خانه / هیچکدام / خامس رودریگز، ستاره آینده یونایتد

خامس رودریگز، ستاره آینده یونایتد

جذب این ستاره کلمبیایی، هواداران را بیش از پیش، به فصل بعد، امیدوارتر خواهد کرد.

 

یونایتد فنز- فیگو، زیدان، بکام، رونالدو نازاریو، کریستیانو رونالدو، کاکا، بنزما و بیل بازیکنانی هستند که می‎توان آن‌ها را ستاره‎های رئال مادرید کهکشانی نامید. مدل تجاری فلورنتینو پرس شاید باب میل همه نباشد، در طول سال‌ها هم این روش او نتایج مختلفی برایش در بر داشته است. در رئال همه در حال آمدن و رفتن هستند و مثل همیشه انتظار می‎رود در تابستان ۲۰۱۷ هم همین اتفاقات تکرار شود. پنجره نقل و انتقالات برای رئال بیشتر شبیه به یک تجارت است. همچنین منچستریونایتدِ ژوزه مورینیو هم می‌خواهد تابستانی فعال داشته باشد. یونایتد بعد از فرگوسن نتوانسته درخشش قبل را داشته باشد و حالا آن‌ها می‎خواهند جذب ستاره با مورینیو را تجربه کنند بلکه بتوانند به دوران فرگوسن بازگردند.

یونایتد در تابستان گذشته پول زیادی خرج کرد و انتظار می‌رود دوباره در این تابستان هم همین کار را کند. تابستان گذشته پوگبا به یونایتد رفت و با ۸۹ میلیون پوند رکورد نقل و انتقالات را شکست. در حالت عادی  این روزها برای انتقال ستاره‌ها به تیمی دیگر پول زیادی لازم است، باید دید منچستریونایتد چطور با آن کنار خواهد آمد. آنتون گریزمان؟ ۸۶ میلیون پوند. آندرا بلوتی؟ ۸۴ میلیون پوند. مارکینیوش؟ ۵۹ میلیون پووند. کیلیان امباپه؟ ۹۳ میلیون پوند.

مادرید این روزها ستاره‌های ناراضی زیادی دارد. بازیکنانی که هر کدام در سطح یک تیم سطح بالا هستند و نمی‌توانند آن طور که باید دقایق بازی داشته باشند. در میان آن‌ها خامس رودریگس یکی از بازیکنانی است که سال‌هاست به یونایتد نسبت داده می‌شود.

خامس بعد از درخشش در کلمبیا در جام جهانی برزیل راهی رئال مادرید شد. سطح خوبی هم داشت، اما زیر سایه بزرگان این تیم محو شد و نتوانست درخشش همیشگی را داشته باشد. تعداد بازی کردن‌های او، بازی به بازی کمتر شد و بهترین فصلش، همان اولین فصل حضورش در رئال بود.

حالا او توجه یونایتد را به خود جلب کرده است و منچستری‌ها فکر می‌کنند او همان بازیکنی است که می‌خواهند. هرچند که هیچ تضمینی نیست و هنوز کسی یک انتقال دیگر از رئال به یونایتد که قرار بود درخشان باشد، اما نشد را فراموش نکرده‌اند، آنخل دی‌ماریا. تنها زمان است که مشخص می‌کند خامس در یونایتد دوباره به روزهای اوج بازمی‌گردد یا دی‌ماریا دیگر می‌شود. او می‌تواند به تیمی برود که ستاره‌هایش رونی، مارسیال و ماتا هستند. او می‌تواند از زیر سایه رونالدو، بیل و بنزما بیرون بیاید و در منچستریونایتد برای خود تبدیل به یک ستاره شود. می‎‌تواند تک ستاره منچستریونایتد باشد. او در ۳ سال گذشته از همه بازیکنان یونایتد بیشتر گل زده است، همچنین بیشتر از همه آن‌ها پاس گل داده است، موقعیت‎های بیشتری خلق کرده است، درصد تبدیل کردن موقعیت‌هایش به گل بهتر است و میانگین گل بر دقیقه بهتری هم دارد. اگر بتواند این آمار را در یونایتد هم داشته باشد مطمئنا یکی از بازیکنانی می‌شود که رئال از فروختنش ناراحت خواهد شد.

در حال حاضر این طور به نظر می‎رسد که او برای بازگشت به اوج فقط به دقایق بیشتر بازی کردن نیاز دارد و مورینیو می‌تواند این دقایق را به او بدهد. کسی که در تیم پرستاره مادرید به دنبال ستاره شدن بود، حالا می‎تواند تبدیل به تک ستاره منچستریونایتد شود.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *