خانه / اسطوره ها / خداحافظ کاپیتان،خداحافظ اسطوره

خداحافظ کاپیتان،خداحافظ اسطوره

خداحافظی یک اسطوره همیشه تلخ است اما اسطوره ها هرگز فراموش نمی شوند.

یونایتد فنز – گاهی یادمان میرفت اسمش را بشنویم،گاهی آنقدر ساده بازی می کرد که حتی گزارش گر هم از گفتن نامش چشم پوشی می کرد.اما نامش آنقدر بزرگ هست که نیازی به جلب توجه نداشته باشد.۴۶۳ بازی ،۲۴ گل،۵ لیگ برتر،۱ قهرمانی در لیگ قهرمانان،لیگ اروپا و جام باشگاههای جهان اینها افتخارت مردیست دوست داشتنی ،مردی بازمانده از تیمی دوست داشتنی در سال ۲۰۰۸ ،بازمانده از مردانی که تاریخ منچستر را به رخ فوتبال کشیدند.او پایانیست بر نسلی که در قلبها ماندگار شدند ،بهترین ها و بهترین ها،تیمی استوار و شاید یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال.

آنها استانداردها را جابجا کردند،مرزها را درنوردیدند و همه کار کردند و کریک بی شک ستون این تیم بود.با حضورش تیم باثبات بود و رو به جلو، مهاجمین توپ می گرفتند و مدافعین در حضور او ریسک می کردند،هافبک ها با خیال راحت بازی می کردند و دروازه بانان نگران شوتهای ناگهانی نبودند.

هرچند نبوغ پوگبا را نداشت ، یا قدرت ماتیچ و یا جنگندگی روی کین اما همیشه آماده مبارزه بود،همیشه جایی بود که باید می بود،او نه یک بازیکن بلکه مفهوم واقعی تیمی در وجود یک بازیکن بود.
در تیم ملی هیچ وقت او را باور نکردند و همیشه او را در سایه ستارگانی چون لمپارد،جرارد و اسکولز قرار دادند اما ترکیب جرارد لمپارد هیچ وقت به آن خوبی که فکرش را می کردند نشد و همیشه جای خالی کریک حس می شد.سال گذشته پس از دربی منچستر پپ او را بهترین هافبک “هولدینگ” خطاب کرد.واژه ای غریبه برای آنهایی که فقط فوتبال را تفریح می دانند،اما حرفه ای ها خوب می فهمند که پیروزی همیشه به کریک ها بستگی دارد.

حالا فرجام رسیده است او کفشهایش را آویخت،این اواخر فوتبال هم روی خوش به او نشان نداد. مصدومیت دست از سرش برنداشت،پس خداحافظی کرد تا دوباره بازگردد ،او شیاطین سرخ را تنها نخواهد گذاشت،این بار در لباسی جدید و در جایگاهی جدید.این شغل به او می آید،جنتلمنی مؤدب که حاشیه هیچ گاه اتوی کت و شلوارش را خراب نکرده.فوتبال شبیه او را کم دیده ،از لحاظ اخلاقی شبیه اسطوره بارسا ،آندرس مقدس است،هیچ وقت او را در حال جنگ روانی به یاد ندارم،کاپیتانی برازنده اش بود.اما چه باید کرد ،فوتبال اسطوره و غیر اسطوره نمی شناسد.

حالا که نیستی، بیش از هروقت دیگری نشنیدن نامت ترسناک است،جانشینت هرکه باشد بازهم جایگاهت در قلب شیاطین سرخ جانشینی نخواهد داشت.احترام،احترام و تنها احترام واژه ایست که لیاقتش را داری کاپیتان.
نویسنده:سعید یزدانی

درباره ی سعید یزدانی

سعید یزدانی
glory glory man united من سعید هستم و بیش از 20 ساله عاشق منچسترم و اسطوره و الگوی من سرالکس فرگوسنه کبیره...

جعبه "همچنین ببینید"

تحلیل اختصاصی از اولین بازی فصل/ بایی در حد‌‌‌ و اندازه‌های یک ستاره

منچستریونایتد اولین دیدار فصل خود را با برتری مقابل لسترسیتی به خوبی آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *