ترکیب منچستر با ون بیساکا چگونه خواهد بود؟
ترکیب منچستر با ون بیساکا چگونه خواهد بود؟

ترکیب منچستر با ون بیساکا چگونه خواهد بود؟

یونایتدفنز- منچستریونایتد بسیار به توافق با کریستال پالاس برای دومین خرید تابستانی خود یعنی آرون ون بیساکا، نزدیک است. پس از قطعی شدن انتقال دنیل جیمز از سوانسی، این دومین خرید ۲۱ ساله منچستریونایتد میباشد که نشان از تاکید اوله گنار سولسشائر بر پرورش جوانان دارد.

 

ون بیساکا به اشلی یانگ و دیوگو دالوت به عنوان گزینه‎های اصلی دفاع راست یونایتد ملحق خواهد شد؛ پس از اینکه آنتونیو والنسیا در این تابستان از باشگاه جدا شد و متئو دارمیان نیز احتمالا به زودی راه خروج را در پیش خواهد گرفت. اما ترکیب سرمربی نروژی با حضور این مدافع جوان انگلیسی چگونه خواهد بود؟

 

در اینجا چند گزینه برگزیده را بررسی میکنیم:

 

حضور ون بیساکا به عنوان دفاع راست

 

اشلی یانگ به عنوان گزینه اصلی بازی در پست دفاع راست در طول فصل گذشته زیر نظر مورینیو و سولسشائر بود. اما کاپیتان یونایتدها به زودی ۳۴ ساله میشود و اکثریت هواداران معتقدند که وی نباید گزینه اصلی دفاع راست منچستریونایتد باشد.

 

دالوت فصل گذشته برای رقابت با والنسیا بر سر این پست خریداری شد اما بیشتر فصل، سولسشائر از وی برای پر کردن پست های جلوی زمین استفاده میکرد و به ندرت در سمت راست خط دفاع به کار گرفته شد.

 

با پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون پوندی مورد انتظار برای ون بیساکا، توقع میرود که وی مستقیما به سمت راست خط دفاعی رفته و به یانگ و دالوت ملحق شود تا در سالهای آینده پست دفاع راست یونایتد را بیمه کند.

 

در سیستم ۴-۳-۳ (۴-۴-۲ لوزی) مورد علاقه سولسشائر، احتمالا ون بیساکا به عنوان دفاع راست، به همراه ویکتور لیندلوف، کریس اسمالینگ (یا دفاع وسط جدید خریداری شده در تابستان) و لوک شاو خط دفاعی یونایتد را تشکیل خواهند داد.

 

حضور همزمان ون بیساکا و دالوت در یک جناح

 

آیا سولسشائر میتواند از هر دو دفاع راست جوان خود، در یک جناح بازی بگیرد؟ دالوت بازیکنی است که با بهبود کیفیت خود در فصل جدید باید فشار بیشتری برای بازی در تیم اصلی به سولسشائر بیاورد و ون بیساکا نیز به صورت خودکار چنین شرایطی دارد.

 

یک سیستم که میتوان در آن از هر دو دفاع کناری در سمت راست استفاده کرد، سیستم ۳-۴-۳ است که پس از قهرمانی چلسیِ آنتونیو کونته با این سیستم، در بین تیمهای دیگر نیز این سیستم از محبوبیت ویژه‎ای برخوردار شده است.

 

ون بیساکا با توجه خصوصیات دفاعی بیشترش میتواند به عنوان نفر سمت راست خط دفاع سه نفره به میدان رود و دالوت نیز با وجود میل زیادش به کارهای هجومی میتواند فارغ بالانه‎تر در جناح راست خط میانی به کار گرفته شود. در این سیستم لوک شاو پیستون چپ خواهد بود.

 

آیا ون بیساکا توانایی بازی در پست دیگری را دارد؟

 

این بازیکن ۲۱ ساله در سالهای ابتدایی بازیش به عنوان وینگر رشد کرده است؛ پس سولسشائر میتواند به عنوان پلن بی یا سی، وی را یک خط جلوتر و در پست هافبک راست به کار گیرد تا از تجربه اشلی یانگ در پست دفاع راست بهره ببرد.

 

باتوجه به اینکه دنیل جیمز نیز همچون آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد ذاتا یک وینگر چپ است این امکان برای سولسشائر فراهم میشود که یک بازیکن جدید را در پست وینگر چپ بیازماید. با این شرایط دالوت و ون بیساکا هر دو برای حضور در جناح راست خط میانی رقابت خواهند کرد.

 

این شاید یک نکته منفی به نظر برسد که ون بیساکا و یانگ هر دو در یک جناح مورد استفاده قرار گیرند اما احتمال دارد این یکی از سیستم‎هایی باشد که سولسشائر در پیش فصل مورد آزمایش قرار بدهد.

 

 

منبع: manchestereveningnews

درباره ی parsasiahpoosh

مطلب پیشنهادی

مقاله: آینده ی همچنان مبهم برخی از بازیکنان تیم

ورود سانچو و عدم خروج مهاجمی تا این لحظه باعث شده است شیاطین سرخ با …

۳ دیدگاه

  1. با عرض پوزش از مدیرای سایت خیلی پست مضخرفی بود.
    تابلو هستش دیگه ون بیساکا دفاع راست خواهد بود.

  2. تنها جایی ما رایس و تیلمانس و مگوایر و مدیسون رو تو ی ترکیب میتونیم ببینیم عکس اول پست

  3. یعنی بدبخت شدیم با این ترکیبا،دفاع میانی های مضخرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 10 =