دلایل فروش جرارد پیکه و جانی اوانز از زبان دستیار فرگوسن
دلایل فروش جرارد پیکه و جانی اوانز از زبان دستیار فرگوسن

دلایل فروش جرارد پیکه و جانی اوانز از زبان دستیار فرگوسن

یونایتد فنز – رنه مولنستین ،مربی سابق منچستر یونایتد، تایید کرد که باشگاه از قدرت کافی برای نگه داشتن پیکه در سال ۲۰۰۸ برخوردار نبود.

 

پس از فروش پیکه توسط سر الکس ، این مدافع ملی پوش اسپانیایی به یکی از بهترین مدافعان میانی جهان بدل گشت و توانست ۸ عنوان قهرمانی لالیگا و ۳ عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

 

اما رنه مولنستین ،کمک مربی سابق شیاطین سرخ از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳، و سرمربی تیم جوانان این باشگاه میگوید که با خریدن نمانیا ویدیچ ، شانس فیکس بازی کردن جرارد پیکه بسیار کاهش یافت ؛ علاوه برآن یونایتد در اینکه آیا پیکه مدافعی متناسب با سبک فوتبال انگلستان است یا خیر مردد بود. لازم به ذکر است که جرارد پیکه یونایتد را با تنها ۵ میلیون پوند ترک کرد تا به باشگاه دوران کودکی اش ،بارسلونا، بپیوندد.

 

رنه مولنستین در پادکست برنامه ی مایکل آنتونی درباره ی جانی اوانز نیز حرفهایی زد. او گفت که باشگاه با وجود فردیناند و ویدیچ جایی برای وی در ترکیب اصلی خود نمیدید و به همین دلیل تصمیم به فروش او گرفت.

مولنستین درباره ی حسرت یونایتد پس از خروج پیکه گفت:

" من میفهمم. اما نگاه باشگاه به این ماجرا این بود که ما در پست دفاع میانی کماکان فردیناند، ویدیچ، وز براون و جان اوشی را داریم. "

 

او ادامه داد:

" علت اصلی رفتن پیکه از باشگاه این بود که ذهنیتی بسیار قوی داشت. او میدانست که با وجود مدافعان تنومندی نظیر نمانیا ویدیچ و ریو فردیناند، جایی برای وی در ترکیب اصلی وجود ندارد؛ پس تصمیم به ترک باشگاه گرفت. با این وجود؛ آیا جرارد مدافعی متناسب با تاکتیکهای حاکم بر لیگ برتر بود؟ "

 

" مشکل دیگری که یونایتد در این مسئله داشت این بود که نمانیا ویدیچ تازه شش ماه بود که به یونایتد پیوسته بود و در این زمان کم توانسته بود اعتماد فرگوسن را به خوبی جلب کند. "

 

مولنستین همچنین تایید کرد که بندی برای در قرارداد پیکه با یونایتد وجود داشت که باعث تسهیل بازگشت وی به نیوکمپ میشد.

 

 

مطمئنم که جرارد از آن بند استفاده کرد تا باشگاه بارسلونا را در پرونده ی انتقالش در موضع قدرت قرار دهد و بتواند آسوده تر به کاتالونیا برود.

 

او صبحتهایش در مورد این دو را اینگونه به پایان رساند :

هردوی آنها (پیکه و اوانز) به خوبی توپ را حمل میکردند و مهارت بالایی در بازیسازی از یک سوم دفاعی داشتند، این همان چیزی بود که آنهارا به بازیکنانی مثال زدنی تبدیل میکرد.

۰

درباره ی یاسین حسام

من، یاسین حسام، 12 ساله که رویای خدمت به تیمم رو دارم. هدف من و بقیه ی همکارام، خدمت رسانی به هوادارای عزیز فارسی زبان منچستر یونایتده.

مطلب پیشنهادی

بایلی: برای برد به مصاف رم می رویم

اریک بیلی، مدافع منچستر یونایتد می گوید آنها فردا شب رویکرد خود را مقابل رم …

یک دیدگاه

  1. ایونز زمان فن خال ب فروش رسید. سال ۲۰۰۸ قرضی دادنش ساندرلند

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =