به مناسبت 500 بازی وین رونی در انگلیس. 20 تصویر، 20 لحظه ماندگار
به مناسبت 500 بازی وین رونی در انگلیس. 20 تصویر، 20 لحظه ماندگار

به مناسبت ۵۰۰ بازی وین رونی در انگلیس. ۲۰ تصویر، ۲۰ لحظه ماندگار

یونایتدفنز- وین رونی امشب (۲۱ فوریه ۲۰۲۰) ۵۰۰ امین بازی باشگاهی خود در انگلیس را با پیراهن دربی کانتی انجام خواهد داد. بازیکن سابق اورتون، منچستریونایتد و دی‌سی‌یونایتد حالا به عنوان بازیکنی با خاطرات فراوان در برابر فولام قرار خواهد گرفت. وین رونی، اسطوره شیاطین سرخ لحظات نابی را در رده باشگاهی تجربه کرده است که برخی از آنها را یادآوری می‌کنیم.

اولین بازی، شروع به کار در تیم بزرگسالان: وین رونی در آوریل ۲۰۰۲ در بازی مقابل ساوتهمپتون روی نیمکت نشست اما بازی نکرد. در ۱۷ آگوست ۲۰۰۲ که اولین بازی فصل جدید محسوب می‌شد، توسط دیوید مویس ۶۷ دقیقه در مقابل تاتنهام به کار گرفته شد. او با سن ۱۶ سال و ۲۹۷ روز به دومین بازیکن جوان تاریخ اورتون تبدیل شد.

۹ امین بازی، اولین گل لیگ برتری: در اکتبر ۲۰۰۲ آرسنال در حالی مهمان اورتون بود که ۳۰ بازی قبلی در لیگ برتر را واگذار نکرده بود. نتیجه ۱-۱ بود که وین در ۱۰ دقیقه پایانی برای گلزنی به زمین آمد و در مقابل دروازبان باتجربه‌ای به نام دیوید سیمن حضور داشت. او زننده گل برتری اورتون شد و به جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ برتر تبدیل شد.

۱۹ امین بازی، اولین کارت قرمز: وین رونی بازیکنی پرحرارت بود و از همان روزهای ابتدایی نشان داده بود که با تمام توان خود بازی می‌کند. او در دوران حرفه‌ای خود ۱۰۲ کارت زرد و ۳ کارت قرمز دریافت کرد. در بازی برابر بیرمنگام در باکسینگ‌دی ۲۰۰۲ رونی به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد اما ۱۵ دقیقه بعد اخراج شد. هر چند که بعداً محرومیت او بخشیده شد.

۵۰ امین بازی، به ثمر رساندن گل پیروزی‌بخش: دقیقاً یک سال بعد از آن کارت قرمز، اورتون دوباره با بیرمنگام روبرو شد. رونی هنوز هم بازیکن فیکس تیم نبود و مویس به عنوان بازیکن جانشین او را به زمین فرستاد. او که حالا ملی‌پوش هم شده بود گل ۳ امتیازی تیمش را به ثمر رساند.

۵۷ امین بازی، اولین بریس: در بازی برابر ساوتهمپون در فوریه ۲۰۰۴ رونی در دقیقه ۷ و ۷۷ گلزنی کرد و تا آن لحظه ۳ بر ۱ از حریف جلو بودند. اما این بازی در نهایت بازی نتیجه ۳-۳ به پایان رسید.

۶۸ امین بازی، اولین حضور در منچستریونایتد: پس از ۶۷ بازی و ۱۵ گل، بازیکن ۱۸ ساله اورتون به منچستریونایتد پیوست. وین رونی که در یورو ۲۰۰۴ مصدوم شده بود مدتی را برای حضور در منچستریونایتد صبر کرده بود. اولین بازی او در الدترافورد با هتریک در برابر فنرباحچه و اولین بازی در لیگ نیز با تساوی ۱-۱ مقابل میدلزبورو انجام شد. رونی به همراه ون‌نیستروی، رونالدو، گیگز و اسمیت خط هجومی یونایتد را تشکیل می‌دادند.

۷۰ امین بازی، اولین گل لیگ برای منچستریونایتد: در اکتبر ۲۰۰۴ آرسنال با ۴۹ بازی بدون شکست پا به الدترافورد گذاشت. رونی در این بازی یک پنالتی گرفت که توسط ون‌نیستروی به گل تبدیل شد. دومین گل را نیز خود او به ثمر رساند تا بهترین رکورد تاریخ لیگ برتر به دست این جوان شکسته شود.

۹۲ امین بازی، والی بی‌نظیر به نیوکاسل: در سال ۲۰۰۵ در بازی‌ای که رونی عصبی بود و برای درگیری با جیمز میلنر کارت زرد گرفته بود، یکی از بهترین گل‌های تاریخ لیگ برتر به ثمر رسید. او از فاصله ۳۰ یارد با یک ضربه والی دروازه شین گیون را فرو ریخت. در آن بازی براون نیز گلزنی کرد و یونایتد ۲ بر ۱ پیروز شد.

۱۳۹ امین بازی، اولین هت‌تریک: هنوز اکتبر ۲۰۰۶ بود و پسر جوان بازی‌های زیادی برای یونایتد انجام داده بود. او در مقابل بولتون اولین هت‌تریک خود در لیگ برتر انگلیس را به ثبت رساند.

۱۴۶ امین بازی، ۵۰ امین گل لیگ برتری: تنها شش دقیقه در مقابل منچسترسیتی کافی بود تا او پنجاهمین گل خود در لیگ را به ثمر برساند؛ گلی که روی ارسال کریستیانو رونالدو صورت گرفت. یونایتد در این بازی که در دسامبر ۲۰۰۶ برگزار شد با نتیجه ۳ بر ۱ سیتی را شکست داد.

۱۶۷ امین بازی، اولین جام لیگ برتر: منچستریونایتد تا پیش از این جام‌های زیادی را بدون رونی کسب کرده بود. در سال ۲۰۰۷ با شکست وستهم این بار وین رونی نیز برای بالا بردن جام حضور داشت. او همچنین با یونایتد قهرمان جام حذفی، جام اتحادیه، جام باشگاه‌های جهان، لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا شد.

۲۴۷ امین بازی، صدمین گل لیگ برتری: اوضاع تغییر کرده بود. رونی باتجربه شده بود، لیگ قهرمانان را فتح کرده بود و البته رونالدو او را در خط حمله تنها گذاشته بود. رونی در برابر آرسنال صدمین گل خود را به ثمر رساند و در پایان فصل ۲۰۰۹/۱۰ با ۲۶ گل، آقای گل لیگ برتر لقب گرفت.

۲۷۳ امین بازی، قیچی برگردان به سیتی: با نظر اکثریت رأی‌دهندگان، این بهترین گل تاریخ لیگ برتر بود. سانتر نانی و چرخش رونی دروازه جو هارت را باز کرد و یونایتد را یک قدم دیگر به سمت قهرمانی در فصل ۲۰۱۰/۱۱ کشاند.

۲۷۸ امین بازی، صدمین گل برای منچستریونایتد: با هت‌تریک در برابر وستهم، ابن بازیکن به رکورد ۱۰۰ گل زده برای یونایتد دست یافت. این بازی که در آوریل ۲۰۱۱ انجام شد با نتیجه ۴ بر ۲ به سود یونایتد به پایان رسید.

۴۵۱ امین گل، شکستن رکورد گلزنی در یونایتد: در شبی که یونایتد تا دقایق آخر از حریف خود عقب بود و در شبی که سر بابی چارلتون در ورزشگاه حضور داشت، رونی ۲۵۰ امین گل خود را به ثمر رساند تا به تنهایی به عنوان گلزن‌ترین بازیکن تاریخ منچستریونایتد شناخته شود. او پس از گل به جای خوشحالی، به فکر شروع مجدد بازی و کسب پیروزی تیم بود.

۴۶۰ امین بازی، آخرین بازی لیگ برتری برای منچستریونایتد: آخرین گل رونی برای منچستریونایتد در برابر تاتنهام و آخرین بازی او در لیگ برابر کریستال پالاس در می ۲۰۱۷ به ثبت رسید. چند روز بعد در لیگ اروپا نیز در برابر آژاکس به میدان رفت و این برای هوادارن در الدترافورد ناراحت‌کننده بود؛ چرا که نمی‌دانستند او قرار است باشگاه را ترک کند.

۴۶۱ امین و ۴۶۲ امین بازی، بازگشت به اورتون و زدن ۲۰۰ گل در لیگ برتر: رونی به تیم دوران نوجوانی خود بازگشته بود و در دومین بازی خود در فصل ۲۰۱۷/۱۸ گل پیروزی‌بخش تافی‌ها در مقابل استوک‌سیتی را به ثمر رساند. او ۲۰۰ امین گل خود را در برابر حریف قدیمی یعنی منچسترسیتی به ثمر رساند.

۴۷۲ امین بازی، هتریک برای اورتون: در نوامبر ۲۰۱۷ وین رونی سه گل در برابر وستهم به ثمر رساند. یگ پنالتی، یک شوت از داخل محوطه جریمه و یک گل از داخل زمین خودی! او در پایان بازی گفت که گل سومش از بهترین گل‌های دوران بازیگری‌اش بوده است.

۴۹۲ امین بازی، بازگشت به انگلیس: پس از ۱۴ ماه حضور در لیگ MLS رونی در آگوست ۲۰۱۹ به کشورش بازگشت و به عنوان بازیکن مربی در دربی کانتی مشغول به کار شد. او خیلی زود به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد.

۴۹۶ امین بازی و ۴۹۷ امین بازی، بازگشت به روند گلزنی: در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ اولین گل وین رونی برای دربی کانتی به ثمر رسید. سه روز بعد و در جریان برد ۴ بر صفر مقابل استوک‌سیتی یک گل به یاد ماندنی با ضربه کاشته به ثمر رساند.

منبع: Skysports

درباره ی فرشاد رضایی

مطلب پیشنهادی

رنک بازیکنان یونایتد مقابل ولوز مشخص شد؛ عملکرد خوب فن دبیک و الانگا

منچستر یونایتد رکورد شکست ناپذیری خود در بازی های خارج از خانه در این فصل …

۲ دیدگاه

 1. وین رونی، اسطوره به معنی واقعی کلمه…
  من از زمانیکه یادم میاد، یونایتد بدون رونی برام هیچ معنی نداشته. رونی همیشه و همیشه و همیشه گره خورده به معنای واقعی تیم و جنگیدن و عشق به پیراهن سرخ یونایتد.
  بدترین اتفاق ممکن برای یکی از بهترین بازیکنای تاریخ تیم افتاد ولی بدون حاشیه‌سازی و جار و جنجال، تو سکوت رفت و هیچ گلایه‌ای نداشت؛ درحالیکه کمترین حقش یه وداع باشکوه بود

  ۰
 2. رفتن چهار نفر در دوران خودشون خیلی ناراحت کننده بود
  یکی دروازبان فابیان بارتز بود بعد اون دروازه خالی شد تااااا وقتی ون در سار اومد
  فن نیستروی
  کریس رونالدو
  و وین رونی که تیم بشدت بهشون نیاز داشت

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =