توهین نژادی به مارسیال پس از تساوی مقابل وست بروم

مهاجم منچستر یونایتد، آنتونی مارسیال، پس از تساوی روز یکشنبه در برابر وست برومویچ، مورد توهین نژادی قرار گرفته است.

یونایتد فنز – مرد فرانسوی که ماه گذشته نیز پس از شکست شیاطین سرخ در برابر شفیلد، همراه با توانزبه، مورد توهین نژادی قرار گرفته بود، پس از ۶۶ دقیقه عملکردی ناامید کننده در هاوتورنز، باز هم در این موقعیت قرار گرفت.

تعدادی از کاربران اینستاگرام، کلمات و شکلک های نژادپرستانه ای در آخرین پست مارسیال، که مربوط به شانزده هفته قبل است، ارسال کرده اند. اینستاگرام در اوایل این هفته، افدامات جدیدی را برای مقابله با حملات نژادی و بیمارگونه به فوتبالیست ها انجام داد.

این شبکه اجتماعی به PA News گفته است که در حال بررسی موضوع است و چندین کامنت حاوی این نوع الفاظ را نیز حذف کرده است. موضع باشگاه منچستر یونایتد نیز نسبت به بیانیه ی آن ها در اول ژانویه ثابت مانده است. آن ها در آن زمان گفتند که از بدرفتاری چندین احمق ناشناس منزجر شده اند و از شبکه های اجتماعی و مقامات می خواهند اقدامات لازم را برای جلوگیری از این رفتار ها انجام دهند.

مارکوس رشفورد و لارن جیمز از یونایتد، رومین ساویرز از وست بروم و مدافع چلسی، ریس جیمز (برادر لارن) نیز در هفته های گذشته هدف این نوع توهین ها قرار گرفته اند. اوله گنار سولشر نیز در کنفرانس مطبوعاتی اول فوریه به این موضوع پرداخت. مرد نروژی در پاسخ به این سوال که “آیا امکان دارد که توهین ها متوقف شوند؟” گفت:

همه ی ما می دانیم که آزادی بیان وجود دارد، اما گذر از این دست خط قرمز ها غیر قابل قبول است. با این سطح از آموزش، این رفتار در سال ۲۰۲۱ غیر قابل قبول است. بنابراین باید با پلتفرم ها همکاری کنیم و آن ها را قوی تر کنیم تا مطمئن شویم جلوی این گونه رفتار ها را خواهیم گرفت.

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =