خانه / آمار و آنالیز / رتبه بندی بازیکنان در مصاف با تاتنهام

رتبه بندی بازیکنان در مصاف با تاتنهام

در دیداری نفس گیر و پر حاشیه در اولدترافورد، شیاطین سرخ ۱-۰ زنبق ها را مغلوب خود ساختند.

یونایتد فنز – آنطور که انتظار می رفت افت و خیز چندانی نداشت اما هر دو تیم نمایشی با شکوه از دو سیستم دفاعی سطح بالا به اجرا گذاشتند و به شدت یکدیگر را تحت فشار قرار دادند. تاتنهام با وجود عدم حضور کین نتوانست موقعیت چندانی ایجاد کند اما در طرف مقابل قرمزها چندین بار موقعیت های خوبی فراهم آوردند تا در نهایت در ده دقیقه پایانی بازی موفق به گشودن دروازه مهمان شدند. در ادامه مروری بر عملکرد بازیکنان خواهم داشت:

 

منچستر یونایتد

دیوید دخیا ۶/۱۰

صرف نظر از مدل موی جدید، مثل همیشه کیفیتی بالا ارائه داد، هر چند زحمت زیادی بر دوشش قرار نگرفت.

 

اریک بایلی ۷/۱۰

مطمئنا مورینیو از بازگشت او بسیار خوشنود است چرا که حال و هوای امنی در خط دفاعی ایجاد خواهد کرد، مانند امروز که در تمامی تکل ها و نبردهای هوایی پیروز بود، دو مورد قطع توپ انجام داد و ۵ مورد نیز دفع توپ. او در مقابل توان هجومی دله علی مانند دیواری مستحکم ایستادگی نمود.

 

کریس اسمالینگ ۷/۱۰

پس از رقابتی تنگاتنگ جایگاه خود را در ترکیب اصلی تیم بدست آورد و کاملا در بازی مسلط نشان داد. او در قلب خط دفاعی سه نفره بر مهاجمین حکمرانی می کرد و سد بزرگی در مقابل ارسال ها و پاس های عمقی به شمار می آمد. این مدافع تنومند ۹ بار موفق به دفع توپ شد، بیشتر از هر بازیکن دیگری در میدان.

 

فیل جونز ۶/۱۰

خیلی مسلط به نظر نمی رسید، اما بدون اشتباه به کار خود ادامه داد و هیچ موقعیتی در اختیار حریف قرار نداد.

 

 

آنتونی والنسیا ۷/۱۰

کاپیتان تونی وی دائما در حال رفت و برگشت در جناح راست بود، به خوبی دفاع می کرد و مرتبا در حرکات هجومی شرکت داشت، واقعا جای تمجید دارد که او به طور ثابت و همیشگی فرمی ایده آل و کیفیتی بالا ارائه می دهد.

 

آندر هررا ۶/۱۰

مثل همیشه جنگنده و هماهنگ عمل کرد، ۱۱ تکل او نشان از این دارد که تا چه حد بی رحمانه مبارزه می کند هر چند تنها ۳ مورد از آنها موفقیت آمیز بود. اما در بازی با توپ آن طور که باید تاثیر گذار ظاهر نشد.

 

نمانیا ماتیچ ۷/۱۰

ستاره صرب، بازی به بازی بر این موضوع تاکید دارد که انتخابی خارق العاده بوده است. امروز نیز بارها یکه و تنها به عنوان سدی عظیم در برابر امواج هجومی دشمن ظاهر می شد، ۴ بار قطع توپ داشت، ۳ مورد ضربات حریف را سد نمود، و ۳/۵ مورد از نبردهای هوایی را با پیروزی پشت سر گذاشت حتی در یک مورد موفق به موقعیت سازی برای خط حمله گردید.

 

اشلی یانگ ۷/۱۰

صرف نظر از دریبل خوردن زود هنگام که منجربه یکی از موقعیت های محدود حریف شد در تمامی لحظات بازی تنومند، مستحکم و مصمم ظاهر گردید. همانطور که شاهد هستیم او در چینش ۲-۱-۴-۳ عملکردی فوق العاده به نمایش می گذارد.

 

هنریک مخیتاریان ۵/۱۰

به طور عمده در نیمه اول خیلی تاثیر گذار نبود اما پس از آغاز نیمه دوم در ده دقیقه نخست دو بار موفق به موقعیت سازی شد ولی با این حال بی نتیجه از میدان خارج گردید. متاسفانه باز هم شاهد عملکردی ضعیف از او بودیم.

 

مارکوس راشفورد ۶/۱۰

میشه گفت تنها جرقه های یونایتد در میدان را ایجاد می نمود، مدافعان را تا آخرین حد خطوط حمله همراه خود می کشید و تنها حرکات هجومی این دیدار را رقم می زد، با این وجود چند موقعیت خفیف نیز فراهم ساخت. در ادامه با تعویضی مرسوم و قابل پیش بینی جای خود را به مارسیال داد.

 

روملو لوکاکو ۸/۱۰

در موقعیت هایی که دیگر بازیکنان برای او فراهم می ساختند به خوبی حفظ توپ می کرد، هر چند تا دقیقه ۷۰ فرصت چندانی رو پای چپش فراهم نشد و تنها شلیک سهمگین او توسط لوریس مهار گشت، دقایقی بعد نیز با ضربه سر چهارچوب دروازه را به لرزه درآورد. او در نقش مهاجم هدف بیشترین تاثیر را از خود بر جریان بازی می گذاشت تا جایی که با سر، توپ را در مسیر مارسیال قرار داد.

 

جسی لینگارد ۵/۱۰

دقیقه ۶۵ به جای مخیتاریان وارد میدان شد، مقداری در زمین تحرک داشت، و در ادامه نیز موقعیت مسلم گل دوم را از دست داد، فرصتی که پس از دفع توپ در نیمه خودی در اختیارش قرار گرفت و تا نزدیکی دروازه حریف مانعی برای او وجود نداشت.

 

آنتونی مارسیال ۸/۱۰

پس از ۷۰ دقیقه با خروج راشفورد وارد زمین شد، به خوبی درخشید و با فراری حیرت انگیز مدافعین حریف را پشت سر گذاشت و با ضربه قاطعانه پای چپ تک گل دیدار و چهارمین گل خود به عنوان بازیکن تعویضی را در لیگ برتر ثبت نمود. این ملی پوش فرانسوی همواره با حضور خود نتایج را تغییر داده و مورینیو نیز همیشه پس از بازی از عملکرد او فوق العاده او تمجید نموده است، چه به عنوان بازیکن تعویضی و چه زمانی که در ترکیب اصلی وارد میدان می شود.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

فینال جام جهانی ۲۰۱۸: فرانسه ۴-۲ کرواسی/ خروس ها جام را بالا بردند

فرانسه موفق به کسب جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *