خوان ماتا؛ قهرمان ستایش نشده یونایتد مقابل وستهم

هواداران بار دیگر شاهد کیفیت خوان ماتا در بازی شنبه شب شیاطین سرخ مقابل چکش ها بودند.

یونایتد فنز – مرد اسپانیایی جرقه ای بود که یونایتد را به بازی برگرداند حتی اگر از او تعریف و تمجید نشود. ماتا در دقیقه ۶۲ هنگامی که یونایتد یک بر صفر عقب بود، به عنوان تعویض آخر شیاطین به جای آنتونی مارسیال به زمین آمد. آنتونی کاملا بی اثر ظاهر شده بود.

فقط ۶ دقیقه بعد یونایتد دو بر یک جلو افتاده بود سپس با یک پاس فوق العاده برای رشفورد و در ادامه گل او، پیروزی یونایتد تثبیت شد. گل سوم در دقیقه ۷۸ به ثمر رسید.

پاس چشم نواز ماتا ترکیبی از دید عالی و تصمیم گیری درست بود، همه چیز در بهترین سطح خود قرار داشت. این سومین پاس گل او در این فصل بود. فقط مارکوس رشفورد(۴) و برونو فرناندز(۶) از ماتا در این زمینه موفق تر ظاهر شده اند.

بهترین عملکرد ماتا در این فصل، در پیروزی یونایتد مقابل نیوکاسل رقم خورد. او در این فصل ۴ حضور فیکس در لیگ برتر داشته و هنوز هم قادر به خلق لحظات جادویی است.

ماتا به خوبی با برونو ارتباط برقرار می کند، کیفیت آن ها به نفع یکدیگر است. هنگامی که برونو توجه حریف را به سمت خود جلب می کند، ماتا به فضا های خالی می رود و با پاس های خود مهاجمان یونایتد را صاحب توپ می کند. مقابل وستهم او ۲۰ لمس توپ و یک پاس گل داشت.

تصمیم سولشر برای تعویض مارسیال با ماتا کاملا درست بود و میسون گرینوود نیز نقش محوری تری ایفا کرد.

ماتا احتمالا بازی یونایتد مقابل لایپزیش را از ابتدا شروع نمی کند اما می تواند مهره تعویضی موثری باشد. نمایش پارسال او مقابل کپنهاگ در لیگ اروپا هنوز فراموس نشده است. هنگامی که بازی ۱_۱ مساوی بود، ماتا به بازی آمد و با یک پاس گل منجر به پیروزی یونایتد شد.

اوله گونار سولشر در بازی مقابل لایپزیش ۵ مهره برای تعویض در اختیار دارد و ماتا بار دیگر نشان داد توانیی تاثیر گذاری در مسابقات را دارد مخصوصا زمانی که بازی گره خورده و تاکتیک ها بی اثر می شوند. اگر یونایتد یک گل دیر هنگام در آلمان نیاز داشته باشد، دیدن سولشر که او را به بازی می فرستد تعجب آور نخواهد بود.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی حسین اسدی

red devills since 2006

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =