جام حذفی بانوان انگلیس: پیروزی شیاطین سرخ مقابل منچسترسیتی در ضربات پنالتی

منچستریونایتد برای دومین بار در پنج روز اخیر، از منچسترسیتی در ورزشگاه لی اسپورتس ویلج، میزبانی کرد. مانند بازی قبل، دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه تن به تساوی دادند، اما این بار شیاطین سرخ در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه، کامبک فوق العاده زنان یونایتد در بازی ۲-۲ در شنبه گذشته مقابل باشگاه هم شهری خود، کافی بود تا صدر جدول را برای سرخ پوشان حفظ کند. در این بازی، یک پیروزی خانگی کافی بود تا شاگردان کیسی استونی به مرحله بعد صعود کنند، اما آبی ها توانستند با کسب تساوی، صدرنشین گروه C این رقابت ها شوند.

توبین هیث و لارن جیمز هر دو موقعیت داشتند تا گل اول را به ثمر برسانند، اما در نهایت دو تیم با نتیجه تساوی به رختکن رفتند. منچستریونایتد در نیمه دوم فشار را حفظ کرد اما بازی در وقت قانونی برنده ای نداشت و به پنالتی کشیده شد.

در ضربات پنالتی، تیم میزبان قوی تر بود. الا تون، جکی گروئنن، امی ترنر و هایلی لد ضرباتشان را به گل تبدیل کردند؛ امیلی رمزی، دروازه بان شیاطین، ضربه بازیکن سیتی، لارا کومبس، را دفع کرد و ضربه مدافع سابق قرمز ها، الکس گرینوود، نیز به تیر دروازه برخورد کرد؛ و در نهایت منچستریونایتد پیروز شب شد و دو امتیاز جایزه را کسب کرد.

با این حال، این نتیجه بدین معناست که شیاطین سرخ حتی با انجام بازی معوقه خود در برابر اورتون نیز، نمی توانند به دور بعدی جام حذفی بانوان صعود کنند، زیرا صدرنشینی در این گروه دور از دسترس است.

کیسی استونی، سرمربی تیم بانوان منچستریونایتد، پنج تعویض در ترکیب اولیه خود، نسبت به دربی ای که در چارچوب سوپر لیگ برگزار شده بود، ایجاد کرد. امیلی رمزی جایگزین مری ارپس در درون دروازه شد؛ لارن جیمز اولین بازی فصل خود و لوسی استانیفورث نیز اولین بازی برای باشگاه را انجام دادند. کیتی زلم و کریستی هانسون نیز به ترتیب جایگزین هایلی لد و جس سیگزورث شدند.

اندکی پس از شروع، اولین موقعیت خطرناک بازی نصیب سرخ پوشان شد. استانیفورث، جیمز را در جناح چپ پیدا کرد، سپس او یک سانتر خطرناک به سمت محوطه جریمه ارسال کرد، اما توبین هیث، که یارگیری نیز نشده بود، نتوانست به توپ ضربه بزند.

دقایقی بعد، هیث لطف جیمز در موقعیت قبلی را جبران کرد و توپ را در محوطه جریمه حریف به او رساند. دروازه بان منچسترسیتی، بردسلی، ضربه محکم جیمز را دفع کرد تا مانع گلزنی شیاطین سرخ شود.

اولین موقعیت خطرناک آبی پوشان یک کرنر بود، که میلی ترنر به خوبی توپ را دور کرد. پنج دقیقه پیش از اتمام نیمه اول، سیتی کاملا دفاعی بود و کاپیتان یونایتد، زلم، با یک تکل، توپ را از دروازه بان دور کرد و به کریستی هانسون، که گل تساوی بخش بازی قبل را به ثمر رسانده بود، رساند. او یک موقعیت عالی برای گلزنی داشت، اما بردسلی با یک واکنش سریع جلوی این کار را گرفت.

یک گل منچسترسیتی نیز پیش از به صدا درامدن سوت پایان نیمه اول، مردود اعلام شد. استن وی با یک ضربه محکم توپ را به تور دروازه چسباند، اما آفسایدش قبل از آن اعلام شده بود. دو تیم با تساوی ۰-۰ در نیمه اول وارد رختکن شدند.

بانوان یونایتد پس از استراحت نیز نبض بازی را در اختیار داشتند. آنها تنها پنج دقیقه پس از شروع نیمه می توانستد پیش بیافتند. بردسلی توپ را در محوطه جریمه به هیث داد، اما او نتوانست به خوبی کنترل خود را روی توپ حفظ کند و ضربه زاویه بسته اش به تور کناری دروازه برخورد کرد.

شاگردان کبسی استونی همچنان فشار را حفظ کرده بودند و مالکیت توپ را در اختیار داشتند. در دقیقه ۶۰ ام بازی، هیث، جای خود را به هموطن آمریکایی اش، کریستین پرس، داد. بازیکن تعویضی فقط چند سانتی متر در پشت دفاع سیتی با توپ فاصله داشت، که بردسلی جلو آمد و مداخله کرد.

هر دو تیم از تعویض های خود استفاده کردند تا اوضاع را تغییر دهند و قفل دروازه حریفشان را بشکنند. با ورود بازی به دقایق پایانی، سرمربی زنان شیاطین سرخ، الا تون، جس سیگزورث و هایلی لد را به جای لوسی استانیفورث، لارن جیمز و کیتی زلم وارد زمین مسابقه کرد.

هرچه به پایان بازی نزدیک تر می شدیم، فشار سیتی نیز بیشتر می شد. سانتر چرخشی سم مویس می توانست تیم مهمان را پیش بیاندازد، اما به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. پس از اینکه ضربه کرنر به تیر دروازه برخورد کرد، ضربه سر جیل اسکات به بیرون رفت.

با گذشت دو دقیقه از وقت اضافه نیمه دوم، منچستریونایتد می توانست به پیروزی برسد. اما بردسلی، ضد حمله فوق العاده سیگزورث را خنثی کرد. بازی در وقت قانونی با تساوی ۰-۰ به پایان رسید و وارد ضربات پنالتی شد. گرچه سرخ پوشان پیروز این ضربات شدند و امتیازات جایزه را به دست آوردند، اما این آبی ها بودند که به دور بعدی صعود کردند.

جزئیات بازی

بانوان منچستریونایتد: رمزی، بتل، ایمی ترنر، میلی ترنر، زلم (لد ۷۶)، گروئنن، هانسون، استانیفورث (تون ۶۸)، جیمز (سیگزورث ۶۸) و هیث (پرس ۶۰).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: ارپس، آکویست، فوسو و راس.

بانوان منچسترسیتی: بردسلی، برنز، بونر، گرینوود، مورگان، والش، اسکات (کومبس ۸۰)، بکی، ویر (مویس ۶۸)، پارک (وایت ۶۸) و استن وی.

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: روباک، کمپبل، هاوتون و کلی.

داور: هلن کانلی

استادیوم: لی اسپورتس ویلج

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی زنان شیاطین سرخ در برابر زنان آستون ویلا

بانوان منچستر یونایتد با برتری سه بر صفر خود در برابر بانوان آستون ویلا باز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =