چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اسطوره ها / رشد اقتصادی فرگوسن کبیر در دوران بازنشستگی

رشد اقتصادی فرگوسن کبیر در دوران بازنشستگی

حضور وی در مجموعه باشگاه منچستر یونایتد به عنوان سفیر کماکان برای این اسطوره فراموش نشدنی دنیای فوتبال سودآور می باشد.

یونایتد فنز – سر الکس ۲۷ سال به عنوان مربی منچستر یونایتد فعالیت داشت و طی این مدت ۳۸ عنوان قهرمانی را برای باشگاه به ارمغان آورد، او ۵ سال پیش خود را بازنشسته اعلام کرد و شواهد حکایت از آن دارد که هیچ نشانه ای از افت و کاهش وضعیت مالی در مورد این خانواده رخ نداده است. بررسی حساب های مربوط به شرکت خانواده فرگوسن ACF Sports Promotions Ltd نشان می دهد که در سال گذشته رقمی در حدود ۲/۳ میلیون پوند عاید این مجموعه شده و ارزش سهام آن به ۹/۳۸۵ میلیون رسیده است.

 

 

این بزرگ مرد ۷۶ ساله و همسرش کتی مدیریت شرکت را به عهده دارند و سه پسر آن ها یعنی جیسون، دارن و مارک دیگر سهامداران می باشند. ACF Sports Promotions در سال ۱۹۸۳ تاسیس گردید که در آن زمان فرگوسن حاکم شهر آبردین اسکاتلند بود. درآمد اصلی از طریق سمت ارزشمند وی در باشگاه یونایتد به عنوان سفیر می باشد که بابت تنها ۲۰ روز کار در سال ۲ میلیون پوند دریافت می کند. همچنین بابت هر نوع سخنرانی و حضور در سمینار ها مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار پوند نیز به وی پرداخت می شود و از این بابت نام سر الکس فرگوسن در کتاب مشهور هری واکر در کنار افرادی همچون بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق ایالات متحده به چشم می خورد. جیسون نیز که سابقا به عنوان ایجنت فوتبال فعالیت داشته هم اکنون نماینده پدر محسوب می شود، دارن مربی باشگاه دانکستر راورز می باشد و مارک در زمینه سرمایه گذاری شهری اشتغال دارد.

 

منبع: DAILY MAIL

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

آرزوی سلامتی بزرگان فوتبال برای فرگی (سری اول)

پس از یک شب پر استرس تمام بزرگان فوتبال آرزوی صحت و سلامت برای فرگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *