خانه / مصاحبه / تغییراتی که مورینیو برای افزایش عملکرد تیم ایجاد نمود

تغییراتی که مورینیو برای افزایش عملکرد تیم ایجاد نمود

یونایتد برای بازی در مقابل واتفورد تاکتیک های خود را تغییر داد و به همان شیوه نیز به دیدار آرسنال رفت.

یونایتد فنز – در غیاب مخیتاریان، خوزه با تغییر چینش بازیکنان در مقابل واتفورد و آرسنال شگفتی ساز شد، تطبیق لینگارد با این شیوه بازی نتایج بسیار خوبی را در دو بازی اخیر به همراه داشته است، هر چند وی در پیروزی مقابل برایتون حضور نداشت اما در این دو بازی سه گل برای تیم به ثمر رساند.

از یک ماه پیش تا کنون مخیتاریان در ترکیب اصلی قرار نگرفته است و از ۵ بازی اخیر ۴ بار حتی در لیست ۱۸ نفر نیز غایب بود. همچنین برای دیدار دیشب به همراه تیم به لندن هم سفر نکرد.

یونایتد قبل از این در جدال با ۶ تیم برتر مقابل چلسی و تاتنهام از چینش ۲-۱-۴-۳ استفاده نمود، اما در رویارویی با واتفورد و آرسنال به ۲-۵-۳ تغییر یافت. رئیس در این چیدمان لینگارد و پوگبا را جلوتر از هافبک پوششی خود، نمانیا ماتیچ قرار می دهد، اوعقیده دارد استفاده از شیوه ای با سه مدافع، آزادی عمل لینگارد را برای پوشش مهاجمین افزایش می دهد، وی محصول آکادمی می باشد و در این فصل ۶ گل به ثمر رسانده در حالی که آمار مخیتاریان تنها ۲ گل بوده است.

مورینیو در مورد درخشش او در مقابل آرسنال در گفتگو با Mirror چنین بیان می کند:

” او عالی بازی کرد، در دفاع هر آن چیزی که تیم بدان احتیاج داشت ارائه داد و در حمله نیز به خوبی در نقش تمام کنندگی ظاهر شد. ما در پیش فصل خیلی خوب و به سختی روی شیوه دفاعی سه نفره کار کردیم، گاهی هم با چهار مدافع. وقتی دو مهاجم در زمین دارید لازم است که مهره ای داشته باشید که همراه آنها تا مرحله اتمام کار پیش برود و لینگارد این وظیفه را برای تیم به خوبی بر دوش کشید.”

آرسن ونگر روز چهارشنبه در مقابل هادرزفیلد، لاکازت را به دلیل مصدومیت از دست داد، اما او از ابتدای بازی به میدان آمد و تک گل توپچی ها را وارد دروازه کرد. این در حالیست که نمانیا ماتیچ پس از مصدومیت و غیبت در چند بازی به تازگی آمادگی کافی را برای حصور به دست آورده است و از این بابت مورینیو کادر پزشکی هر دو تیم را تحسین می کند، البته صحبت او در مورد آرسنال با طعنه همراه بود.

” تا فراموش نکرده ام اجازه دهید از کادر پزشکی هر دو تیم قدردانی کنم، پزشکان ما ماتیچ را از وضعیت شاید به Ok ، اما پزشکان آرسنال بازیکنی را از وضعیت No  به آمادگی کامل رسانده اند. فوق العاده است، از همه آنها تشکر می کنم. “

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

خروج منچستریونایتد از رقابت برای جذب ساویچ

به نظر میرسد با وجود تمدید قرارداد فلینی و مبلغ بالای درخواستی لاتزیو منچستریونایتد دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *