دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / زندگی نامه جورج بست

زندگی نامه جورج بست

جورج بست در۲۲ می سال ۱۹۴۶ چشم به جهان گشود…
 یونایتد فنز- جورج بست فوتبالیستی حرفه ای اهل ایرلند شمالی بود که به عنوان یک وينگر چپ برای باشگاه منچستر یونایتد و ایرلند شمالی فوتبال بازی ميكرد.در سال ۱۹۶۸، او به همراه منچستر یونایتد برنده ليگ قهرمانان اروپا شد و تبدیل به اولین باشگاه انگلیسی شدند که به این افتخار دست میابد.و در همان سال به عنوان بهترين بازيكن جهان فوتبال شناخته شد و تبدیل به اولین بازیکنی از باشگاه منچستر یونایتد شد که به این مهم دست پیدا می کند فدراسیون فوتبال ایرلندشمالي او را به عنوان بزرگترین بازیکني كه تا کنون پیراهن سبز اين كشور را بر تن كرده است توصیف میکند.

 

دروان حرفه ای بازیگری خود را در انگلستان با منچستر یونایتد آغازكرد،وقتي در سن ۱۵سالگي استعداديابان منچستريونايتد او را به سر مت بازبي معرفي كردند او در جواب گفت؛جورج يک نابغست. پس از اولین بازي خود برای منچستريونايتد در سن ۱۷سالگي، او ۱۷۹ گل از ۴۷۰بازي خود درطول بیش از ۱۱ سال به ثمر رساند و بهترین گلزن باشگاه در لیگ برای ۶ فصل متوالی بود. به گفته بسیاری از بزرگان فوتبال مثل مارادونا پله سر مت بازبی جرج بست یکی از تکنیکی ترین  بازیکنان فوتبال در تمام دوران ها است جرج بست وینگری بود که همزمان، سرعت، شتاب، تعامل، گل زدن و کار با پا را به نمایش میگذاشت. جرج بست اولین کسی بود که به واسطه فوتبال و چهره اش به شهرت دست پیدا کرد و قرارداد حرفه ایی برای تبلیغات در فوتبال امضا کرد.
درسال  ۱۹۷۴ وزمانی که در اوج دوران بازیگری خود قرار داشت در سن ۲۷ سالگی منچستريونايتد راترک كرد و راهی تیم های دیگر شد و برای تعدادی از باشگاه ها در دروان کوتاهي به ميدان رفت ولی هرگز نتوانست همانند دوران خود در منچستر یونایتد بدرخشد .
تا اينكه در سال ۱۹۸۴وسن ۳۷ سالگي از دنياي فوتبال خداحافظي كرد در فوتبال بین المللی، او ۳۷ بار به ميدان رفت و ۹ گل نيز به ثمر رساند. یکی از بهترین بازیکنان فوتبال با نام مستعار “ال بیتل” در جهان بود اما زندگی تجملی اومنجر به مشکلات مختلف، به ویژه اعتیاد به الکل، که باعث شد  زندگي اورا در داخل و خارج ز مین تحت تاثیر قرار داد. تا اینکه جرج بست ساعت ۰۶ : ۱۳ روز جمعه ۲۵ نوامبر سال ۲۰۰۵ در اثر عارضه شدید کبد و عفونیت ریه در بیمارستان كرانوبل شهر لندن جان سپرد.


جرج بست در طول عمرش ۲ بار ازدواج کرد. بار اول با آنجلا مک دونالد جیمز که حاصل این ازدواج پسری به نام کالوم است و سپس در سال ۱۹۹۵ با آلکس پرسی ازدواج کرد. گفته میشود که او از زن دیگری هم دارای ۲ دختر میباشد.
پله در مورد جرج بست: جرج بست بهترین بازیکنی است که تا کنون دیده ام این بالا ترین درجه شهرت است که یک بازیکن آرزوی رسیدن به آن را دارد.

باشگاه منچستر یونایند نیز به پاس خدمات این ستاره ارزشمند مجسمه وی و دو تن دیگر از بزرگان منچستر یونایتر را ساخت و ان را در کنار ورزشگاه اولدترافورد قرار داد او چهارمین گلزن برتر باشگاه منچستریونایتد پس از وین رونی سر مت بازبی و دنیس لاو است.

روحت شاد  ویادت گرامی بهترین بست

افتخارات مهم شخصی:
بهترین بازیکن اروپا در سال ۱۹۶۸
وی ۶ سال پیاپی بهترین گل زن منچستر بود

رکورد ملی:
ایرلند شمالی ۳۷ بازی ۹ گل بین سال های ۷۸-۱۹۶۴

افتخارات باشگاهی :
قهرمان لیگ انگلستان در سال ۱۹۶۵ و ۱۹۶۷
قهرمان جام باشگاههای اروپا در سال۱۹۶۸

درباره ی سجاد شريفي

سجاد شريفي
سجاد شريفي دانشجوي كارشناسي پرستاري؛ منچستر رو زود تر از دست چپ و راستم شناختم

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: من ونگر را به عنوان یک رقیب بزرگ به یاد خواهم داشت

مورینیو از آینده کاری اش میگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *