یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

رومرو: من همیشه آماده هستم

رومرو با سایت رسمی منچستریونایتد مصاحبه ای را انجام داده است.

یونایتد فنز – شاید رومرو در این فصل تنها در دو بازی برای شیاطین سرخ به میدان رفته باشد, اما در هر دو بازی واقعا تاثیرگذار بوده است؛ و این موضوع چیزی است که او آن را اثر گرفته از کار خوب مربیان شیاطین سرخ در تمرینات میداند. به علت کم اشتباه و کم نقص بودن داوید دخیا در این پست، دروازه بان شماره یک آرژانتینی ها موقعیت های محدودی را از زمان ورودش به این تیم در تابستان 2015 به چشم دیده است. او در ابتدای حضورش در جمع شیاطین سرخ در چند بازی اول به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفت، اما از آن جا که دخیا نیز در فرم خوبی به سر میبرد، رومرو مجبور به نشستن بر روی نیمکت شد.
شخص رومرو درباره ی وضعیت خویش خوشبین است و شدیدا از کادر مربیگری تیمش به خاطر اطمینان دادن به گلر های غیر اصلی درباره بازی کردنشان در زمان نیاز تعریف می کند. او در مصاحبه ای با سایت اصلی منچستریونایتد درباره روابط داخل تیم شفاف سازی کرد :

“اگر بخواهم کلی بگویم، ما با هم خیلی خوب کنار می آییم. ما دو مربی (دروازه بان) داریم. سیلوینیو(لورو) و امیلیو(آلوارز)، و من فکر میکنم من، دیوید(دخیا) و سم(جانستون) داریم به سختی و با برنامه ی تمرینی آن ها کار میکنیم. هر هفته ای که میگذرد، ما با هم به عنوان یک گروه احساس راحتی بیشتری میکنیم، من فکر می کنم شما میتوانید این را در دیوید، هنگامی که بازی میکند مشاهده کنید- او احساس راحتی میکند- و علاوه بر آن جلسات تمرینی ما در طول هفته خیلی خوب پیش میروند. شما میتوانید صحت این موضوع را در خود من (وقت هایی که بازی میکنم) مشاهده کنید. من سخت تمرین میکنم و منتظر شانسی برای بازی کردن هستم و وقتی چنین شانسی محیا شود، من 100% آماده هستم. همان طور که قبلا هم گفته ام، من فکر میکنم یک “عملکرد خوب” زمانی اتفاق می افتد که شما تمرین کرده و آماده باشید. “

رومرو از ابتدای بازی منچستر یونایتد برابر نورثهمپتون درغالب جام اتحادیه که با پیروزی 3-1 شیاطین سرخ همراه بود و بازی با زوریا در خانه که در چارچوب جام اروپا برگزار شد به میدان رفت و او میگوید که این دوبازی به او اعتماد به نفس داده اند.

“وقتی شما در طول هفنه سخت کار کنید، وقتی زمان بازی برسد، شما 100% آماده خواهید بود و برای کمک به مربی و هم تیمی هایتان حاضر هستید. شما میخواهید به آن ها نشان دهید که کاملا برای بازی کردن آماده هستید. “انجام دادن اولین بازی فصلم به عنوان بازیکن یونایتد برای من خیلی مهم بود چون به من اعتماد به نفس میداد و من را با علم به اینکه همه چیز خوب پیش رفت آرام و راحت نگه میداشت. در این حالت، شما میدانید که شما دارید پیشرفت میکنید.  فایده دیگر بازی کردن این است که افراد تصمیم گیرنده در تیم ملی، خواهند دانست که شما خوب بازی کرده اید که به این معناست که شما شانس بیشتری برای انتخاب شدن در ترکیب تیم برای بازی های انتخابی (جام جهانی) دارید. “

رومرو درباره تاثیر کادر مربیگری تیم در این فصل صحبت کرد و توضیح داد که چگونه آن ها به او عادت داده اند طوری تمرین کند که برای هر حالت احتمالی در بازی ها آماده باشد.

“من آن ها را از قبل نمی شناختم ولی فکر میکنم با وجود بودن آن ها در این عرصه برای سال های زیاد و تجربه وسیعشان ما قادر به اضافه کردن کیفیت های بیشتر و بهتری به تیم هستیم. ما اکنون به گونه ای تمرین میکنیم که در گذشته اینگونه این کار را نمیکردیم. ما حتی در یک فعلیت هم مباحث ریادی را تمرین میکنیم. ما فقط بر روی تمرین کردن یک وجه از بازی کار نمیکنیم؛ بلکه ما میدانیم که امروزه درواز بانی بیشتر به حالت بازی بستگی دارد، و ما خود را تنها به یک حالت محدود نمیکنیم بلکه ما دو یا سه حالت را به صورت ترکیبی تمرین میکنیم.”

رومرو در پایان گفت:

“برای مثال ما پاس میدهیم و سپس بازی را ادامه میدهیم. سپس، بسته به این که پاس خوب یا بد بود شاید یک توپ دیگر را به تمرین اضافه کنیم که باید برای آن هم آماده باشیم.بسته به به وضعیت کلی، ما باید به این موضوع که شاید توپ دیگری هم منتظر وارد شدن به بازی باشد هم فکر کنیم. این موضوع کاملا درباره ی گستردن دید دروازه بان و محدود نکردن دید او به صرفا یک حالت بازی است؛ بلکه باید گلر را تشویق به گسترش درکش از آنچه پیش روست کرد. و مربیان ما این طرز فکر را دارند.”

مترجم: محمد آذری پور

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x