دوشنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / تحلیل اختصاصی از آخرین دیدار پیش‌فصل/ ضعف در بازی‌ سازی

تحلیل اختصاصی از آخرین دیدار پیش‌فصل/ ضعف در بازی‌ سازی

شب گذشته منچستریونایتد در آخرین دیدار پیش‌فصل به مصاف بایرن‌مونیخ رفت و با یک گل شکست خورد و ما به تحلیل این دیدار و بررسی نقاط قوت و ضعف تیم پرداخته‌ایم.

یونایتدفنز– شب گذشته منچستریونایتد در آخرین دیدار پیش‌فصل به مصاف بایرن‌مونیخ رفت و با یک گل شکست خورد و ما به تحلیل این دیدار و بررسی نقاط قوت و ضعف تیم پرداخته‌ایم.

سیستم ابتدایی تیم در این بازی بر خلاف دیگر دیدار‌ها ۳-۳-۴ بود و شفورد بر خلاف ترکیبی که در ابتدای دیدار توسط باشگاه منتشر شد در پست مهاجم نوک به کار گرفته شد تا سانچز در پست هافبک چپ بازی کند.

در فاز دفاعی آرایش تیم به دو شکل تغییر می‌کرد:

۱- ۴-۵-۱ با حضور رشفورد در نوک خط حمله و ماتا و سانچز در جناحین.

۲- ۴-۴-۲ با حضور الکسیس پشت رشفورد و فرد در سمت چپ.

پرسینگ دفاعی تیم باز هم مثل بازی‌های گذشته تکرار شد؛ پرس از خط دفاعی و فشردگی در محوطه جریمه انجام می‌شد و هافبک‌ها برای تنگ کردن فضا به کمک مدافعین کناری می‌آمدند. پشت بازیکنان کناری که با وینگر‌های حریف درگیر می‌شوند فضایی ایجاد می‌شود که مدافعان میانی وظیفه پر کردن آن فضا را دارند و در این بازی تمام مدافعین میانی که مورینیو از آنها استفاده کرد به خصوص بایی و لیندلوف به خوبی از پس این کار برآمدند. لیندلوف در این بازی ۳ نبرد تن به‌تن را برنده شد و ۶ بار توپ‌گیری کرد که عملکرد بهتری میان مدافعان تیم بود.

(فشردگی دفاع تیم در محوطه جریمه خودی.)

به طور کلی دفاع تیم در بازی شب گذشته عملکرد خوب و کم نقصی را ارائه کرد و با وجود مالکیت ۷۲ درصدی بایرن‌مونیخ موقعیت‌های زیادی را به حریف خود نداد. تک‌گل بازی هم روی قوانین تاکتیکی جدید فوتبال زده شد؛ دفاع خوب از تیم مدافع و به ثمر رسیدن گل از روی یک ضربه شروع مجدد. در صحنه گل اشتباه دخیا استفاده نکردن از یک بازیکن برای پوشش تیرک دوم بود.

بزرگترین انتقاد وارد شده به مورینیو در فاز هجومی تیم وجود دارد. در نیمه اول با توجه به فشار کمتر پرس حریف نسبت به دیگر تیم‌هایی که با آنها بازی دوستانه برگزار شد پاسکاری و عرض دادن به بازی بهتر از بازی‌های قبل توسط سه هافبک وسط تیم انجام می‌شد.

بزرگترین مشکل تیم در بازی ایجاد موقعیت و بازی‌سازی بود؛ این مسئله اصلا به سیستم دفاعی مورینیو بی‌ربط نیست و وقتی تیمی ۲۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار خودش دارد و در کل بازی ۲۹۰ پاس می‌دهد طبیعی است که موقعیت های کمتری نسبت به حریف خود ایجاد کند. فقط یک شوت آن هم خارج از چارچوب آمار ناامید کننده‌ای است و بزرگترین دلیل آن خارج شدن هافبک‌ها و بازیکنان بازی‌سازان از جریان بازی بود. بازی یونایتد در دیدار شب گذشته شباهت زیادی به سبک بازی ایران با کارلوس کیروش در جامجهانی روسیه داشت؛ دفاع مطلق، پرس از خط دفاعی و تمایل به بازی مستقیم.

عجیب ترین مکار مورینیو در بازی دیشب بکار‌گیری بیست دقیقه‌ای مک‌تومینای در پست مهاجم سایه بود. کاری عجیب و دور از انتظار از سرمربی تیم که هافبک جوان را به فوتبال دنیا معرفی کرد اما معلوم نیست چه تفکراتی در این فصل دارد.

(آرایش تیم بعد از تغییرات مورینیو.)

عملکرد تیم در شب گذشته کسل‌کننده بود اما حضور نداشتن بازیکنان اصلی تیم که در تعطیلات حضور دارند هواداران را امیدوار می‌کند؛ امیدوار به تکرار نشدن سندروم فصل سوم معروف مورینیو.

درباره ی ایلیا بهزاد اول

ایلیا بهزاد اول
.ایلیا بهزاد اول هستم منچستری از سال 2007 ازون موقع عاشق تیم شدم و چند ساله ادمینی میکنم.

جعبه "همچنین ببینید"

تحلیل اختصاصی از اولین بازی فصل/ بایی در حد‌‌‌ و اندازه‌های یک ستاره

منچستریونایتد اولین دیدار فصل خود را با برتری مقابل لسترسیتی به خوبی آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *