یکشنبه , مرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / آمار و آنالیز / رتبه بندی بازیکنان در مصاف با هادرزفیلد

رتبه بندی بازیکنان در مصاف با هادرزفیلد

شیاطین سرخ در جدالی نه چندان سخت تبا ۲ گل از مهمانان خود پذیرایی نمودند و مسیر شکست ناپذیری خود را از سر گرفتند.

یونایتد فنز – پس از نمایش ضعیف اواسط هفته در خانه زنبق ها که منجر به این شد اختلاف امتیاز با صدرنشین به عدد ۱۵ برسد، این بار شاگردان مورینیو انتقام شکست ناباورانه خود در استادیوم جان اسمیت را گرفتند، در آخرین رویارویی دیوید واگنر سه امتیاز ارزشمند را از منچستری ها ربود. کماکان تمامی نگاه ها به الکسیس بود تا بلکه عملکرد نه چندان قابل قبول خود در لندن را جبران کند، وی اولین حضور خود در اولدترافورد با پیراهن منچستر یونایتد را تجربه کرد.

نیمه اول این بازی خیلی چنگی به دل نمی زد و روال عادی خود را طی می کرد، هر دو تیم مشغول دفاع و حمله بودند و با تساوی بدون گل به رختکن  رفتند. اما نیمه دوم شاهد بازی روان تری توسط شیاطین سرخ بودیم و دیری نگذشت که لوکاکو روی ارسال دقیق و بی نقص ماتا دروازه تیم مهمان را گشود و پس از آن نیز ستاره میدان، الکسیس سانچز با وجود این که لوسل ضربه پنالتی او را مهار نمود در ریباند برای بار دوم تور دروازه حریف را به لرزه درآورد و اولین گل خود را در باشگاه جدیدش را به ثبت رساند.

این ها اتفاقات اصلی این دیدار بودند، در ادامه با جزئیات بیشتری به بررسی عملکرد بازیکنان و نمرات آن ها خواهیم پرداخت:

 

دیوید دخیا – ۶ – با توجه حاکمیت یونایتد در زمین روز آرامی برای این ملی پوش اسپانیایی رقم خورد و از آنجا که هادرزفیلد حتی یک شوت در چهارچوب هم نداشت زحمت زیادی بر دوش وی قرار نگرفت.

آمار کلیدی: این دیدار ۳۰۰ امین بازی دخیا در پیراهن یونایتد بود.

 

آنتونیو والنسیا – ۶ – مانند همیشه شاهد عملکردی بی چون و چرا از مرد اکوادوری بودیم، پس از قربانی شدن در بازی وسط هفته دوباره به میدان آمد و به تمامی شبهات پاسخی قاطع داد. در حمله بسیار تاثیرگذار و در دفاع با اقتدار بود، جای کوچکترین شکایتی برای مربی باقی نگذاشت.

 

کریس اسمالینگ – ۷ – پس از تسلیم شدن در مقابل زنبق ها، این بار ملی پوش انگلیسی نمایشی قابل قبول از خود ارائه داد. در واقع خط دفاعی یونایتد خیلی مورد امنحان قرار نگرفت، اما هر گاه تریرها چنین قصدی داشتند با پاسخی قاطع رو به رو می شدند.

 

مارکوس روخو – ۶ – به جای فیل جونز در ترکیب قرار داشت و خیلی مسلط تر از او به نظر می آمد. همکاری مستحکمی با اسمالینگ داشت و قوای هجومی هادرزفیلد هیچگاه نتوانست از دیوار دفاعی این دو عبور کند.

 

لوک شاو – ۶ – برای پر کردن جای خالی اشلی یانگ در جناح چپ قرار گرفت و عملکردی رضایت بخش ارائه داد. این مدافع ۲۲ ساله پس از انتقالی نسبتا پر هزینه از ساوتهمپتون همواره برای به دست آوردن جایگاه خود در اولدترافورد در حال جنگیدن بوده است، اما اگر بتواند نمایش خود را در فرصت های بعدی نیز تکرار کند آینده ای روشن در انتظار او خواهد بود. همیشه قصد دارد خود را با مهاجمین همراه سازد و در دفاع نیز کاملا بی رحمانه عمل می کند.

 

اسکات مک تامینای – ۷ – روز بزرگی برای اسکات جوان به حساب می آمد، چرا که با وجود پوگبا بر روی نیمکت، از ابتدای کار در کنار ماتیچ قرار گرفت. در میانه میدان بسیار فیزیکی ظاهر شد و دوشادوش ملی پوش سرب استحکام بالایی از خود نشان داد. سرعت پیشرفت او حیرت انگیز است و بسیار مسلط و فرمانبردار به کار خود ادامه می داد.

 

نمانیا ماتیچ – ۷ – آرام و مطمئن، هافبک سابق چلسی پس از شکست در ومبلی بار دیگر آرامش خاطر را در دل هواداران ایجاد نمود. این بار مک تامینای به جای پوگبا در کنار او قرار داشت، پشتیبانی خوبی برای قوای هجومی فراهم ساختند و نقطه قوتی برای مدافعین محسوب می شدند.

 

خوان ماتا – ۸ – واقعا جای سوال دارد که این جادوگر ریز نقش چرا بیشتر از این ها در ترکیب قرار نمی گیرد و دیروز نیز بار دیگر این ابهام را زنده کرد. ارسالی بی نقص و خارق العاده برای لوکاکو فراهم ساخت، فرصتی که این مهاجم در تمام بازی برای بدست آوردنش زاری می کرد. با فریب های تند و تیز و پاس های میلیمتری چهره حقیقی ماتا را به نمایش گذاشت.

 

الکسیس سانچز – ۸ – نیمه اول به آرامی گذشت و تا حدودی زمزمه هایی از عملکرد نامطلوب به گوش می رسید، اما در نیمه دوم سانچز واقعی نمایان شد، حرکات مارپیچ و فریب های حیرت انگیز، قطعا استحقاق گلزنی را داشت با اینکه تنها یک بار موفق به انجام این کار شد.

آمار کلیدی: مدافعین هادرزفیلد ۳۲ بار توپ را از چنگ سانچز ربودند، بیشتر از هر بازیکن دیگری در یوناید در فصل جاری. همچنین آنها ۷ بار این ستاره شیلیایی را با خطا متوقف کردند بیشتر از هر بازیکن دیگری در این فصل از لیگ برتر.

 

جسی لینگارد – ۷ – این ملی پوش انگلیسی تحت حمایت مورینیو پیشرفت چشمگیری داشته و تبدیل به یکی از مهره های مطمئن و با ثبات تیم شده است. این بازی نیز برای او مستثنی نبود، عملکردی فوق العاده که جایگاه خود را در ترکیب اصلی مربی پرتغالی پایه ریزی می کند. در حمل توپ بسیار مسلط نشان داد، پاس های بسیار دقیقی فراهم آورد و همواره خود را در دسترس دیگر مهاجمین قرار می داد.

 

روملو لوکاکو – ۸ – نمایشی مطلوب تر از ملی پوش بلژیکی، وی پس از مشاهده عملکرد هری کین و پی بردن به اینکه یک مهاجم تراز اول چه فاکتورهایی نیاز دارد، این بار خود را در میدان به عنوان یک مدعی معرفی نمود. در حفظ توپ موفقیت بیشتری داشت و هماهنگی بهتری با سانچز برقرار نمود، همکاری که هنوز جای درخشش خواهد داشت. نفوذی بی نقص که توانست در دقیقه ۵۵ دروازه حریف را فرو بریزد.

 

تعویضی ها:

پاول پوگبا – ۶ – پس از ورود به میدان بسیار سرزنده و پویا ظاهر شد، وی مطمئنا سعی بر این داشت تا عملکرد ضعیف خود در بازی قبل را به فراموشی بسپارد اما زمان کافی موجود نبود تا بتواند حاکمیت خود را در این بازی اثبات کند.

 

مارکوس راشفورد – ۶ – او نیز با طراوت خاصی وارد زمین شد اما زمان اجازه نداد تا کیفیت خود را به نمایش گذارد.

 

آنتونی مارسیال – تنها ۱۳ دقیقه فرصت ایفای نقش مهیا بود، ولی توانایی او به همگان ثابت شده است.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

دارمیان: می خواهم از منچستریونایتد جدا شوم؛ آرزویم بازگشت به ایتالیاست

مدافع منچستر از شرایط موجود ناراضیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *