ برتر هم حتی مدعی نیستند. از زمان بازنشستگی سر الکس، منچستر از ۳۰ بازی خود در دور گروهی تنها ۱۷ بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته و دو بار حتی موفق به صعود از گروه هم نشده اند.

نکته ترسناک اما در دور حذفی رقم خورده است. منچستر از ۱۰ بازی خود در مرحله حذفی لیگ قهرمانان تنها ۲ پیروزی کسب کرده. اولی در دوران دیوید مویس مقابل المپیاکوس و دومی همان کامبک مقابل پی اس جی بود. این رکورد فاجعه بار است و اگر بخواهیم صادق باشیم حذف آن ها دیگر یک شگفتی بنظر نمی آید. زمانی که بقیه تیم های بزرگ باید در اوج حساسیت مراحل حذفی به میدان بروند، منچستر باید در لیگ اروپا به مصاف تیم های درجه چندم اروپایی برود.

قبل از بازی مقابل لایپزیش سولشر گفت که منچستر همیشه صعود خود را در بازی آخر نهایی کرده است. این صحبت های او قبل از مصاحبه تند رایولا بود و حالا شیاطین سرخ بیشتر از اینکه شبیه قهرمان سه دوره این رقابت ها باشند، شبیه یک تیم متوسط اروپایی هستند.

باخت مقابل لایپزیش ۵ سال بعد از شکست منچستر فنخال مقابل ولفسبورگ در لیگ قهرمانان و حذف از دور گروهی رخ داد. شباهت سولشر و فنخال در تعویض هایشان بود. فن خال زمانی که ۲۵ دقیقه وقت مانده بود ترجیح داد نیک پاول را به زمین بفرستد. سولشر در دقیقه ۷۸ توانزبه و منساح را به عنوان آخرین تعویض های خود به زمین فرستاد. سه دقیقه بعد تیمش دو گل زد تا باز هم در آستانه یک کامبک رویایی قرار بگیرد.

حالا دیگر تعویض های او تمام شده بود و نمیتوانست ماتا، جیمز یا ایگالو را به زمین بفرستد. البته حذف منچستر نه بخاطر تعویض ها بلکه بخاطر باخت مقابل باشاک شهیر رقم خورد. منچستر بعد از برد مقابل پاریس و لایپزیش باید به مصاف باشاک که زنگ تفریح این گروه محسوب می شد می رفت ولی با یک نمایش عجیب بازی را واگذار کرد. بعد از این باخت بود که لایپزیش و پاریس امید دوباره ای گرفتند و در دور برگشت کار منچستر را تمام کردند.

تنها ۴ ماه و نیم از بازی مقابل لستر و کسب سهمیه لیگ قهرمانان میگذرد و حالا منچستر باید به لیگ اروپا بازگردد. حالا شیاطین سرخ باید ادامه مسابقات لیگ قهرمانان از خانه تماشا کنند و وضعیت اسفبار هفت سال اخیر آن ها نشان دهنده زوال منچستر به سوی یک تیم متوسط اروپایی می باشد.

 

منبع: Manchester Evening News

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: چهار بازیکن لینک شده به منچستر یونایتد که باید از خریدشان در تابستان خودداری شود

شیاطین سرخ در پنجره ی نقل و انتقالاتی تابستانه به طور مداوم به بازیکنان مختلف …

۲ دیدگاه

  1. گلی هایی که خوردیم اکثرا به این شکل بوده که توپ روی تیر دوم سانتر میشه و گل میخوریم. وقتی مربی روی این مسئله و نقطه ضعف حساس نیست، معلومه که حذف میشیم. وقتی گلزن ترین بازیکن لایپزیش دفاع چپ شون هست و همون بازیکن میاد یک گل و یک پاس گل میده در حالی که موقع دفاع سمت راست خالیه و به جز ون بیساکا .بازیکن دیگه ای وجود نداره، یعنی هیچ آنالیزی در مورد تیم خودمون و تیم حریف صورت نگرفته.

    ۰
  2. کی این مقاله رو نوشته خیلی تو فیلمه یه باخت تعیین نمیکنه ما تیم متوسط اروپایی باشیم

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =