یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

بیدار شو پدر،فوتبال چشم انتظار لبخند توست

آیا او بهترین مربی تاریخ است؟بدون شک بله اما قبل از اینکه مربی باشد او پدر فوتبال است.فوتبال چشم انتظار لبخند دوباره اسطوره اش نشسته است.

یونایتد فنز– سم پیگلر گفت:

فوتبال سرشار از مباحثه است. مسی در مقابل رونالدو، پله در مقابل مارادونا، ولی هیچ بحثی در مورد اینکه سر الکس فرگوسن بزرگترین مربی تاریخ است وجود ندارد. زود خوب شو. این بازی هنوز به تو نیاز دارد.

آری این فوتبال است که به او نیاز دارد،فرگوسن تنها یک مربی موفق نبوده و نیست او جنتلمنی حقیقی است.این روزها مربیان موفق زیادی می بینیم،زیدان،گواردیولا،مورینیو شاید هم آنجلوتی اما مربی بودن کافی نیست حتی موفقیت هم کافی نیست چیزی که فرگی را متمایز می کند نه موفقیت است نه تاکتیک نه سبک؛ او پدر فوتبال است.منظورم از” پدر فوتبال “چیست؟بگذارید با نقل قولی از اندرسون شروع کنم.

 

” رییس، من از تو یاد گرفتم که هر اتفاقی رخ دهد پیروز شوم، پس حالا از تو خواهش می کنم پیروز شو پیروز شو پیروز شو پیروز شو لطفا. تو بهترین کسی هستی که من بعنوان یک شخص و یک مربی در عمر خود دیده ام. برای ملاقات مجدد تو لحظه شماری میکنم. بهترین ارزوها را برایت دارم رییس. زود خوب شو لطفا.”

پدری که بزرگترین درسش جنگیدن در هر شرایطی،تداوم و پشتکار در هر شرایطی است.پدر فوتبال همان کسی است که حتی بزرگترین و کینه توز ترین رقیبانش در مورد او با احترام سخن می گویند.جنتلمن قصه ما جایگاهی دارد به بزرگی فوتبال ،تا همین دیروز ما بعنوان طرفدارن یونایتد حتی نمی دانستیم او قبل از همه دست کمک به سوی رقیب دراز کرد،شخصا آمادگیش را برای هرگونه کمک بعد از هیلزبورو نشان داد.این موفقیت نیست یا تاکتیک، این شخصیت است.

رقیب یا رفیق فرقی نمی کند او معلم و پدریست که به سه نسل از فوتبالی ها و حتی غیر فوتبالی ها درس جنگندگی داد.بازیکنانش برای او جان می دادند ،معمولی ترین ها را به قهرمانان فوتبال تبدیل می کرد.بازیکنانش او را می پرستیدند و او هرگز هیچکدامشان را تنها نگذاشت.وقتی رسانه ها کانتونا را یاقی خواندند و خواستار اخراجش شدند سرالکس پسر یاقیش را چنان رام کرد که بعدها کانتونا را پسر فوتبالی فرگی خواندند.او یک پدر واقعی بود و هرگز از تنبیه پسرانش نمی هراسید،حتما داستان کفش و ابروی بکام را به یاد می آورید.او یک پدر بود و هرگز جلوی پیشرفت پسرانش را نمی گرفت ،حتما رونالدو و انتقال جنجالیش به رئال را به یاد دارید.

به قول مایک فلان:

” سر الکس تو بیش از هر کس دیگری چیره شده ای و اگر یک نفر بتواند اینکار را انجام دهد، ان یک نفر تو هستی رییس”

این روزها که گاه و بیگاه مربیانی همچون گواردیولا، امری و کونته در حال ناله و بهانه جویی برای خرید بازیکنانی با قیمتهای نجومی هستند دلم تنگ شده برای خرید ستاره ای جوان با قیمتی ناچیز که جهان فوتبال را خیره کند.دلم تنگ شده برای مربیانی که قبل از اینکه از باشگاه پول طلب کنند به پسرانشان جنگندگی می آموزند. دلم تنگ شده برای کشف استعدادهایی که کسی به آنها توجه نمی کند ستاره هایی که با آتش مربی ستاره شوند و نا با قیمت نجومی.
رییس هنوز هیچ چیز تمام نشده، بازگرد تا بازگردیم،قول می دهم دیگر دستانت نلرزد ،بهترین ها را به تئاترمان خواهیم آورد تا کابوس این روزها را دوباره به رویایی که تو نشانمان دادی بدل کنیم.

نویسنده:سعید یزدانی

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x