دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / آمار و آنالیز / رتبه بندی بازیکنان در دیدار منچستر یونایتد ۲-۱ لیورپول

رتبه بندی بازیکنان در دیدار منچستر یونایتد ۲-۱ لیورپول

مارکوس راشفورد موفق شد با عملکردی حیرت انگیز دوبار دروازه حریف دیرینه شیاطین سرخ را باز کند.

یونایتد فنز – در دیداری سرشار از هیجان و تکاپو در اولدترافورد، منچستری ها توانستند در نیمه نخست ۲-۰ از مهمان خود پیش بیوفتند، اما در نیمه دوم شاهد آن بودیم که مرسی سایدی ها به بازی برگشته و توانستند اختلاف را به حداقل ممکن برسانند. سرانجام علی رقم فشار زیادی که بر خط دفاعی یونایتد وارد آمد آنها توانستند ۳ امتیاز ارزشمند را کسب کرده و امنیت خود را در جایگاه دوم جدول افزایش دهند. در ادامه به بررسی عملکرد بازیکنان در این جدال می پردازیم:

 

دیوید دخیا ۶/۱۰

خونسرد و استوار، در مبارزات همان کاری را که انتظار می رفت و می بایست انجام داد. در مورد گل نیز حقیقتا کاری از دست وی ساخته نبود، هر چند اگر دقیق تر به قضیه نگاه کنیم خواهیم یافت که باز هم از زاویه بسته دروازه اش باز شد.

 

آنتونیو والنسیا ۵/۱۰

در عمده دقایق بازی مانند همیشه عملکردی قابل قبول ارائه داد اما متاسفانه تنها یک بار در مقابل مانه مغلوب شد که در ادامه حرکت گل اول لیورپول به ثمر رسید. در اواخر بازی نیز ممکن بود به دلیل تکل خشن بر روی این بازیکن سنگالی از بازی اخراج شود.

 

اریک بایلی ۷/۱۰

خارق العاده و بی نظیر، با اعتماد به نفسی بالا از خط دفاعی یونایتد محافظت کرد. قدرتی ما فوق تصور که قوای دفاعی را به روزگار اوج خود نزدیک نمود. اما پس از ۶۵ دقیقه در حالی که تلاش می کرد که ارسال بلند را با پای چپ خود مهار سازد، توپ را به سمت زاویه بسته دروازه هدایت کرد و برای لیورپولی ها امید بازگشت به بازی را فراهم آورد. با این حال پس از این حادثه، عملکرد بی نظیر خود را از سر گرفت.

آمار کلیدی: بایلی در این بازی ۵ بار موفق به قطع توپ شد، بیشتر از هر بازیکن دیگری در میدان.

 

کریس اسمالینگ ۷/۱۰

نمایشی کاملا عالی ارائه داد و مثل همیشه در نبردهای هوایی با قدرت ظاهر شد.

 

اشلی یانگ ۹/۱۰

عملکردی مؤثر و قاطع در تحرکات دفاعی. همواره بدن خود را سد را ارسال ها، پاس ها و شوت ها قرار می داد. همیشه در بهترین موقعیت حاضر می شد و به موقع در مداخلات شرکت می کرد.

آمار کلیدی: هیچ بازیکنی بیشتر از یانگ تکل نزد. (۶ مورد)

 

اسکات مک تامینای ۷/۱۰

با اعتماد به نفسی بالا به کار خود ادامه می داد، به کرات راه نفوذ مرسی سایدی ها را به سمت دروازه سد نمود و به خوبی و در زمانی مناسب در درگیری ها مداخله می کرد. بهترین عملکرد او در یونایتد رقم خورد.

 

نمانیا ماتیچ ۷/۱۰

مثل همیشه آرام، با وقار و مستحکم. با تسلط خود بر میانه میدان خطر بازیکنان حریف را بر منطقه دفاعی دفع می نمود.

 

خوان ماتا ۷/۱۰

به خوبی با دیگر بازیکنان در ارتباط قرار داشت و در میانه میدان و جناح راست در کاهش فشار یاری می رساند. فرصتی گرانقدر را برای زدن گل سوم از دست داد، وی در تلاش بود تا با حرکت برگردان توپ را به سمت دروازه شلیک کند. در تحرکات بدون توپ نیز خستگی ناپذیر عمل می کرد و قوای دفاعی را تحت حمایت خود قرار می داد.

 

الکسیس سانچز ۷/۱۰

به طرز غول آسایی خط دفاعی حریف را پرس می کرد اما در حمل توپ تا حدودی ضعیف نشان داد. با این حال نقش و تاثیر تدافعی وی را نمی توان نادیده گرفت.

 

مارکوس راشفورد ۸/۱۰

درخششی خیره کننده داشت و از لحظه شروع بازی بر فراز محوطه لیورپول در حال پرواز بود. با زیرکی تمام الکساندر آرنولد را از صحنه خارج ساخت و با ضربه ای هوشمندانه گل اول را وارد دروازه نمود. در ادامه کار روی گل دوم نیز غریزه شگفت انگیز خود را به نمایش گذاشت. همواره خط دفاعی لیورپول را آزار می داد اما در کمال تعجب به منظور تغییر سیستم به ۳-۳-۴ رئیس او را از زمین بیرون کشید.

 

روملو لوکاکو ۸/۱۰

به عنوان مهاجم هدف کاملا بدون نقص عمل کرد. با فیزیک بدنی به خوبی از پس لوورن و فن دایک بر می آمد و آنها را در تمام زمین به دنبال خود می کشید. با ضربه سر حیرت آور فرصت گل اول را مهیا ساخت و با دریافت، کنترل و پاس دقیق به ماتا در به ثمر رسیدن گل دوم نیز نقش اصلی را بازی کرد. به هیچ وجه دست از تلاش بر نمی داشت و در پیروزی هم تیمی های خود نقشی حیاتی ایفا نمود.

 

مروان فلینی ۷/۱۰

در دقیقه ۶۹ به جای راشفورد به میدان آمد و حضور فیزیکی مهیب خود را در میانه میدان به حریف تحمیل نمود. سد راه نفود مهاجمین می شد و ارسال هایی دقیق به محوطه جریمه فراهم می ساخت.

 

جسی لینگارد —

دقیقه ۸۸ به جای ماتا وارد زمین شد.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *