پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / بررسی جوخه ۲۵ نفری یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا

بررسی جوخه ۲۵ نفری یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا

این لیست شامل نفرات اول انتخابی در بازی هاست و شامل بازیکنان مصدومی نیز می شود که انتظار می رود تا سال ۲۰۱۸ آمادگی لازم را کسب کنند.

یونایتد فنز – همچنین لیست B نیز تشکیل شده است از بازیکنانی که در یکم ژانویه ۱۹۹۶ و بعد از آن متولد شده اند، که شامل دروازه بان سوم جوئل پریرا، اکسل توانزبه مدافع و مارکوس راشفورد مهاجم می شود؛ با توجه به لیست اصلی ۲۴ نفره (که گویا گوشه چشمیست از مورینیو به ادوودوارد بابت غیاب وینگر راست که در تمام طول تابستان در پی خرید آن بوده اند) می توان چنین تفسیر کرد که با استفاده ار لیست B خصوصا راشفورد قصد تکمیل ۲۵ نفر را داشته اند.

۲۵- جیمز ویلسون

سن: ۲۱

پست: مهاجم

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۰

که اگر بخواهیم صادق باشیم حضور او در لیست برای خیلی ها تعجب آور بود چرا که به تازگی از روند مصدومیت هایش جدا شده است.

 

۲۴- کریس اسمالینگ

سن: ۲۷

پست: دفاع میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۲۸

در آخرین حضور یونایتد در لیگ قهرمانان به عنوان سدی محکم در قلب دفاع تیم شناخته می شد، ولی از آن موقع تا الان از محبوبیت خود کاسته است و در بهترین حالت انتخاب چهارم در این پست خواهد بود. اگرچه جوانانی چون فوسو منساه و توانزبه بتوانند اعتماد مورینیو را جلب کنند یقینا اسمالینگ فروخته خواهد شد.

 

۲۳- مارکوس روخو

سن: ۲۷

پست: دفاع میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۴

قبل از حضور مورینیو در تیم مورد تمسخر قرار می گرفت سپس با جایگیری در یک ترکیب پویا با فیل جونز در قلب خط دفاعی نظرها را تغییر داد، هر چند مصدومیت او را تا ژانویه ۲۰۱۸ از صخنه دور نگاه خواهد داشت.

آمار کلیدی: ۱۲ تکل موفق از ۱۹ تکل در لیگ اروپا

 

۲۲- اشلی یانگ

سن: ۳۲

پست: وینگر

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۸

بازیکن کهنه کاری که در جوخه یونایتد صرفا حضور دارد و انتظار نمی رود خیلی مورد استفاده قرار گیرد، البته تجربه او می تواند در بازی های بیرون از خانه مشکل بازیکنان جوان را برای تیم حل کند.

 

۲۱- لوک شاو

سن: ۲۲

پست: دفاع چپ

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳

آخرین باری که در لیگ قهرمانان حضور داشت در بهترین فرم بود تا آنجا که دچار شکستگی شدید استخوان پا شد، مجروحیتی که هنوز هم گریبان اوست و به طور کامل بهبود نیافته است. او امیدوار است این بار بهتر خود را تحت درمان قرار دهد و در آینده بتواند خود را جزء انتخاب های خط دفاعی قرار دهد.

 

۲۰- ویکتور لیندلوف

سن: ۲۳

پست: دفاع میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۲

دفاع تازه وارد یونایتد که هنوز به طور کامل در ترکیب تیم جا نیفتاده است، ولی وقتی از پس آن براید نمایش خیره کننده ای خواهد داشت. فعلا به عنوان پشتیبان در نظر گرفته می شود.

آمار کلیدی: ۹۰% پاس موفق

 

۱۹- دالی بلیند

سن: ۲۷

پست: دفاع چپ

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۲۰

ملی پوش هلندی که آچار فرانسه مورینیو محسوب می شود و می تواند به عنوان دفاع چپ، دفاع میانی و اگر مربی جرات داشته باشد در پست هافبک دفاعی نیز به کار گرفته شود.

 

۱۸- مایکل کریک

سن: ۳۶

پست: هافبک دفاعی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۷۰

در بازسازی منچستر یونایتد به عنوان حضور در بین قدرت های برتر اروپا نقش بزرگی را ایفا کرد ولی از دوران اوج خود فاصله گرفته است، در تیم زمانی حضور می یابد که نیاز به چاشنی تجربه داشته باشند.

 

۱۷- سرخیو رومرو

سن: ۳۰

پست: دروازه بان

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۶

در مرحله گروهی لیگ اروپا به عنوان دروازه بان اصلی در نظر گرفته می شد ولی در مرحله حذفی به ندرت در جای دخیا قرار می گرفت.

آمار کلیدی: ۸ کلین شیت در فصل قبل لیگ اروپا

 

۱۶- جسی لینگارد

سن: ۲۴

پست: وینگر

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۴

به هیچ وجه بازیکن خودکار و بازی سازی نیست ولی به دلیل سخت کوشی و تعهد زیاد در بازی های بزرگ کارایی فراوانی دارد.

 

۱۵- متئو دارمیان

سن: ۲۷

پست: دفاع آخر

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۴

به عنوان دفاع راست غارتگر وارد منچستر یونایتد شد ولی در این تیم در پست دفاع چپ به کار گرفته شد، البته تا زمانی که لوک شاو ارزش های خود را ثابت کند.

آمار کلیدی: ۲۴ مورد موفق از ۳۷ نبرد هوایی در فصل گذشته

 

۱۴- مروان فلینی

سن: ۲۹

پست: هافبک

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۰

غول بلژیکی همیشه ثابت کرده است که منتقدین در اشتباه هستند، او را نمی توان یک استعداد فوق العاده در نظر گرفت ولی یقینا بهترین بازیکن ضد فوتبالی است، استعداد و توانایی های عجیب و غریب و خاص او هر نوع حریفی را گیج و وحشت زده می کند.

آمار کلیدی: ۵۰% موفقیت در نبردهای هوایی لیگ برتر

 

۱۳- زلاتان ابراهیموویچ

سن: ۳۵

پست: مهاجم نوک

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۱۹

مردی کامل که در حال گذراندن دوره ریکاوری ست و تا ۲۰۱۸ بازی نخواهد کرد ولی باور کنید او مانند وولورین (Wolverine) در حال ترمیم یافتن است، ستونی استوار از کاریزما، مهارت و رهبری. حضوری موثر در تیم دارد و به همین خاطر مورینیو او را در لیست جای داده است.

آمار کلیدی: ۱۷ گل در فصل گذشته لیگ برتر

 

۱۲- خوان ماتا

سن: ۲۹

پست: هافبک هجومی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳۳

آن چیزی نیست که سابقا از او انتظار می رفته است؛ ولی با این حال جایگیری های هوشمندانه و توانایی تمام کنندگی فوق العاده، او را به مهره ای ارزشمند در تیم تبدیل می کند.

آمار کلیدی: ۵ خلق موقعیت در فصل جدید لیگ برتر

 

۱۱- آندر هررا

سن: ۲۸

پست: هافبک میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳

در فصل گذشته یکی از بازیکنان کلیدی یونایتد بود ولی در فصل جدید کمتر در ترکیب اصلی دیده شده است، هرچند پشتوانه ای با کیفیت تلقی می شود و خصوصا هنگامی که مورینیو در میانه ی میدان با مهاجمانی زبده مواجه می شود.

آمار کلیدی: ۶۴ تکل موفق در فصل پیش (بیشتر از هر بازیکن تیم)

 

۱۰- فیل جونز

سن: ۲۵

پست: دفاع میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۹

جونز به کرات آسیب دیده ولی زمانی که حضور دارد استعداد شگفت انگیزیست، کوه مستحکم دفاعی که ثابت کرده است می تواند دوشادوش بایلی ایستادگی کند.

آمار کلیدی: میانگین ۷ موقعیت دفاعی (در هر بازی) در فصل جدید لیگ برتر

 

۹- آنتونی مارسیال

سن: ۲۱

پست: مهاجم

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۱۳

مهاجمی برق آسا که در آخرین حضور یونایتد در لیگ قهرمانان یقینا بهترین بازیکن تیم بود، در حال حاضر به عنوان نیمی از بال زهرآلود منچستر یونایتد، با همکاری راشفورد، ایفای نقش می کند.

آمار کلیدی: دو گل زده در فصل جدید لیگ برتر

 

۸- آنتونیو والنسیا

سن: ۳۱

پست: دفاع چپ

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳۸

در ابدا وینگری زیرک و در ادامه مدافعی هولناک. آنتونیو والنسیا پس از مدتی به دفاع راست مستحکمی تبدیل شد که خوزه مورینیو با دادن زمان بازی بیشتر و اهداء بازوبند کاپیتانی از او تمجید می کند.

آمار کلیدی: ۵ تکل موفق در فصل جدید لیگ برتر

 

۷- مارکوس راشفورد

سن: ۱۹

پست: مهاجم

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۰

مارکوس راشفورد حیرت انگیز، استعدادیست ویرانگر که خوزه مورینیو علی رغم سن کم او را در ترکیب اصلی جای داده است و همین گویای کیفیت خارق العاده ی اوست، و تا کنون نیز شاهد درخشش او بوده ایم. او بازیکنیست که پیروزی را برای تیم به ارمغان می آورد.

آمار کلیدی: ۵۳% موفقیت تک به تک در فصل جدید لیگ برتر

 

۶- نمانیا ماتیچ

سن: ۲۹

پست: هافبک دفاعی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳۱

او به تازگی به شیاطین سرخ پیوسته ولی به خوبی خود را در ترکیب جای گرفته گویی سالیان سال در یونایتد بازی کرده است. شوان اشتایگری قد بلند که در زمین قدم می زند و حریفان را در میانه ی میدان ریاست می کند.

آمار کلیدی: ۸ قطع توپ در فصل جدید لیگ برتر

 

۵- روملو لوکاکو

سن: ۲۴

پست: مهاجم نوک

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۰

قوای مرکزی خط حمله که تحرکات و جایگیری های او نشان از درکی عمیق و هوشی سرشار در فضای هجومی می باشد. او مهاجمیست پرتحرک که یونایتد سال ها به دنبال او می گشته است و نیز قابلیت های بازی سازی ستارگان یونایتد را نمایان می کند.

آمار کلیدی: ۳ گل در فصل جدید لیگ برتر

 

۴- اریک بایلی

سن: ۲۳

پست: دفاع میانی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۰

اریک بایلی، سلطان قلب های طرفداران یونایتد، مدافعی پویا و مرگبار که باعث سرخوردگی مهاجمین حریف می شود. دژ مستحکم دفاعی شیاطین سرخ.

آمار کلیدی: ۱۰۰% شوت موفق در فصل جدید لیگ برتر

 

۳- هنریک مخیتاریان

سن: ۲۸

پست: هافبک هجومی

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳۸

تقریبا ۶ ماه طول کشید تا بخوبی در ترکیب جای گیرد هرچند در تمام این مدت به سختی تلاش می کرد، ولی در میانه زمین بازی را به تسخیر خود درمی آورد و توان حقیقی خود را به نمایش می گذارد. استعدادی خیره کننده که ماشین ضد حمله یونایتد را هدایت می کند.

آمار کلیدی: ۵ پاس کلیدی در فصل جدید لیگ برتر

 

۲- دیوید دخیا

سن: ۲۶

پست: دروازه بان

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۲۸

در حال حاضر روی فرم است و در چنین حالتی سدی است برای مانوئل نویر که بتوان عنوان برترین دروازه بان جهان را بدست گیرد. دیوید بزرگ برگشته است.

آمار کلیدی: بدون گل خورده در فصل جدید لیگ برتر

 

۱- پل پوگبا

سن: ۲۴

پست: هافبک

سابقه بازی در لیگ قهرمانان: ۳۲

سال گذشته عنوان گرانترین بازیکن جهان را به دوش می کشید، اندازه ای که از او انتظار می رفت گلزنی نکرد ولی این سنجش در مورد کیفیت او خیلی قابل قبول نیست، همواره میانه میدان را تحت تسلط دارد و باعث می شود اطرافیان او نیز از لحاظ کیفی ارتقاء یابند و شیاطین سرخ را به جایگاهی که تعلق دارد باز گرداندو. او یک نابغه است.

آمار کلیدی: ایجاد ۶ موقعیت در فصل جدید لیگ برتر

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

خداحافظ کاپیتان،خداحافظ اسطوره

خداحافظی یک اسطوره همیشه تلخ است اما اسطوره ها هرگز فراموش نمی شوند.

۵ نظرها

  1. سلام
    فرکانس
    تلوزیون منچستر رو میخواستم اگه لطف کنین ممنون میشم
    مرسی
    MU TV درسته؟

  2. سلام ممنون از سایت خوبتون خداقوت شبکه ورزش تاجیکستان دوباره کارتی شده با کد قبلی بازنمیشه اگه کدجدید دارین برام بفرستین درضمن فرکانس mutv ایمیل کنین بازم ازتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *