دوشنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / تحلیل اختصاصی از دیدار مقابل لیورپول

تحلیل اختصاصی از دیدار مقابل لیورپول

تیم منچستریونایتد در دیداری تدارکاتی به مصاف لیورپول رفت و ما به تحلیل این بازی پرداخته‌ایم.

یونایتدفنز– تیم منچستریونایتد در دیداری تدارکاتی به مصاف لیورپول رفت و ما به تحلیل این بازی پرداخته‌ایم.

آرایش ابتدایی تیم دقیقا مشابه چیزی بود که در بازی مقابل میلان دیدیم. سیستم ۲-۳-۵ در زمان دفاع که هنگام حمله به ۲-۵-۳ تبدیل می‌شود. در نیمه اول دارمیان و میچل به عنوان وینگ‌بک‌های کناری استفاده شدند.

(در ترکیب اولیه به جای اسمالینگ بایی در ترکیب قرار گرفت.)

استراتژی دفاعی یونایتد بستن فضاها و استفاده از دفاعی‌ترین نوع پرس بود. پرس از یک‌سوم دفاعی که این روش را در جام جهانی و بازی تیم ملی خودمان مقابل اسپانیا دیده بودیم.

گل میلان در بازی قبلی مقابل منچستریونایتد در شرایطی به ثمر رسید که تیم در حالت دفاعی قرار داشت و سوسو از فضای بین دو مدافع استفاده کرد. در این بازی هم همین اتفاق می‌افتاد و مانه و صلاح از توپ‌های بلند بین بایی و دیگر مدافع میانی تیم استفاده می‌کردند.

سیستم دفاعی خاصی که تیم از آن طبعیت می‌کرد پرس و محاصره بازی‌ساز حریف در کناره‌ها بود که گاهی اوقات مثل صحنه پنالتی لیورپول از فضای ایجاد پشت مدافعان استفاده می‌کرد.

(محمد صلاح در محاصره چهار بازیکن تیم و فضای خالی ایجاد شده بین لی گرانت و مدافعان تیم.)

در مجموع عملکرد تیم در قلب خط دفاع به نسبت دیدار گذشته قابل‌قبول بود اما دارمیان و میچل ضعف‌های زیادی در فضا دادن به حریف داشتند. فوسو منساح در این بازی نقش دفاع پوششی را داشت و تا حدودی عملکرد خوبی را داشت.

در فاز هجومی تیم با استفاده از ماتا در پست مهاجم سایه و سانچز در پست مهاجم نوک آن چیزی که در دیدار مقابل میلان داشت را تکرار کرد. تیم لیورپول از پرس در تمام فضاها استفاده میکرد و فشار آنها مثل یونایتد در خط دفاعی نبود؛ اصولا وقتی حریف دفاعی پرس را در تمام فضاهای زمین اجرا می‌کند سه راه برای نگه داشتن توپ وجود دارد:

۱- گرفتن خطا برای استفاده از ضربات ایستگاهی.

۲- استفاده از فضای به وجود آمده در پشت بازیکنانی که کار پرس را انجام می‌دهند.

۳- استفاده از توپ‌های بلند.

تاکتیک اصلی منچستریونایتد استفاده از توپ‌های بلند برای استفاده و نفوذ سانچز بود اما این روش شاید با حضور مدافعان سرزنی مثل فان‌دایک درست نبود.صحنه گل اول تیم اما با استفاده از دو روش دیگر حمله بود؛ میچل برای جبران اشتباهش نفوذ کرد و سانچز را که در فضای خالی قرار داشت را صاحب توپ کرد تا سانچز خطای منجر به گل تیم را بگیرد.

مشکلات تیم که در قبل بیان شده بود در نیمه دوم گریبان یونایتد را گرفت. گل استوریچ به تیم دقیقا از همان روشی بود که میلان مقابل یونایتد به گل رسید. استفاده از توپ‌های بلند بین مدافعان میانی و نفوذ شکیری بین آنها. مدافعان تیم شاید باید بیشتر در صحنه گل دوم بازیکنان را کنترل کنند تا استوریچ آن طور راحت گلزنی نکند.

مشکلات دارمیان در سمت راست نیز باعث دادن فضای خالی و گل‌های سوم و چهارم لیورپول شد. در این که این شکست نمایش خوبی نبود اصلا شکی نیست اما مسابقه دوستانه برای رفع کردن نواقص است.

تیم در بازی با سیستمی نسبتا دفاعی بازی کرد و از ۵ دفاعی که  در ترکیب اصلی بودند احتمالا فقط بایی در این فصل به طور ثابت بازی می‌کند و نواقص تیم به مرور برطرف می‌شود.

با توجه به سیستم تیم در این دو بازی مقابل میلان و لیورپول این ترکیب احتمالی یونایتد فنز از این فصل می‌باشد:

درباره ی ایلیا بهزاد اول

ایلیا بهزاد اول
.ایلیا بهزاد اول هستم منچستری از سال 2007 ازون موقع عاشق تیم شدم و چند ساله ادمینی میکنم.

جعبه "همچنین ببینید"

تحلیل اختصاصی از اولین بازی فصل/ بایی در حد‌‌‌ و اندازه‌های یک ستاره

منچستریونایتد اولین دیدار فصل خود را با برتری مقابل لسترسیتی به خوبی آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *