یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

دخئا: باید منچستریونایتد را به نقطه اوج بازگردانیم

دخئا از دوران حضورش در منچستریونایتد میگوید

یونایتدفنز-داوید دخئا این سنگربان 27 ساله تیم منچستریونایتد که فصل خوبی را در این تیم در حال پشت سرگذاشتن است و یکی از جدی ترین کاندید های بردن دستکش طلایی است در خصوص بازگشت منچستریونایتد به دوران اوج اش گفت:

پیوستن به یونایتد واقعا سخت بود، کشوری جدید، رختکنی که در ان هیچکس را نمی شناختم و زبانی که به سختی می توانستم کلمه ای از ان را بر زبان بیاورم. خیلی جوان بودم. اکثر هم سن های من دانشگاه را شروع می کردند و من در رختکن مملو از افرادی بودم که انتظار می رفت پیروز شوند.دفاع بسیار باتجربه ای داشتیم، اساطیری همچون ریو فردیناند، نمانیا ویدیچ و پاتریس اورا. به یاد دارم ریو و پدی به من می گفتند.”خب باشه تو جوونی، ولی اینجا منچستر یونایتده. ما فقط بهترینها رو قبول می کنیم.”فرگوسن ریسک بسیار بزرگی کرد. شجاعت این را داشت تا آن پیراهن را به من بدهد. بی پرده حرف می زد. به من گفت باید وفق پیدا کنم، دشوار خواهد بود و موانعی در مسیر من خواهند بود.

داوید دخئا از مهار ضربه ای که خوان ماتا زمانی که او در چلسی بود زد و او مهار کرد گفت:

مهار ضربه ایستگاهی ماتا در مقابل چلسی و در وقتهای اضافه، شاید لحظه سرنوشت ساز دوران فوتبال من در یونایتد بود. از ان به بعد، بهتر و بهتر شدم. خوان هنوز هم بخاطر ان مهار از دست من عصبانی است.

گفتنی است که خوان ماتا امروز تولد 30 سالگی اش را جشن گرفت

دخئا ادامه داد:

به یاد دارم که درباره علاقه یونایتد به من در روزنامه ها خواندم و در ابتدا باور نمی کردم. انها جانشینی برای فن در سار ۴۰ ساله می خواستند که بسیار باتجربه بود و من در مقابل او فقط یک بچه بودم. می دانستیم که چالش هایی پیش رو خواهیم داشت.طولی نکشید که در رئال مادرید بازی داشتیم. فرگوسن مرا به کنفرانس مطبوعاتی خود در برنابئو برد. به خبرنگاران انگلیسی، اسپانیایی و به همگان گفت که من یک استعداد منحصر بفرد در اختیار دارم.سر الکس مرا با کودکی مقایسه کرد که اولین قدمهای خود را بر می دارد. فرگوسن اینگونه کنفرانس خود را تمام کرد و گفت.”این پسر الان در حال راه رفتن است”او کنار من نشست و به جهانیان گفت که چقدر به من ایمان دارد. احساس تشویق شدن کردم‌. او می دانست که من به زمان و اعتماد نیاز دارم.

دخئا در ادامه از جو اولدترافورد پس از اتفاق دستگاه فاکس میگوید:

اولین بازی من پس از اتفاق دستگاه فکس، در اولدترافورد و در مقابل لیورپول بود. مطمئن نبودم که اولدترافورد چگونه نسبت به من واکنش نشان خواهد داد. انها همیشه حامی من بودند ولی من ان روز نمایش فوق العاده ای داشتم. هواداران بی نظیر بودند. همگی نام مرا فریاد می زدند.

دخئا از دوران تحت رهبری ونخال  و همچنین از مورینیو میگوید:

دوران تحت هدایت فن خال عجیب بود. چهارم شدن بقدر کافی خوب نیست. من می خواهم قهرمان شوم. اگر در یونایتد باشید، به یک مربی نیاز دارید که ذهنیت پیروزی داشته باشد. ما چنین ذهنیتی را با فرگوسن داشتیم. مورینیو نیز این ذهنیت را دارد. او می خواهد هر بازی پیروز شود.از زمان بازنشستگی فرگوسن به بعد، دوران سختی داشتیم. تشخیص ان دشوار است. باید بیش از این باشد. جامها چیزی هستند که من شوق ان را دارم. باید یونایتد را به بهترین سطح خود بازگردانیم، به لیگ قهرمانان بازگردانیم، به قهرمانی لیگ جزیره بازگردانیم، به نقطه اوج بازگردانیم.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x