دوشنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / بوتو: هرگز قرار نبود به منچستریونایتد ملحق شوم

بوتو: هرگز قرار نبود به منچستریونایتد ملحق شوم

استعدادیاب پرتغالی تیم شاختار دونتسک در مصاحبه ای عنوان کرد که هیچ برنامه ای برای همکاری با شیاطین سرخ نداشته است.

یونایتد فنز- چند ماه پیش چندین خبرگزاری پرتغالی و انگلیسی مدعی شدند که احتمال دارد ژوزه بوتو، استعدادیاب پرتغالی به منچستریونایتد ملحق شود.

در توجیه جدایی او گفته شد این استعدادیاب که در حال گسترش دامنه ی کاری خود است، مورد توجه ژوزه مورینیو قرار گرفته است. اما در نهایت بوتو به شاختار دونتسک ملحق شد و با یک سرمربی پرتغالی دیگر، پائولو فونسسا مشغول به همکاری شد.

بوتو در هفته ی جاری مصاحبه ای با Tribuna Expresso داشت و درباره ی تمام مسائل مورد مباحثه توضیحاتی ارائه کرد و گفت که هرگز در حال پیوستن به منچستریونایتد نبوده است.
او گفت:

هیچکس با من در اینباره صحبتی نکرد. شاید برای شفاف سازی این موضوع باید به نکته ای شاره کنم، در آخرین جلسه ی مدیران باشگاه بنفیکا، رئیس باشگاه با جدایی من مخالفت کرد، البته زمانی که من موضوع جدایی خود را به مدیریت باشگاه اطلاع دادم، تصمیم خود را گرفته بودم.

مصاحبه ی بوتو بسیاری طولانی است که البته برای کسانی که به شغل استعدادیابی علاقه مند هستند ارزش خواندن دارد که در سایت مذکور قابل دسترسی است. بار دومی که او به منچستریونایتد اشاره کرد زمانی بود که تعداد استعدادیاب های باشگاه ها را مقایسه میکرد.

در این ۱۱ سالی که در بنفیکا بودم، خوش شانس بودم که با افراد زیادی ارتباط داشتم و تقریبا کادر استعدادیابی تمام باشگاه ها را میشناسم.
این واضح است که باشگاه های پرتغالی، نه فقط بنفیکا از لحاظ منابع و امکانات با کشور هایی مانند انگلیس بسیار تفاوت دارند.

برای مثال میتوانم به این اشاره کنم که منچستریونایتد بیش از ۴۰ استعدادیاب دارد و بنفیکا ۴ یا ۵ استعداد یاب دارد و شما میتوانید ببینید که چه تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

اما اگر یک کادر استعدادیابی را به خوبی سازماندهی کنید به افراد زیادی نیاز نخواهید داشت و حتی لازم نیست به اندازه که دیگران انتظار دارند پول خرج کنید.

صرف پول عذر موجهی برای نداشتن یک دفتر و کادر استعدادیابی نیست چرا که در واقع این امر به کاهش هزینه های نقل و انتقالاتی کمک میکند.
تفاوت اینکه شما درباره ی یک بازیکن درست قضاوت میکنید یا خیر همین است و یا اینکه شناخت عمیق تری نسبت به بازیکن دارید.

در برخی از باشگاه های پروسه ی استعدادیابی اینگونه است یک ایجنت توضیحاتی را درباره ی یک بازیکن ارائه میدهد و اطلاعات مختصری را در اختیار استعداد یابان قرار میدهد و تمام! این بهترین روش برای شناخت یک بازیکن نیست.

درباره ی علی جعفری زاد

علی جعفری زاد

جعبه "همچنین ببینید"

کنفرانس مورینیو پیش از دیدار مقابل برایتون/ رابطه خوب پوگبا و آقای سرمربی

ژوزه مورینیو یش از دیدار یکشنبه‌شب در ورزشگاه آمکس مقابل برایتون کنفرانس خبری خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *