خانه / مقاله و تحلیل / تحلیل: چگونه فلینی روند بازی را تغییر داد

تحلیل: چگونه فلینی روند بازی را تغییر داد

هنگامی که منچستریونایتد در بازی سوپر جام از شکست دادن رئال مادرید ناامید شده بود، مروانه فلینی با ورود به زمین توانست روند بازی را تغییر دهد.

یونایتد فنز- عملکرد خیره کننده فردی بازیکنان رئال مانند گرت بیل و ایسکو که اگر شوت هایشان چند سانتی متر پایین تر بود و به تیرک برخورد نمی کرد، می توانست نتیجه بازی را سه بر هیچ کند و شب سختی را برای یاران خوزه مورینیو رقم بزند.

 
برای قرمز ها خرید جدید آن ها نمانیا ماتیچ یار فوق العاده ای بود و تمام سعی خود را می‌کرد. با این وجود هنگامی که یونایتد کاملا از برد نا امید شده بود این فلینی بود که شرایط بازی را تغییر داد و بقیه را مجاب به بازی کردن کرد.

 
روملو لوکاکو که یک موقعیت عالی را قبل از ورود فلینی به زمین از دست داد به همراه فلینی در خط حمله یونایتد بسیار خطرناک تر ظاهر شد. این دو بلژیکی باعث شدند شرایط برای سرخیو راموس و رافائل واران سخت شود.

 
فلینی که عملکرد فوق العاده ای در لیگ اروپا داشت، توانست به لوکاکو کمک کند تا به هدف خود برسد و کاری را انجام دهد که در آن ماهر است. او هرگز تسلیم نمی شد و شجاعانه سعی خود را می کرد. وی با سانتری که ماتیچ داشت به شدت با راموس برخورد کرد.

 

 

این ضربه به شدت دردناک بود و دقایقی طول کشید تا به وضعیت بازیکن مصدوم منچستر یونایتد رسیدگی شود. یکی از دلایل اصلی داشتن هفت دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم هم همین بود. هنگامی که توانست مجددا سرپا شود و به زمین باز گردد، باعث شد باز بازیکنان رئال به مشکل بخورند.

 
فلینی همچنین با ضربه سر به توپی که والنسیا از جناح راست سانتر کرده بود باعث شد دروازه حریف به خطر بیفتد و کیلور ناواس با عکس العملی خوب آن را دفع کند.

 

شب، شب آن ها نبود و بعد از سوت پایان بازی به نظر می‌آمد فلینی از کشیدگی عضلات رنج می برد و بسیار خسته بود. با توجه به شرایط خسته کننده زمین همچون هوای گرم و مرطوب، طبیعی به نظر می رسید.

 

 

هنگامی که فلینی آماده می شد تا به زمین بیاید، بعضی طرفداران رئال تصمیم مورینیو را به سخره گرفتند اما این تصمیم کاملا درست بود. چندی گذشته شایعه شده بود که گالاتاسرای قصد امضای قرارداد با فلینی را دارد. بعضی طرفداران در شبکه های اجتماعی نشان دادند که با این انتقال مخالف نیستند، با این وجود مورینیو ارزش باریکن شماره ۲۷ خود را می داند و حتی در مصاحبه ای گفت است که گالاتاسرای شانس بیشتری برای امضای قرارداد با وی دارد تا فلینی. طرفداران وفادار در اسکوپیه تلاش این هافبک را دیدند و قدردان آن هستند.

 

مروانه فلینی اگر چه مانند بعضی بازیکنان اسم بزرگی ندارد اما می تواند هر دفاعی در جهان را به مشکل بیاندازد و در کار تیمی عالی است. تلاش های او در بازی سوپر جام نادیده گرفته نخواهد شد.

درباره ی امیر حسین حامدی

امیر حسین حامدی
امیر حسین حامدی بیست و سه سالمه دانشجوی رشته مهندسی شیمی یه ساله که منچستری شدم

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *