رونی: گرینوود از فودن بهتر عمل کرده است؛ زمانی که مگوایر دستگیر شد، می دانستم مقصر نیست
رونی: گرینوود از فودن بهتر عمل کرده است؛ زمانی که مگوایر دستگیر شد، می دانستم مقصر نیست

رونی: گرینوود از فودن بهتر عمل کرده است؛ زمانی که مگوایر دستگیر شد، می دانستم مقصر نیست

یونایتد فنز – وین رونی که چند ماهی است به عنوان مقاله نویس در سایت انگلیسی تایمز فعالیت می کند، در جدیدترین مقاله ی خود به حمایت از هری مگوایر، هموطن خود پرداخته است.

 

اسطوره ی شیاطین سرخ، مگوایر را فردی بی گناه می داند:

زمانی که خبر دستگیری مگوایر را شنیدم، عکس العملی مشابه با سایر افرادی که از او شناخت دارند از خود نشان دادم. اولین عکس العمل من این بود: مقصر او نیست، او چنین مشکلاتی ایجاد نمی کند. و این موضوع برای من هیچ تغییری نکرده است. ما دوستانی صمیمی نیستیم اما با توجه به صحبت هایی که قبلا با او انجام داده ام و شنیده های خود از کسانی که وی را به خوبی می شناسند، چیزی که هری را به آن متهم کرده اند صحت ندارد. او شخصی بسیار خوب و تعلیم دیده است.

 

رونی از بی گناه بودن کاپیتان منچستریونایتد مطمئن است:

یقین دارم در دومین جلسه دادگاه حقیقت عیان شده و او از اتهامات وارده مبرا خواهد شد. اتفاقات روز سه شنبه بسیار به سرعت رخ داد و این موضوع که هری اجازه و شانس تماس با شاهدان کلیدی ماجرا و ارائه مدارک و شواهد خود را نداشت بسیار عجیب بود و ممکن است او در جلسه بعدی به این موضوع اعتراض کند.

 

قبلا در انگلیس ما را بسیار راحت و زود قضاوت کرده اند و در مورد قضیه هری ما باید کمی روشنفکر تر بوده و تا آشکار شدن حقایق صبر کنیم. گمان نمی کنم تا زمانی که به خود اطمینان کافی داشته باشید بتوانید چنان مصاحبه ای همچون مگوایر انجام دهید.

 

وین در این خصوص افزود:

در موارد مشابه دیگران در چنین مصاحبه هایی از آزمایش صداقت سرافراز بیرون نمی آیند اما اطمینان دارم هر فردی که مصاحبه مگوایر با دن روئن را تماشا کرده باشد عکس این قضیه را اقرار خواهد کرد. این نوع حوادث باعث می شود من به سوال اساسی موجود در زندگی ما یعنی این که 'فوتبالیست ها تا چه اندازه مقبول جامعه هستند؟' عکس العمل نشان دهم. زمانی که هری به شهر مایکونوس رسید مردم از نزدیک بودن زیاد او با مردم لذت برده بودند.

رونی در خصوص دیده شدن بازیکنان دنیای فوتبال در انظار عموم می گوید:

در ویدئو هایی که در رسانه های اجتماعی ارسال شده می توانید ببینید هری چقدر با مردم دوستانه و مودب رفتار می کند. زمانی که مردم یک فوتبالیست یا فرد مشهور را با حضور ماموران امنیتی در کنار او می بینند اولین عکس العمل آن ها چنین است: "او فکر می کند چه کسی است؟"

 

و یا اگر در ویلایی مخفی شود مردم با خود می گویند چرا باید چنین کاری انجام شود؟ اگر ما به بازیکنان جوان تر پیشنهاد دهیم در انظار عموم ظاهر نشده و در اجتماع حضور نداشته باشند، آنگاه باید نگران تاثیر سلامت روانی این رفتار بود. من ۳۴ ساله هستم و از ۱۶ سالگی در دید عموم و در معرض توجه حضور داشته ام و هرگز نمی توانید به صورت کامل به این قضیه عادت کنید. من هنوز هم گاهی با این موضوع مشکل دارم.

 

کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس و یونایتد که کاملا شرایط مگوایر را درک می کند، از اتفاقی مشابه گفت:

ما برای تعطیلات به باربادوس سفر کردیم و من چهار کودک دارم که خواهان بازی در ساحل هستند. خبرنگاران دائما منتظر شما هستند. ما در ساحل سوار قایق تفریحی شدیم و خبرنگاران نیز با قایق ما را تعقیب می کردند. من فقط یکبار با ماموران امنیتی تماس گرفتم و آن نیز بعد از بازی های یورو ۲۰۰۴ و زمانی که ۱۸ سال داشتم بود، در آن زمان در شرف انتقال به یونایتد بودم و توجهات دیوانه کننده ای روی من وجود داشت.

 

اما احاطه شدن خانواده من توسط ماموران امنیتی چیزی نیست که خواهان آن باشم. می دانم برخی افراد از درآمد زیاد فوتبالیست ها چندان خشنود نیستند اما قضیه به همین راحتی نیست که در صورت کسب پول بسیار فوتبالیست باید فلان کار را انجام دهد و فلان کار را نه.

 

رونی از رفتار باشگاه منچستر در خصوص مگوایر شوکه شده است:

شما می توانید احساسات سرشار هری را در مصاحبه با بی بی سی مشاهده کنید. او از حمایتی که باشگاه از وی می کند متشکر خواهد بود و یونایتد در این زمینه برای انگلیس الگویی خوب بوده است. این تیم از هری حمایت کرد، وفادار بود، اظهارات او را شنیده و باور کرد و با توجه به چیزی که از کشور انگلستان دیده ام از این رفتار یونایتد شوکه شدم.

آقای گل تیم ملی انگلیس همچنین در مورد وضعیت مگوایر و تیم کشورش می گوید:

گمان نمی کردم گری او را باید برای تیم ملی دعوت می کرد اما این اتفاق رخ داد. قطعا گفتن این جمله که: 'هری فصلی طولانی را پشت سر گذاشته و نیازمند استراحت بیشتری است پس بیایید منتظر مانده و ببینیم چه اتفاقی در جلسات بعدی دادگاه رخ می دهد.' عاقلانه و زیرکانه تر می بود.

 

با دعوت سریع او به تیم ملی جدایی از تیم نیز اجتناب ناپذیر بود. آن ها هری را به تیم ملی دعوت کرده، حذف و اکنون دوباره در تلاش برای دعوت وی هستند زیرا در شرایط موجود او فردی آزاد و بی گناه است! گرت در تلاش برای نشان دادن وفاداری خود نسبت به هری بود اما مطمئن هستم در صورتی که دوباره با چنین تصمیمی مواجه شود انتخاب دیگری خواهد داشت.

 

رونی بحث در مورد مگوایر را به اتمام رساند و به تمجید از میسن گرینوود، یکی دیگر از بازیکنان انگلیسی یونایتد پرداخت:

علیرغم توانایی و پتانسیلی که فیل فودن دارد اگر بازی های یورو همین فردا نیز آغاز شود من فودن را به تیم ملی دعوت نمی کردم زیرا به اندازه کافی خود را اثبات نکرده است اما میسن گرینوود را انتخاب می کردم زیرا او این مهم را انجام داده است. گرینوود طی فصل پیش ۴۰ بازی انجام داده و این رقم در مقابل ۲۸ بازی فودن بسیار بیشتر است.

 

رونی در پایان، بیشتر در خصوص ویژگی های گرینوود گفت:

میسون یک گلزن بالفطره است، از هر دو پایش به خوبی استفاده می کند و در مقابل دروازه خونسرد است. او در همین سن کم و ۱۸ سالگی احتمالا بهترین تمام کننده یونایتد است و در مهاجمین گلزن شما به سرعت متوجه این ویژگی می شوید، کین و اوون همچین ویژگی ذاتی داشتند و میسون نیز همینطور است.

 

همانطور که قبلا گفته ام من گلزنی بالفطره نبودم. این توانایی بسیار نادر است و گرت نیازمند یک یار تعویضی خوب برای هری کین در صورت مصدومیت و یا محرومیت اوست. به نظر من مارکوس و تامی آبراهام چنین گلزنی نیستند اما گرینوود می تواند باشد.

۰

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

رشفورد: شورتایر از کیفیت بالایی برخوردار است، امیدوارم دیگر جوانان آکادمی نیز راه او را پیش بگیرند

مارکوس رشفورد، ستاره منچستریونایتد برای شولا شورتایر خوشحال شد. ۰

یک دیدگاه

  1. امیدوارم این فصل میسون مهاجم نوک بازی کنه مارسیال پستش اونجا نیست و موقعیت زیاد خراب میکنه رشفوردم ک بماند

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =