پنج شنبه , تیر ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / اخبار حریفان / به مناسبت انتقال به ژاپن؛ نظر فرگی راجب ال نینو

به مناسبت انتقال به ژاپن؛ نظر فرگی راجب ال نینو

مهاجم اسبق چلسی و لیورپول به ژاپن انتقال پیدا کرد.

یونایتد فنز – پس از عملکرد خوب فرناندو تورس، بسیاری از باشگاه ها را مبهوت خود کرد و بسیاری از طرفداران باشگاه های بزرگ خواهان جذب تورس بودند. آن زمان ون نیستلروی آخرین بازیهای خود را برای منچستر انجام می داد، لوییس ها از مصدومیت رنج می برد و آلن اسمیت نیز در حال ترمیم کردن مصدومیت خود بود.

تورس در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و قبل از حذف توسط فرانسه، سه گل به ثمر رساند. اما یونایتد وضعیت این مهاجم جوان را زیر نظر داشت. مهاجم آن زمان اتلتیکو مادرید آمار گلزنی چشم گیری نداشت اما سبک بازی وی مناسب لیگ جزیره بود اما هواداران منچستر معتقد بودند جذب این مهاجم اسپانیایی موجب خنثی شدن وین رونی جوان می شود.

به هر حال انتقال تورس به آنفیلد آن هم با تنها ۲۰ میلیون پوند برای شیاطین سرخ تفاوتی نداشت. تورس در سه سال و نیمی که در لیورپول حضور داشت هیچ جامی را کسب نکرد اما زیر نظر رافائل بنیتز به مهاجمی بهتر تبدیل شد و در ژانویه ۲۰۱۱ به چلسی ملحق شد.

فرگی میگوید از وقتی تورس جوان بوده است وی را زیر نظر داشته و در کتاب بیوگرافی خود نیز به تمجید از ال نینو پرداخته است. فرگی درباره ی علاقه به جذب او میگوید:

” ما بارها کار او را تماشا کرده بودیم و وقتی شانزده ساله بود برای خریدش تلاش کردیم. دو سال قبل از پیوستنش به لیوپورل علاقه مان را به او ابراز کرده بودیم، ولی همیشه احساس میکردیم که تماسمان با او فقط منجر به بیشتر شدن مبلغ پیشنهادی اتلتیکو مادرید میشود. ما بازی او را در بسیاری از تورنمنت های جوانان تماشا کردیم و همیشه به او علاقه مند بودیم. “

همچنین فرگی در مورد کیفیت تورس میگوید:

” تورس حیله گری بالایی داشت. او در کار با توپ شمی شیطانی داشت، هر چند که از نظر فیزیکی خیلی قوی نبود. او از قابلیت کامل تغییر سرعت برخوردار بود. در کورس حدود چهل متری سریع تر از برخی از بازیکنان لیورپول نبود. ولی قدرت تغییر سرعت بالایی که مهلک بود. قدم های او به شکلی فریبنده بلند بود. تورس ممکن بود در آتلتیکو مادرید که مدت ها در آنجا پسر طلایی بود بماند. او در۲۱ سالگی در آنجا کاپیتان بود. “

گفتنی است تورس در فصل جدید در جی لیگ و در تیم ساگان توسو ژاپن توپ خواهد زد.

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

فوری: سر الکس فرگوسن در بیمارستان بستری شد

اسطوره ی فراموش نشدنی باشگاه منچستریونایتد در بیمارستان حضور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *