خانه / آمار و آنالیز / تحلیل اختصاصی از پیروزی برابر ساوتهمپتون

تحلیل اختصاصی از پیروزی برابر ساوتهمپتون

تیم منچستریونایتد در دیداری سخت از رقابت های لیگ جزیره مقابل ساوتهمپتون به پیروزی رسید.

یونایتد فنز- تیم منچستریونایتد در دیدای سخت از رقابت های لیگ جزیره مقابل ساوتهمپتون به پیروزی رسید و ما نگاهی فنی به این بازی انداخته ایم.

حفظ ترکیب برنده در این فصل توسط مورینیو کاری بود که در فصل های قبل توسط او و فن خال کمتر شاهد بودیم. حضور فلینی در کنار ماتیچ برای حفظ رویکرد بازی های بازل و اورتون بود. فشار روی بازیکن های میانی حریف برای توپ گیری و ایجاد دوئل های وسط زمین کاری بود که مورینیو از فلینی و ماتیچ در کار دفاعی می خواست. در خط دفاعی قدرت نفوذ از کانال های کناری بحثی بود که مورینیو به آن اهمیت داد؛ حضور یانگ و والنسیا با قدرت نفوذ بالا این مسئله را به خوبی نشان می داد.

در سمت دیگر میدان ساوتهمپتون بر خلاف تیم هایی که تا قبل از این بازی با منچستریونایتد بازی کرده بودند با سیستم چهار دفاعه و بدون استفاده از وینگ بک بازی میکردند. سمت راست این تیم با حضور سدریک سوارز و دوسان تادیچ یکی از پایه های اصلی حملات این تیم بود. از ابتدای بازی هنگام توپ گیری منچستریونایتد دو هافبک میانی این تیم یعنی رومئو و لمینا به دفاع اضافه می شدند. بیشتر حملات تیم از سمت چپ پایه ریزی می شد و در دقیقه ۲۰ یکی از این حملات با سانتر زیبای یانگ برای لوکاکو تبدیل به گل شد.

همینطور که در عکس مشخص هست لوکاکو از بین هوئدت و برتراند بلند شده و سرزنی میکند. لوکاکو برای هوئدت و فلینی برای برتارند مزاحمت ایجاد می کنند تا لوکاکو راحت سرزنی کند و در برگشت هم بدون هیچ مزاحمتی توپ رو وارد دروازه کرد.

پس از گل زنی تیم دقیقا همان کاری را انجام می دهد که تا قبل از این ساوتهمپتون برای دفاع انجام می داد. یعنی اضافه شدن دو هافبک میانی و وینگر ها به کار دفاعی برای بستن راه های نفوذ حریف. در نیمه دوم دفاع لایه لایه و ممنطقی شاگردان مورینیو ادامه یافت و ساوتهمپون میخواست از طریق سانتر از کناره ها گلزنی کند که جونز و بایی باقدرت سرزنی بالا در دوئل های هوایی اجازه سرزنی به مهاجمان حریف را نمیدادند. در دقیقه ۶۲ هررا به جای ماتا به زمین آمد و سیستم بازی تیم عوض شد. سیستم ۴۲۳۱ با حضور مخیتاریان در پست هافبک تهاجمی راست و رشفورد در سمت چپ با حضور هررا در کنار ماتیچ و فلینی به سیستم ۴۳۲۱ تبدیل شد. دفاع منطقی تر از قبل شکل می گرفت و با حضور اسمالینگ به جای مخیتاریان و تشکیل سیستم ۵۳۲ برای بستن تمامی را های نفوذ برای حریف.

این عکس توسط اسکواکا از نقاط حضور ماتیچ در زمین منتشر شده است. همان طور که مشخص است حضور ماتیچ در همه نقاط زمین به تیم کمک زیادی کردهو این بازیکن در محوطه خودی حضور موثری داشته است.

فیل جونز بهترین بازیکن دیدار از نگاه هواداران بود. خودش در مصاحبه از عمکردش راضی نبود اما موفقیت صد در صدی در دوئل های هوایی و تکل ها کاری است که از هر کسی بر نمی آید.

درباره ی ایلیا بهزاد اول

ایلیا بهزاد اول
.ایلیا بهزاد اول هستم منچستری از سال 2007 ازون موقع عاشق تیم شدم و چند ساله ادمینی میکنم.

جعبه "همچنین ببینید"

رتبه بندی بازیکنان در پیروزی دراماتیک شیاطین سرخ بر سیتیزن ها

آخر هفته گذشته ورزشگاه اتحاد ساعاتی پرتلاطم را تجربه کرد، هواداران درست هنگامی که پایکوبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *