دلایل منچستریونایتد برای کناره گیری از جذب سانچو

منچستریونایتد در تابستان به جذب سانچو، وینگر دورتموند علاقمند بود اما شرایط تیم توسط سولشر به شدت تغییر کرد.

یونایتد فنز – هواداران منچستریونایتد خوشبین هستند که اوله گنار سولشر با وجود از دست دادن جیدون سانچو در تابستان، سه گزینه خود در وینگ راست را عملی خواهد کرد.

همگی اتفاق نظر دارند که پس از منتفی شدن انتقال سانچو به منچستریونایتد، به دلیل مبلغ درخواستی باشگاه آلمانی، سولشر برای یافتن یک جایگزین تلاش خواهد کرد. بله، او میسون گرینوود را داشت که یک وینگر راست قابل قبول بود، اما او تنها یک مهاجم جوان بود که در پست غیر تخصصی بازی میکرد. برخی براین باور بودند که سولشر از خرید سانچو کناره گیری کرده است، برخی هم از حمایت نشدن از سولشر در نقل و انتقالات شاکی بودند.

در نهایت این منچستریونایتد بود که احساس کرد وظیفه دارد بودجه خود را برای اهداف دراز مدت ذخیره کند و با توجه به شرایط ناشی از کووید ۱۹، برای هیچ بازیکنی حتی اگر در اولویت باشد نیز چنین هزینه ای نپردازد.

آنها صریحا اظهار داشتند که خرید سایر گزینه هارا به تعویق نمی اندازند و تا روز آخر ممکن است حتی به صورت قرضی خرید داشته باشند، اما اوله فقط راضی به جذب بازیکنان باکیفیت و با انگیزه بود که تنها سانچو این خصوصیات را داشت. عثمان دمبله و اسماعیل سار نیز نظر منچستریونایتد را جلب کردند اما آنها به خرید فاکوندو پلیستری و آماد دیالو ترائوره اکتفا کردند.

هیچکس انتظار ندارد که این دو نوجوان گمنام برای پر کردن خلا وینگر راست خریداری شده باشند. پلیستری که در تیم زیر ۲۳ سال است و همچنان منتظر اولین بازی خود در تیم اصلی است، دیالو نیز در این ماه از آتالانتا به انگلیس نقل مکان میکند. همچنین اوله مجبور است خلا خط حمله خود را با یکی از گزینه های تیم اصلی که شامل میسون گرینوود ، آنتونی مارسیال ، مارکوس راشفورد ، ادینسون کاوانی ، دنیل جیمز و ادیون ایگالو میشود پر کند.

ایگالو در راه بازگشت به چین و شانهواست و دنیل جیمز همچنان در سمت راست به اندازه سمت چپ کارایی ندارد؛ کاوانی خریداری شده است تا در پست مهاجم نوک با مارسیال رقابت کند پس تنها یک گزینه به نام راشفورد باقی میماند.

محصول آکادمی منچستریونایتد و متولد ویتنشاو که پیش تر هم در پست وینگر راست از او استفاده شده بود اما عموما در این پست مورد انتقاد قرار میگرفت. او دارای سرعت، ذکاوت و نگرش ایثارگرانه است و هروقت سولشر لازم داشته باشد او خارج از پستش بازی میکند. اعتماد زیادی بین او و سرمربی نروژی وجود دارد.

سولشر در مورد بازی راشفورد در سمت راست گفته بود:

او نفوذ میکند و جلوه دیگری از یک مهاجم را در این پست به ما نشان میدهد.

وقتی میسون وارد زمین میشود، او به شکل متفاوتی با پای چپ به دل خط دفاع میزند. مارکوس میتواند بیشتر نفوذ کند و از این سمت سانتر کند.

با توجه به اینکه خوان ماتا نیز از بازی در سمت راست خط حمله لذت میبرد، منچستریونایتد از آنچه تصور میشد بهتر با عدم خرید سانچو کنار آمد. تصمیمات سولشر مبنی بر استفاده از فن د بیک و پل پوگبا در نقش های مختلف و اضافه کردن کاوانی در نوک پیکان حمله، تنوع بیشتری به خط حمله شیاطین سرخ داد.

پیش از این تصور میشد که منچستریونایتد در دوراهی بین خرید سانچو و شکست قرار دارد. اما اکنون، آنها سه گزینه در سمت راست خط حمله دارند و این در حالی است که سانچو با مشکلات جدیدی در دورتموند دست و پنجه نرم میکند؛ تغییر احتمالی مربی و افت در گل و پاس گل، این ها یونایتد را ترغیب میکند که از خرید او دست بکشند.

ممکن است برای این لغزش از تصمیم کمی زود باشد. فرم اخیر منچستریونایتد با وجود پیوستن به لیورپول در جمع مدعیان قهرمانی لیگ، میتواند شکننده باشد. و گزینه های آنها در جناح راست ممکن است با بروز مصدومیت کاهش یابند. اما در حال حاضر از دست دادن سانچو شبیه آن چیزی نیست که پیشبینی میشد.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

پوگبا: اوله همانند مورینیو، بازیکنان را کنار نمی‌گذارد؛ نمی‌دانم چرا رابطه‌ام با خوزه خراب شد

پل پوگبا در مصاحبه ای مفصل در خصوص تفاوت های آقای خاص و سولشر توضیح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =