یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

زنان لیوز 0 منچستر یونایتد 2؛ سوگ آسمان به حال حریفان

دختران شهر منچستر روز یک شنبه با رنگ صورتی به مصاف حریف دور دست خود رفته و در یک رقابت نه چندان سخت، به روند شکست ناپذیری خود در نهمین دیدار از لیگ ادامه دادند.

یونایتد فنز – نه زمین نامناسب، نه آب و هوای ناپایدار شهر سوسکس و نه نمایش نا مطلوب مردان باشگاه در شب قبل، نتوانست آتش درون شاگردان کیسی استونی را آرام کند. آن ها یکی پس از دیگری فرصت ها را بر روی دروازه تیم میزبان ایجاد نموده و در نهایت با دو گل در نیمه دوم آن ها را شکست دادند.

 

 

در دقیقه 14ام پس از حرکت ترکیبی بین کاپیتان گرینوود و مولی گرین در جناح راست، موقعیت در اختیار کیتی زلم قرار گرفت و اولین خطر جدی بر روی دروازه حریف ایجاد گردید که دروازه بان را وادار به واکنش ساخت. میلی ترنر نتوانست از بازگشت توپ استفاده کند اما خود را به سمت چپ کشاند که شلیک مرگبار او از نزدیکی تیر دروازه به بیرون رفت.

 

دروازه بان لیوز چندین بار ناجی تیم شد. از جمله دو مورد ارسالی که زلم از نقطه کرنر برای گرینوود فراهم ساخت، که یکی پس از مهار و برخورد به تیرک افقی از زمین خارج شد و دیگری در دستان او قرار گرفت. لیزی آرنوت نیز برای دومین بار چارچوب دروازه را به لرزه درآورد و اندکی بعد هم ضربه آزاد زلم توسط دروازه بان سیو شد.

 

 

زنان لیوز در طی 45 دقیقه نیمه نخست، همواره تحت فشار حملات منچستری ها قرار داشتند و تنها یک مورد در دقایق پایانی با بهره گیری از ضربه کرنر و شلوغی مقابل دروازه، خطر اندکی ایجاد نمودخ که با واکنش حرفه ای سنگربان مجرب تیم، سیوبان چمبرلین مواجه گردیدند. بدین ترتیب دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

 

تیم استونی انصافا مستحق گلزنی بود اما با این وجود پیش از شروع مجدد دو تغییر در ترکیب ایجاد کرد. در میانه میدان چارلی دولین جایگزین ایمی پالمر گردید و لی گالتون نیز جای آرنوت را در خط حمله گرفت. بدین ترتیت تنها 6 دقیقه پس از سوت داور دروازه لیوز فرو ریخت. گرینوود در جناح چپ سیگزوورث را صاحب توپ نمود و گلزن تیم نیز این بار در نقش بازی ساز با نفوذ به درون محوطه موقعیت را برای گرین ساخته و پرداخته نمود تا اولین گل به نام یونایتد رقم بخورد.

 

 

دو تعویض منچستری ها در نیمه دوم تاثیر فوق العاده ای در روند بازی داشت. گالتون و دولین هر دو در رساندن توپ به سیگزوورث به طور مداوم شراکت داشتند که یکی از ضربات وی توسط دروازه بان پر مشغله لیوز دفع گردید.

 

در دقیقه 80 تعویض سوم یونایتد صورت گرفت و شماره 9 جای خود را به لاورن جیمز داد. درست در همان لحظه دولین نقش خود را ایفا نمود و مدافعین را مجبور کرد تا در محوطه جریمه مرتکب خطا شوند که نتیجه آن پنالتی برای تیم شد. مانند همیشه کاپیتان پشت توپ قرار گرفت که ضربه او توسط دروازه بان که انصافا بهترین بازیکن لیوز به شمار می رفت، مهار گردید اما پس از آن تون از فرصت استفاده نمود و از درون محوطه شش قدم توپ برگشتی را به تور دروازه چسباند و اندک امید های میزبان را نقش بر آب ساخت.

 

 

جرئیات بازی

 

ترکیب تیم:

دروازه بان: چمبرلین

مدافعین: اسمیت، هارتلی، م.ترنر، گرینوود (C)

هافبک ها: زلم، گرین، پالمر (دولین 46)

مهاجمین: تون، سیگزوورث (جیمز 71)، آرنوت (گالتون 46)

نیمکت نشینان: رمزی، رابرت، هانسون، سالمون

گلزنان: گرین 51، تون 80

 

بازی های پیش رو

 

14 آذر – زنان دورهام – لی اسپورت ویلیج (جام اتحادیه)

 

جدول لیگ تا تاریخ 12 آذر ماه

 

صدر نشینی زنان یونایتد با یک بازی کمتر و 3 امتیاز اختلاف و تفاضل گل بیش از دو برابر با رده دوم

 

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x