یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

رتبه بندی: خریدهای اوله گونار سولشر در منچستریونایتد

منچستریونایتد یک پنجره نقل و انتقالات تابستانی فوق العاده داشت. و همچنان طرفداران امیدوار به جذب گزینه های هیجان انگیز دیگری هستند.

یونایتد فنز- اوله گونار سولشر پس از کسب مقام دوم با ۱۲ امتیاز کمتر از منچسترسیتی در فصل گذشته لیگ جزیره و همچنین از دست دادن فینال لیگ اروپا مقابل ویارئال، می دانست که برای اینکه تیمش این بار مدعی واقعی باشد، کار زیادی باید انجام دهد.

شیاطین سرخ با جذب ۷۳ میلیون پوندی جیدون سانچو فوق ستاره انگلیسی، سریعا دست به کار شدند. همچنین تام هیتون پس از ۱۱ سال دوری به باشگاه بازگشت تا بعد از پایان قرارداد سرخیو رومرو، رقابت بیشتری برای قرار گرفتن در دروازه ایجاد کند.

و در آخرین حرکت بزرگ خود یونایتد جذب رافائل واران از رئال مادرید را با مبلغی بیش از ۴۰ میلیون پوند عملی کرد و سرانجام یک مدافع درجه یک را برای قرار گرفتن در کنار هری مگوایر در اختیار گرفت.

باید دید که ورودی های جدید چگونه عمل خواهند کرد. اما بقیه بازیکنانی که تا کنون در دوران سولشر به منچستریونایتد ملحق شده اند چطور؟ در اینجا همه آنها را رتبه بندی کرده ایم.

۹. دونی ون دبیک

خریداری شده از: آژاکس
هزینه: ۳۵ میلیون پوند
تعداد بازی: ۳۶

پس از تحت تاثیر قرار دادن بخاطر رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۱۸/۱۹ و ادامه فرم خوب خود در رقابت های بعدی، وقتی دونی فن دبیک سال گذشته وارد اولدترافورد شد، انتظار زیادی از او وجود داشت.

اما این بازیکن ۲۴ ساله تا به حال شرایط بدی را پشت سر گذاشته است و تنها ۴ بازی لیگ برتر را برای شیاطین سرخ آغاز کرده است و باید به بازی در جام ها کم اهمیت تر بسنده کند.

این استفاده فوق العاده غیرمعمول از بازیکن ۳۵ میلیون پوندی است و اگرچه منحصراً تقصیر ون دبیک نیست، اما هزینه و کمبود زمان حضور در زمین باعث شده تا او بدترین خرید سولشر تا کنون تلقی شود. البته، او هنوز هم می تواند راه خود را برای رقابت ادامه دهد.

۸. آمد دیالو

خریداری شده از: آتالانتا
هزینه: ۱۸.۱۷ پوند به همراه پاداش ها
تعداد بازی: ۸

فقط ۲۶۳ دقیقه بازی برای منچستریونایتد، آماد دیالو با یک گل و یک پاس گل امیدوار کننده بوده است. اما در ۱۹ سالگی و به نظر می رسد که او به صورت قرضی در این فصل به میدان می رود، ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم.

یک استعداد هیجان انگیز، بله. اما تعداد زیادی از آنها در طول این سالها آنچه را که انتظار داشتیم را نشان ندادند و به مرور محو شدند؛ اگر این اتفاق بیفتد، برای دیالو هزینه زیادی انجام شد. هرچند علائم اولیه نشان می دهد که چنین نخواهد بود.

 

۷. اودیون ایگالو

خریداری شده از: شانگهای شنوا
هزینه: قرضی
تعداد بازی: ۲۳

تلاش منچستریونایتد برای جذب مهاجم در ژانویه ۲۰۲۰ بیشتر از آنکه جذاب باشد ناراحت کننده بود. در نهایت آنها اودیون ایگالو، بازیکن سابق واتفورد را به صورت قرضی از شانگهای شنهوا به الدترافورد آوردند. اعتقاد بر این بود که قرض اولیه او ۴ میلیون پوند هزینه دارد، در حالی که گفته می شود یونایتد باید ۱۰ میلیون پوند دیگر بپردازد تا او را تا ژانویه ۲۰۲۱ حفظ کند. و او حتی یک گل در لیگ برتر به ثمر نرساند!

با این وجود ایگالو  چند گل مهم در جریان رقابت های یونایتد به فینال جام حذفی و لیگ اروپا در سال ۲۰۲۰ به ثمر رساند و همیشه حداکثر تلاش خود را انجام داد و در دل های هواداران جایگاهی برای خود باز کرد.

۶. الکس تلس

خریداری شده از: پورتو
هزینه: ۱۵.۴ میلیون پوند
تعداد بازی: ۲۴

الکس تلس در دوران حضورش در منچستریونایتد برای تناسب اندام و فرمش در تقلا بوده است، اگرچه نیم نگاهی عجیب از استعداد واقعی خود را نشان داده است.

اما مهمتر از همه او رقابت واقعی را برای لوک شاو فراهم کرد و به نوبه خود در ارائه بهترین فرم بازیکن سابق ساوتهمپتون نقش بزرگی داشت، چیزی که انگلیس در یورو ۲۰۲۰ تابستان امسال از آن بسیار سود برد.

تلس در اوایل امسال به وب سایت رسمی باشگاه گفت:

من همیشه می گویم وقتی بازیکنانی با بهترین کیفیت در تیم دارید، همه چیز به نفع باشگاه تمام می شود. از زمانی که به اینجا رسیده ام تا آنجا که می توانستم کار کرده ام و تمام تلاش خود را کرده ام تا نشان دهم که شایسته حضور در اینجا هستم. فکر می کنم این کار را کرده ام.

در عین حال، من واقعاً برای لوک شاو خوشحالم، او پیشرفت بزرگی کرده است و واقعا خوب بازی می کند. او واقعا خوب تمرین می کند و در مسابقات نیز عالی عمل کرده است. وقتی چنین موقعیتی دارید، تیم فقط می تواند از آن سود ببرد. و این منچستریونایتد است که از این وضعیت بیشترین سود را می برد.

از نظر ما دو نفر، هر دو به یکدیگر انگیزه می دهیم و یکدیگر را بیشتر جلو می بریم. ما به هم کمک می کنیم. این واقعاً، در سراسر تیم فارغ از موقعیت هایی که بازی می کنیم، بسیار مهم است.

۵. دنیل جیمز

خریداری شده از: سوانزی سیتی
هزینه: ۱۵ میلیون پوند
تعداد بازی: ۷۳

دن جیمز به همان اندازه خسته کننده و هیجان انگیز است. از طرفی او هنوز به اندازه کافی خوب نبوده است، اگرچه او هنوز ۲۳ سال دارد. از سوی دیگر سرعت و اخلاق کاری بی وقفه او را به گزینه ای ارزشمند برای نیمکت سولشر تبدیل کرده است.

در واقع بازیکن ملی پوش ولز باید در یک سوم نهایی زمین بیشتر خطرناک ظاهر شود تا در اولدترافورد به یک بازیکن موفق تبدیل شود و شما احساس می کنید که او به سادگی باید از فرصت بعدی استفاده کند تا در ترکیب اصلی به ویژه با توجه به جذب سانچو، حضور داشته باشد.

۴. آرون وان بیساکا

خریداری شده از: کریستال پالاس
هزینه: ۴۵ میلیون پوند
تعداد بازی: ۱۰۱

آیا در حال حاضر بازیکنی در لیگ برتر وجود دارد که نسبت به آرون وان بیساکا ویژگی های متضادی در بازی خود داشته باشد؟

بازیکن سابق کریستال پالاس یک دیوار دفاعی مطلق است که به طور معمول در بین برترین بازیکنان لیگ حضور دارد و بهترین وینگرها را متوقف می کند. او همچنین دوست دارد از سرعت خود برای رسیدن به یک سوم نهایی زمین استفاده کند و از دریبل نمی ترسد.

مشکل این است که وان بیساکا توانایی حمل توپ ندارد. تصمیم گیری او در مورد پاس دادن فاجعه بار است و در حالی که او توانایی ارائه یک سانتر مناسب را دارد، اغلب نیاز به تلاش های متعددی برای درست انجام دادن آن دارد.

با این وجود، وقتی دفاع ۲۳ ساله را زیر نظر می گیریم، کیفیت دفاعی او احتمالاً بیشتر از موارد منفی است.

۳. ادینسون کاوانی

خریداری شده از: بازیکن آزاد  ( PSG )
هزینه: رایگان
تعداد حضور: ۳۹

مانند ایگالو، ورود ادینسون کاوانی به منچستریونایتد در غیاب گزینه های دیگر در اواخر پنجره ی نقل و انتقالاتی امری وحشتناک تلقی شد. ما به یک مهاجم، هر مهاجمی نیاز داریم. بله ، او انجام خواهد داد.

بدیهی است که کاوانی آوازه و اعتبار بیشتری و استعداد بیشتری نسبت به ایگالو دارد و این در زمین آشکار بوده است. تا اینجای کار، اروگوئه ای ها ۱۷ گل به ثمر رسانده اند و اغلب گزینه های بسیار جوان تری مانند آنتونی مارسیال را مجبور به نیمکت نشینی کرد. برای انتقال آزاد، او باورنکردنی است.

به نظر می رسد این بازیکن ۳۴ ساله تا قبل از تابستان شلوغ دیگری در سال ۲۰۲۲ به کار خود در یونایتد پایان خواهد داد. صادقانه بگویم سولشر می توانست در کوتاه مدت بسیار بدتر عمل کند.

۲. هری مگوایر

خریداری شده از: لسترسیتی
هزینه: ۸۰ میلیون پوند
تعداد بازی: ۱۰۸

هری مگوایر با برچسب قیمت ۸۰ میلیون پوندی همیشه تحت فشار قرار می گرفت. اغلب، میزان انتقادی که از او می شود به طرز باورنکردنی ناعادلانه است.

بدون توجه به دروغ ها به صورت دقیق به او نگاه کنید. مدافع ملی پوش انگلستان برای شیاطین سرخ دگرگون کننده بوده است. مگوایر از زمان پیوستن به یونایتد در سال ۲۰۱۹ در رده چهارم لیگ برتر انگلیس با ۱۳۳ بار جلوگیری از گلزنی بوده است و در رده پنجم پیروزی در دوئل های هوایی با ۳۱۴ اقدام موفق قرار دارد. علاوه بر این، او بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته و رهبر واقعی برای سولشر بوده است.

هر کس که در مورد توانایی مگوایر شک داشته باشد، می تواند با توجه به عملکرد فوق العاده او در یورو ۲۰۲۰ از قابلیت های این مدافع تنومند مطمئن شود.اگر او بتواند عملکرد قبلی خود را در کنار واران تکرار کند، منچستریونایتد قطعا از یک سد دفاعی محکم در جلوی دروازه خود بهره مند خواهد شد.

۱. برونو فرناندز

خریداری شده از: اسپورتینگ لیسبون
هزینه: ۴۷ میلیون پوند
تعداد بازی: ۸۱

شما می توانید او را “تاجر ضربات ایستگاهی” یا “پناندز” بنامید، اما تاثیری که برونو فرناندز در این تیم منچستریونایتد داشته است تقریباً بی نظیر است، به ویژه وقتی او را با خریدهای گذشته ژانویه در لیگ برتر مقایسه می کنید.

تا به امروز، ملی پوش پرتغالی ۴۳ گل و ۲۵ پاس گل در ۸۱ بازی در تمام رقابت ها به ثبت رسانده است. و برای پاسخ دادن به کسانی که اصرار می ورزیدند که او بدون ضربات ایستگاهی بی فایده است، فرناندز از اولین بازی خود در اول فوریه ۲۰۲۰ با ۱۰۲ ایجاد موقعیت گلزنی در رده اول است.

بدون فرناندز، راهی وجود نداشت که یونایتد بتواند به فینال لیگ اروپا برسد یا فصل گذشته بالاتر از لیورپول و چلسی لیگ را به پایان برساند. و اگر آنها قرار است امسال بهتر عمل کنند و جام را بالای سر ببرند، می توانید شرط ببندید که او در این راه حرف بزرگی برای گفتن خواهد داشت.

فرناندز برای سولشر کاملا تاثیر گذار بوده است.

 

*ناتان بیشاپ و فاکوندو پلیستری در لیست بازیکنان قرار ندارند زیرا آنها برای باشگاه در بازی مهمی به میدان نرفته اند و به صورت قرضی در تیم های دیگر به میدان رفته اند.

منبع:Squawka

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رونی
رونی
1 ماه قبل

اگر از google translate استفاده میکنین حداقل یکمی ادیتش کنین که فعل و فاعل ها درست باشنخیلی بد

سورنا شهرکی
پاسخ به  رونی
1 ماه قبل

سلام دوست من.

نویسندگان یونایتد فنز هیچوقت از گوگل ترنسلیت و … استفاده نمی‌کنند تا خدایی نکرده به شعور مخاطب توهین نشه. البته اشتباه هست و نمیشه اشتباه رو انکار کرد.

این پست رو بنده به شخصه ۲ ۳ بار بررسی کردم و به جز یکی دو مورد جزئی چیز خاصی ندیدم. اگر شما جایی مدنظرتون هست، خوشحال میشیم اعلام کنید.

شبتون خوش.

MUN
MUN
30 روز قبل

۱۵ تا برای بیساکا و ۸ تا برای دیالو و ۲۰ تا برای مگوایر زیادی دادیم که مشکل وودوارده

مطالب مرتبط

3
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x