یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

تغییرات تاکتیکی اساسی سولشر در اولین گام

هر چند ترکیب همان ترکیب سابق بود، اما نحوه ارائه بازی کاملا تفاوت داشت.

یونایتد فنز – تیمی که سولشر در جنوب ولز به میدان فرستاد، محفل میزبان را به آتش کشید. تنها پس از گذشت چند روز از حضور این مربی، بازیکنان با اعتماد به نفسی بالا، پر انرژی و بی رحمانه با حریف خود رو به رو شدند.

 

کادر فنی تغییر چندانی نداشت، کیران مکنا و مایکل کریک مانند همیشه بازیکنان را گرم کردند و تنها اوله گونار سولشر بود که به عنوان چهره ای جدید بر نیمکت یونایتد دیده می شد و سوال اینجاست، که حضور این اسطوره شیاطین سرخ چه تغییراتی در پی داشته است؟

 

تقسیم کار مربیگری

 

سولشر اغلب اوقات بر روی صندلی نشسته بود و زمانی هم که کنار خط می ایستاد نام یکی از بازیکنان را صدا می زد. فیل جونز، جسی لینگارد و آنتونی مارسیال از جمله بازیکنانی بودند که چندین بار به صورت مستقیم دستورات را دریافت می کردند.

 

 

سرمربی جدید یونایتد در کمک گرفتن از دستیار خود ابایی نداشته و مایک فلان همواره در کار هدایت تیم به او کمک می کرد و حتی گاهی نیز با ایما و اشاره پیام را به بازیکنان انتقال می داد. در واقع سولشر از این که دستیار سابق فرگوسن در کنار او بخشی از بار را بر دوش می کشد بسیار خوشنود نیز می باشد.

 

بازی تک ضرب

 

با توجه به تمرینات ریتمیکی که در هنگام گرم کردن در جریان بود، جای تعجب نداشت که شیاطین سرخ آهنگی تند و سریع در حفظ توپ به نمایش بگذارند. آن ها در نیمه نخست 76% مالکیت توپ را در اختیار داشتند، چیزی که در رویارویی با تیم های تازه ارتقا یافته به لیگ برتر کمتر دیده می شد.

 

 

مهمتر از همه این که آن ها این روند را حفظ نموده و در نیمه دوم مهره هایی همچون لینگارد، پوگبا، راشفورد و مارسیال، ترکیبی چرخشی را در تحرکات هجومی از پیش گرفتند.

 

نقش لیندلوف

 

این ملی پوش سوئدی پیش از این دیدار، در سمت راست خط دفاعی عملکردی نامطلوب ارائه می داد. اما این بار این اجازه به او داده شده بود که هر زمان که لازم باشد از خط میانی زمین عبور کرده و در کارهای هجومی به دیگر بازیکنان افزوده شود. او تاثیری فوق العاده در جلو راندن تیم داشت.

 

 

مدت ها بود مورینیو به دلیل عدم وجود مدافعی پا به توپ در ترکیب تیم، باشگاه را مورد انتقاد قرار می داد، اما لیندلوف در این بازی نشان داد که در این زمینه از استعداد و توانی بالا برخوردار می باشد. پاس تودری ک برای راشفورد ساخته و پرداخته نمود، حکایت از نبوغ او دارد.

 

پرسینگ موثر

 

یکی از ساختارهای اساسی که سولشر در تیم ایجاد کرد این بود که فشار را از نواحی جلوتر زمین به حریف وارد می آورد و بازی ساز های مقابل را پرس می نمود. این موضوع خصوصا زمانی که شما از نظر روحی دچار مشکل هستید دشوارتر خواهد بود.

 

 

اما شیاطین سرخ کاملا هجومی ظاهر شدند. لوک شاو و اشلی یانگ همواره رو به جلو باز می کردند و در زمان از دست دادن به سمت بازیکنان حریف یورش می بردند.

 

فراخواندن پوگبا

 

او شعار نداد، همانطور که قبلا هم عنوان کرده بود " اگر من مربی یونایتد باشم برنامه های تیم را با محوریت پوگبا تنظیم می کنم" ،  به حرف خود نیز عمل نمود. او ستاره فرانسوی را، که در دو بازی گذشته لیگ برتر بدون استفاده بر روی نیمکت قرار گرفته بود، به میدان آورد.

 

اگرچه چند مورد پاس ناموفق در اوایل کار ایجاد کرد، اما قهرمان جام جهانی خیلی زود خود را در جریان بازی قرار داد و با پاس های خارق العاده خود روی گل دوم و پنجم توسط آندر هررا و لینگارد تاثیری مستقیم گذاشت.

 

 

کاملا واضح است که سولشر و پوگبا هماهنگی مناسبی با هم دارند و حتی پس از زدن یکی از گل ها یکدیگر را در آغوش کشیدند. قطعا در بازی های پیش رو شاهد درخشش بیشتر این ستاره 25 ساله خواهیم بود.

 

 

 

منبع: MEN

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x