بیساکا، توانزبه و ماتا: سوال هایی که باید در مورد آن ها پرسیده شود

منچستریونایتد مقابل لایپزیش شب تلخی را سپری کرد و موفق به صعود از گروه نشد.

یونایتد فنز- باخت مقابل لایپزیش و باشاک شهیر منچستر را از دور رقابت ها حذف کرد. داوید دخیا و هری مگوایر در گل سوم افتضاح بودند و به نوعی حکم حذف منچستر را امضا کردند. در ادامه می خواهیم به سه پرسش کلیدی در مورد این بازی بپردازیم.

آیا ون بیساکا مشکلی دارد؟

بیساکا در نیمه اول کاملا محو بود. سولشر حتی در نیمه دوم یکی از تعویض های خود را برای تعویض او هدر داد. جایگیری های آرون در نیمه اول به قدری بد بود که بازیکنان لایپزیش به راحتی او را از جریان بازی خارج می کردند. بیساکا این فصل آسیب پذیر بوده و در دیدار مقابل برایتون هم با جایگیری بود مقصر دریافت گل سوم بود. او در بخش هجومی هم تعریف چندانی ندارد و مقابل لایپزیش حتی یک سانتر هم انجام نداد.

آیا ۵۰ میلیونی که منچستر برای بیساکا داد اشتباه بود؟ نه لزوما ولی مشکل اصلی اینجاست که منچستر به او کمک نمی کند. یونایتد وینگر راست خوبی ندارد که به بیساکا کمک کند و این مسئله وظایف او را دوچندان می کند. اگر منچستر یک وینگر راست خوب بخرد آنگاه ممکن است ما یک بیساکای بهتر ببینیم. خستگی هم به او صدمه زده و جذب احتمالی تریپیر می تواند به او کمک کند.

آیا اوله باید به توانزبه اعتماد کند؟

دیدن اینکه توانزبه در ۱۵ دقیقه پایانی به میدان آمد کمی ناراحت کننده بود. او در دیدار مقابل پاریس فوق العاده بود ولی از آن زمان خیلی کم بکار گرفته شده است. توانزبه مقابل باشاک عملکرد بدی داشت ولی بی انصافی است اگر او را مقصر بدانیم زیرا هری مگوایر هم در آن بازی حضور داشت.

لیندلوف و مگوایر انتخاب اول سولشر هستند ولی اکسل هم باید فرصت بازی پیدا کند. اوله می تواند حداقل در مسابقات لیگ اروپا از او استفاده کند. اریک بایی دیگر مدافعی است منچستر دارد ولی به نظر می رسد او انتخاب چهارم سولشر باشد.

چرا از ماتا استفاده نشد؟

سولشر دو تعویض آخر خود برای توانربه و منساح هدر داد. شاید استفاده نکردن از ایگالو معقول باشد ولی قطعا نیمکت نشینی ماتا اشتباه بود. ماتا در برابر وستهم به عنوان یار تعویضی فوق العاده بود و موفق شد پاس گل سوم تیمش را بدهد. فقط برونو (۷) و رشفورد (۴) پاس گل عملکرد بهتری از ماتا (۳) در زمینه پاس گل داشتند. قطعا می شد یکی از خلاق ترین هافبک های خود را برای جلوگیری از حذف شدن استفاده کنید.

ماتا قبلا هم مقابل کپنهاگن توانست به عنوان بازیکن تعویضی جریان بازی را عوض کند. قطعا تضمینی نبود که ماتا منچستر را نجات دهد ولی احتمالا از منساح، توانزبه و ویلیامز بهتر کار می کرد. سولشر زمانی که نیاز به گل داشت با تصمیم اشتباه شانس منچستر برای کامبک را به حداقل رساند.

 

منبع: Unitedinfocus

 

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

یک دیدگاه

  1. دوتا تعویض اخرش کاملا واسه این بود بگه بازیکن ندارم محبورم اینارو بفرستم داخل که باختو توجیه کنهوگرنه هیچ دلیلی نداره تیمی که داره حذف میشه ماتا و ایگالو رو نیاره تواوله خیلی وقته همه رو با تصمیماش ناامید کرده ولی چاره ای نیست اخراجش بدتره تو این موقع فصلباید حداقل تا اخر فصل بمونهناگلزمن خیلی تحت تاثیرم قرار داده به نظرم باید نسبت به پوچتینو حتی تو اولویت باشه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 3 =