به بهانه ی بازی منچستر یونایتد و لایپزیگ؛ نگاهی به حذف منچستر فن خال در آلمان

شیاطین سرخ امیدوارند همانند ۵ سال پیش، با خاطره ای بد آلمان را ترک نکنند.

یونایتد فنز – منچستر یونایتد فردا در یک دیدار حساس در آلمان به مصاف لایپزیگ می رود. حساسیت این دیدار به نوعی ناامید کننده است؛ چرا که با وجود شروعی خوب، دیدار در آلمان به یک بازی حیاتی تبدیل شده است.

صعود نکردن از گروه تحقیر آمیز خواهد بود. و این ما به را یاد بازی تلخ در سال ۲۰۱۵ می اندازد. باخت سه بر دو مقابل وولفسبورگ، شیاطین را از صعود به مرحله ی بعد منع کرد. و این موضوع باعث کلید خوردن پروژه ی اخراج فن خال شد.

از آن بازی تلخ در آلمان، ۵ بازیکن همچنان در یونایتد فعالیت می کنند. آنتونی مارسیال، جسی لینگارد، دیوید دخیا و خوان ماتا از بازیکنانی بودند که ۵ سال گذشته بازی مقابل وولفسبورگ را از ابتدا آغاز کردند.

از این ۴ تن، دخیا احتمالا بازی را از ابتدا آغاز خواهد کرد. ماتا و لینگارد از روی نیمکت کار را دنبال خواهند کرد و مارسیال به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نخواهد داشت. نفر پنجم مایکل کریکی است که هم اکنون در کادر فنی یونایتد به عنوان دستیار اوله فعالیت می کند. کریک در آن بازی در نیمه ی دوم به میدان آمد.

ترکیب منچستریونایتد مقابل وولفسبورگ در سال ۲۰۱۵:

ترکیب اصلی: دخیا – وارلا – اسمالینگ – بلیند – دارمیان – شواین اشتایگر – فلینی – دیپای – ماتا – لینگارد – مارسیال

ذخیره: رومرو – یانگ – کریک – مک نیر – بورثویک جکسون – پریرا – پاول

مارسیال یکی از گلهای یونایتد را به ثمر رساند. و در دومین گل بازیکنان حریف نقش داشتند تا یک گل بخودی به ثبت برسد. اما یکی از ناامید کننده ترین صحنه های بازی، آمدن نیک پاول به بازی بود. پاولی که قبل از این دیدار حساس، به ندرت ضربه ای به توپ زده بود!

به کیفیت این ترکیب نگاه کنیم متوجه می شویم علت باخت در چیست! با این حال تیم وولفسبورگ نیز در آن زمان تیم بزرگی نبود.

کیفیت بالای تیم در حال حاضر:

این تیم یونایتد با وجود کاوانی، رشفورد و فرناندز کیفیت به مراتب بالاتری دارد. با این حال مشکل اینجاست لایپزیگ نیز تیم باکیفیتی است و علی رغم روند مثبت یونایتد، شاهد بازی دشواری خواهیم بود.

تجربه ی ۵ نفری که ناامیدی را زیر نظر لوییس فن خال با تمام وجود حس کردند، می تواند به کار تیم جوان اوله بیاید. آنها نمی خواهند مجددا این حس را تجربه کنند.

اگر یونایتد شکست بخورد و حذف شود، نشان دهنده ی عدم پیشرفت این تیم در ۵ سال گذشته است. با این حال باید منتظر ماند و دید اوله با بازی دادن به پلیستری، تعویضی به شکل نیک پاول انجام داد یا خیر.

منبع: United in Focus

۰

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: چرا منچستریونایتد هنوز قدم اول جذب بازیکنان را بر نداشته است؟

شیاطین سرخ تابستان شلوغی پیش رو خواهند داشت اما شاید این یک شروع آرام برای …

یک دیدگاه

  1. ترکیب ۲۰۱۵ رو ببینید متوجه میشید چرا باختیم

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =