دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / آمار و آنالیز / رتبه بندی بازیکنان در شکست ۲-۱ آبی های لندن

رتبه بندی بازیکنان در شکست ۲-۱ آبی های لندن

درخشش لوکاکو در این بازی سبب شد تا سه امتیاز شیرین را از چنگ تیم سابق خود درآورد.

یونایتد فنز – در حالی که هر دو تیم به دنبال حفظ موقعیت در بین چهار تیم برتر لیگ بودند پس از گذشت حدودا نیم ساعت از بازی ویلیان روی ضد حمله ای تند و سریع تیم مهمان را پیش انداخت. پس از آنکه ضربه آزاد یونایتد توسط دفاع چلسی مهار شد، ستاره برزیلی درست روی خط محوطه جریمه با ضربه سر توپ را به بدست آورد و به ادن هازارد رساند، هازارد نیز با حرکت به سمت نیمه میزبان توپ را به ویلیان بازگرداند تا وی با ضربه ای سهمگین از کنار دستان دخیا توپ را وارد دروازه نماید.

اما برتری چلسی خیلی به طول نیانجامید و تنها ۷ دقیقه بعد روملو لوکاکو با همکاری خارق العاده الکسیس سانچز و آنتونی مارسیال گل تساوی بخش را به ثمر رساند. در نیمه دوم باز هم لوکاکو با ارسالی بی نقض موقعیت را برای جسی لینگارد مهیا ساخت تا وی با ضربه سر گل برتری را وارد چهارچوب دروازه کورتوا کند. با این نتیجه یونایتد به جایگاه دوم جدول بازگشت، در ادامه عملکرد بازیکنان را در این دیدار بررسی می کنیم:

 

دیوید دخیا ۶/۱۰

در بازی قبل مقابل سویا نمایشی در حد کلاس جهانی داشت و مرد اول میدان شد، در این دیدار نیز ضربه موراتا از داخل محوطه را مهار نمود، با توجه به این موارد انتظار می رفت روی ضربه ویلیان عملکرد بهتری نشان دهد اما توپ از کنار دستان او وارد دروازه شد.

 

آنتونیو والنسیا ۵/۱۰

در جناح راست خط دفاعی همواره نبردی سخت با زوج آلونسو و هازارد پیش رو داشت. در اواخر بازی نیز به خاطر برخوردی خشن با کارت زرد جریمه شد.

 

ویکتور لیندلوف ۷/۱۰

قویترین مدافع یونایتد در نیمه نخست، این ملی پوش سوئدی به خوبی تمام راه ها را بر موراتا سد نمود. البته در مورد گل ویلیان می توانست با نزدیکتر شدن به هازارد عرصه را بر حریف تنگ تر نماید.

 

کریس اسمالینگ ۶/۱۰

با اینکه در اوایل بازی مغلوب آلونسو شد و روی ارسال وی احتمال گل بوجود آمد، اما در مجموع نمایش خوبی به اجرا گذاشت خصوصا در مقابل موراتا که در زمین تقریبا حرفی برای گفتن نداشت.

 

اشلی یانگ ۶/۱۰

با وجود اینکه ویکتور موزز گاهی موفق می شد از فضا ها استفاده کند اما در جناح چپ کار خود را به خوبی انجام داد. اجازه نمیداد که این ستاره نیجریه ای از توان بازی سازی خود بهره ببرد و به موقع تحرکات هجومی چلسی را خنثی می نمود.

 

اسکات مک تامینای ۸/۱۰

همانند نقش آندر هررا در فصل قبل، این بار این هافبک جوان وظیفه مهار ادن هازارد را بر عهده داشت و انصافا خیلی خوب از پس این کار برآمد. ولی در مورد گل ویلیان می بایست بخش بزرگی از تقصیرات را به گردن گیرد چرا که در میانه میدان نتوانست سد راه وی گردد.

 

نمانیا ماتیچ ۸/۱۰

مستحکم و استوار در میانه میدان. این ملی پوش صرب یکی از بهترین اجراهای خود را به نمایش گذاشت، از آنجا که با وجود مک تامینای نسبت به هازارد امنیت خاطر داشت، در میانه میدان به راحتی کمر به تخریب تاکتیک های هجومی شیرهای لندن پرداخت.

 

پاول پوگبا ۵/۱۰

با وجود این که در پست دلخواه خود مشغول به بازی بود اما عملکردی نامربوط از خود نشان داد، در فرارها و درگیری های فیزیکی خیلی خوب ظاهر شد ولی لحظه ای که در نبرد هوایی مغلوب موزز گردید اشتباه او منجر به گل گردید.

 

الکسیس سانچز ۴/۱۰

حضوری ضعیف در اولدترافورد به عمل رساند و نتوانست توانایی خود را به نمایش بگذارد. با ضربه ای بی جان، در جایی که می بایست گل اول بازی را به ثمر میرساند، فرصتی استثنایی را از دست داد. با این حال در گل تساوی بخش نقش مهمی را ایفا نمود.

 

روملو لوکاکو ۹/۱۰

این ستاره بلژیکی در ابتدای بازی حضوری کمرنگ داشت چرا که یونایتد اغلب مشغول کار دفاعی بود اما با حرکتی که خود آغاز نمود با همکاری دیگر مهاجمین شیاطین را مجددا به بازی برگرداند. او توپ را درست در مقابل محوطه جریمه به دست آورد، خود را به جلو کشاند و با ترکیبی حیرت انگیز از سانچز و مارسیال دروازه کورتوا را فرو ریخت. همچنین در حالی که تنها ۱۵ دقیقه به پایان بازی زمان باقی مانده بود با ارسالی بی نقص و دقیق فرصت گلزنی را برای لینگارد فراهم ساخت.

آمار کلیدی: گل لوکاکو در مقابل چلسی تنها گل او در جدال با هشت تیم برتر لیگ می باشد.

 

آنتونی مارسیال ۶/۱۰

این ملی پوش فرانسوی در نیمه نخست تا حدودی خاموش بود اما در لحظه به ثمر رساندن گل اول به خوبی توپ را دریافت و آن را برای لوکاکو ساخته و پرداخته نمود. در نیمه دوم پس از ۱۵ دقیقه رئیس جای او را با لینگارد عوض کرد تا سرعت را در خط حمله افزایش دهد.

 

تعویضی ها:

جسی لینگارد (دقیقه ۶۴ به جای مارسیال) ۷/۱۰

به میدان آمد تا فشار بیشتری به خط دفاعی چلسی تحمیل شود، این جوان ملی پوش به خوبی از فضای ایجاد شده توس کریستینسن استفاده کرد و با ضربه سر گل پیروزی بخش را به نام خود ثبت نمود.

آمار کلیدی: منچستر یونایتد با بازیکنان تعویضی خود از تمام تیم های لیگ برتری گل بیشتری به ثمر رسانده است. (۱۰ گل)

 

اریک بایلی (دقیقه ۷۹ به جای سانچز)

مورینیو در اواخر بازی جهت تقویت قوای دفاعی او را به میدان فرستاد.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *