دوشنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / تحلیل اختصاصی از اولین بازی فصل/ بایی در حد‌‌‌ و اندازه‌های یک ستاره

تحلیل اختصاصی از اولین بازی فصل/ بایی در حد‌‌‌ و اندازه‌های یک ستاره

منچستریونایتد اولین دیدار فصل خود را با برتری مقابل لسترسیتی به خوبی آغاز کرد.

یونایتدفنز- تیم در این بازی نکات قوت و ضعف زیادی داشت که در این صفحه به بررسی آن پرداخته‌ایم.

آرایش و سبک بازی تیم مطابق انتظار نه به سبک بازی مقابل میلان،‌ رئال و لیورپول بلکه مانند دیدار با بایرن‌مونیخ بود. سیستم ۳-۳-۴ در ترکیب ابتدایی با حضور پوگبا، فرد و پریرا در خط میانی و رشفورد در نوک خط حمله. این آرایش در هنگام دفاع مانند دیدار بایرن به ۱-۵-۴ تبدیل می‌شد و ماتا و سانچز به کمک مدافعان میانی تیم می‌آمدند.

دفاع چندلایه در این بازی هم مثل دیگر دیدار‌های تیم وجود داشت و پرسینگ در جناح چپ با حضور سانچز، پوگبا و شاو و در جناح راست با حضور ماتا، فرد و دارمیان انجام می‌شد. نیمه اول مسابقه با اشتباهات زیاد در پرسینگ جناح چپ تیم همراه بود و حملات زیادی از این سمت تیم انجام می‌شد و در پایان بازی ۳۹٫۶ درصد حملات لستر از سمت راست یونایتد انجام گرفته بود. دفاع دولایه برای بستن و پوشش فضاها در نظر گرفته می‌شود و آمار بازی نشان می‌دهد منچستریونایتد در این امر موفق عمل کرده و با بستن فصاها بازیکنان لستر را ناچار به شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه کرده است.

(بیش از ۶۱ درصد شوت‌های لستر از پشت محوطه جریمه زده شده است.)

هر دوگل تیم از حملات جناح چپ با حضور الکسیس سانچز و لوک شاو به ثمر رسید و فرآیند انتقال توپ در این جناح به خوبی انجام می‌شد و ۵۱٫۲ درصد حملات و ۵۰ درصد شوت‌های تیم از همین سمت انجام شد. نکته نگران‌کننده اما در سمت راست تیم بود جایی که نه حمله خطرناکی انجام شد و کمترین درصد حملات و شوت‌های تیم از آن جناح به ثبت رسید و عملا تیم در این جناح بدون خطر ظاهر شد.

(پراکندگی حمله‌های تیم در جناح‌های مختلف.)
منچستریونایتد حالا دارای یک هافبک کلاس جهانی از آکادمی خود است. آندریاس پریرا در دیدار شب گذسته به خوبی تکل می‌زد؛ ۹۱ درصد پاس صحیح داشت و به خوبی به بازی سرعت می‌داد.

ستاره تیم در بازی شب گذشته به غیر از پوگبا،‌شاو و پریرا کسی نبود جز اریک بایی. بازی بایی مقابل لسترسیتی در حد و انداره‌های یک ستاره در قلب خط میانی بود. دقت ۹۵ درصدی در پاس و توپ‌گیری‌های فراوان از شاخصه‌های یک ذفاع میانی درجه یک و سطح بالا است و بازی او در دیدار افتتاحیه لیگ را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های او برای یونایتد نامید. بایی نقش مدافع پوششی را فوق‌العاده ایفا کرد و لیندلوف نیز با ۸۸ درصد پاس صحیح و برتری در درگیری‌ها نشان داد می‌توان به عنوان مدافع مکمل بایی تا نیم‌فصل روی او حساب کرد.

درباره ی ایلیا بهزاد اول

ایلیا بهزاد اول
.ایلیا بهزاد اول هستم منچستری از سال 2007 ازون موقع عاشق تیم شدم و چند ساله ادمینی میکنم.

جعبه "همچنین ببینید"

تحلیل اختصاصی از آخرین دیدار پیش‌فصل/ ضعف در بازی‌ سازی

شب گذشته منچستریونایتد در آخرین دیدار پیش‌فصل به مصاف بایرن‌مونیخ رفت و با یک گل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *