چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / خبر اسلایدی / راه حلی مناسب برای افزایش کیفیت عملکرد لیندلوف

راه حلی مناسب برای افزایش کیفیت عملکرد لیندلوف

به نظر می رسد این مدافع سوئدی پس از مدتی تحت مربیگری مورینیو توانسته است به فرم ایده آل خود دست یابد.

یونایتد فنز – در دو هفته اخیر لیگ برتر شاهد آن بودیم که هم وین رونی، که با انتقالی دراماتیک به باشگاه دوران نوجوانی خود در گودیسون رود پیوست، و هم مورینیو، پس از به خدمت گرفتن لیندلوف به عنوان اولین خرید خود در تابستان امسال، بالاخره توانستند سیستمی را به اجرا گذارند که بهترین بازدهی را حاصل دهد.

این پرتغالی ۵۴ ساله از زمان ورود خود به منچستر شیوه های متعددی را در میادین به کار برده است، ترکیب های مورد علاقه او که عبارتند از ۱-۳-۲-۴ و ۳-۳-۴ و در کنار این ها ۲-۴-۴ با حتی ۶ بازیکن در خط دفاعی. با این حال سیستم ۳ دفاعه این مربی کارسازتر از دیگر موارد بوده است، پلن بی جهت عقب نشینی در بازی های تحت فشار و برقراری امنیت بیشتر. سیستمی که در مسکو و واتفورد عامل اصلی در کسب نتیجه بود. در این چینش چه با ترکیب ۲-۵-۳ ، ۱-۲-۴-۳ و یا ۳-۴-۳ شرایطی مهیا می شود که مارسیال با آزادی عمل بیشتر در موقعیت های وسیع تری قرار گیرد و جسی لینگارد در وظایف تهاجمی تاثیرگذار تر ظاهر گردد.

در واقع شواهد گویای آن است که همانند خط دفاعی چهار نفره در بنفیکا، ویکتور لیندلوف در چینش های تدافعی عملکرد و کاربرد بهتری را به نمایش می گذارد. دیدیم که در بازی های مرحله پلی آف مقدماتی جام جهانی که با درخشش سوئد همراه بود، این بازیکن مهاجمینی چون کایرو و گابادیانی  را کاملا خنثی نموده و در سمت راست خط دفاعی ۳ نفره فوق العاده عمل کرد.

البته صحبت در مورد افت کیفی یا کاهش بازدهی وی نیست بلکه تنها تزلزلی مقطعی به علت تغییر شرایط برای او ایجاد شده بود و به طور مثال در مقابل نیوکاسل مانع از به کارگیری توانایی ها می شد، که با وجود مربی چون مورینیو و ایمان به این استعداد جوان سرانجام نتیجه دلخواه شامل حال تیم گردید. او مدت زمان زیادی را صرف پیگیری این بازیکن نمود و با توجه به روابط فراوانی که در پرتغال داشت توانست وی را به منچستر منتقل سازد، هر چند که در این روند رقیب چندانی نیز نداشت. در آن هنگام گزینه نسبتا مناسبی در دسترس بود، یونایتد می توانست مایکل کین را که با شرایط لیگ برتر نیز آشنایی کامل داشت به خدمت بگیرد، اما ترجیح مورینیو بر آن بود که این ستاره سوئدی را به انگلستان دعوت کند. رئیس عقده داشت که تکنیک، سرعت و مهارت وی در توپ ربایی و حمل توپ می تواند ابعاد مفیدی را برای تیم به همراه داشته باشد.

این مجموعه از توانایی ها ویکتور را تبذیل به مهره ای خارق العاده در نزد هواداران گرداند و انتظار می رفت در بازی های پیش فصل خیلی زود به عنوان گزینه ای همچون بایلی در ترکیب جا بیوفتد. اما کیفیت بایلی باعث شد که این بازیکن جوان رو نیمکت جای گیرد و با اینکه مشکل زبان هم نداشت کمی زمان برد تا توانست در کنار فیل جونز غول پیکر خود را مهیا سازد. با اینکه در برهه ای از فصل اوضاع برای او کمی وخیم شده بود و به عنوان مدافعی نسبتا گران قیمت انتطارات زیادی از او می رفت باز هم مورینیو از وی نه انتقادی کرد و نه او را نادیده گرفت. این مرد پرتغالی همواره به نرمی از او سخن می گفت و تاکید داشت که می بایست قدم به قدم پیش رفت و به او فرصت داد، تا به امروز که نتیجه ثبات نظر خود را دریافت می کند.

لیندولوف در بازی مقابل برایتون با تکل های سهمگین خود تماشاچیان را به وجد آورد و در دیدار با واتفورد نیز به عملکرد حیرت انگیز خود ادامه داد. در این بازی امید اول میزبان یعنی ریچارلیسون فرصت نفس کشیدن هم به دست نیاورد چرا که ویکتور مثل سایه همواره در تعقیب او بود و مجال دریافت توپ را هم به او نمی داد، این عملکرد اعتماد بنفس زیادی در خط دفاع ایجاد نمود و دیگران نیز با آرامش به وظایف خود پرداختند.

البته هنوز لیندلوف در زمینه حمل توپ و انتقال بازی به میانه میدان آن درخشش لازم را به دست نیاورده و لوکاکو کماکان در انتظار ارسال های بلند و فرصت های فرار از جانب او می باشد. با این حال فرصت زیاد است و تازه داریم نتیجه آن همه سر و صدا و غوغا را می بینیم.

 

منبع: Manchester Evening News

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

بی بی سی: باشگاه برنامه ای برای جذب آلدروایرلد ندارد!

درحالی که همه ی خبرگزاری ها از تلاش جدی منچستریونایتد برای جذب توبی آلدروایرلد سخن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *