برونو فرناندز و گلزنی در جریان بازی بیشتر از کل خط هافبک لیورپول!

روز یکشنبه دو تیم منچستر یونایتد و لیورپول به مصاف یکدیگر می روند و انتظارات زیادی از هافبک پرتغالی شیاطین سرخ وجود دارد.

یونایتد فنز – این بازی، اولین تقابل برونو فرناندز در لباس یونایتد مقابل شاگردان یورگن کلوپ خواهد بود. او در پیراهن اسپورتینگ در سال۲۰۱۹ یک گل مقابل لیورپول به ثمر رساند و یک پاس گل هم ارسال کرد.

فرناندز با ثبات ترین بازیکن یونایتد در ۱۲ ماه اخیر بوده است، هافبک پرتغالی در آخرین حضور خود در مرسی ساید، دو گل در جریان پیروزی ۳_۱ یونایتد مقابل اورتون به ثمر رساند.

برای درک بهتر اهمیت برونو در منچستر یونایتد، کافی است عملکرد او را با کل خط هافبک لیورپول مقایسه کنید.

حتی بدون در نظر گرفتن پنالتی ها، برونو بیشتر از کل خط هافبک لیورپول گلزنی کرده است! هافبک پرتغالی تاکنون ۱۱ گل در لیگ برتر (۱۵ گل در همه رقابت ها) به ثمر رسانده است.

از این ۱۱ گل، ۶ تا در جریان بازی و ۵ گل از روی نقطه پنالتی بوده است.

هافبک های لیورپول مجموعاً تنها سه گل در لیگ برتر به ثمر رسانده اند، سهم جردن هندرسون، جورجینیو واینالدوم و تاکومی مینامینو هر کدام یک گل بوده است.

خط هافبک؛ منطقه ای که یونایتد برتر است

شیاطین سرخ در این منطقه عمق بیشتری دارند. اسکات مک تومینای و پل پوگبا هرکدام دو گل به ثمر رسانده و دونی فن دِ بیک هم در اولین بازی خود برای یونایتد گلزنی کرد.

منصفانه است اگر بگوییم کمبود گلزنی و خلاقیت در خط هافبک لیورپول، آن ها را قابل پیش بینی کرده است. با این وجود، متوقف کردن خط حمله آن ها کار آسانی نیست، دیگو ژوتا، محمد صلاح، سادیو مانه و روبرتو فیرمینو مجموعا ۲۹ گل وارد دروازه رقبا کرده اند. آمار آن ها به مراتب از خط حمله یونایتد با تنها ۱۴ گل بهتر است.

اما حداقل یونایتد می داند تهدید از کجا خواهد آمد. تنوع گلزن های یوناتد بالا بوده و از هر جایی می توانند خطرساز شوند، این چیزی است که به شیاطین سرخ برتری می دهد.

یونایتد همچنین ادینسون کاوانی، آنتونی مارسیال و میسون گرینوود هم دارند که این فصل در سطح خود گلزنی نکرده اند و ممکن است در ادامه فرم خود را پیدا کرده و اختلاف گل های خط حمله این دو تیم را کاهش دهند.

فرناندز یک برتری بزرگ برای یونایتد است، سطحی که او در مقایسه با کل خط هافبک لیورپول ارائه می دهد فوق العاده است، حتی بدون احتساب پنالتی ها.

او همچنین ۷ پاس گل در لیگ برتر به ثبت رسانده درحالی که برای خط هافبک لیورپول این تعداد بسیار پایین تر است(یک پاس گل از چمبرلین و دیگری از جردن هندرسون).

نکته بسیار خوب این است که فرناندز برای ما بازی می کند نه آن ها.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی حسین اسدی

red devills since 2006

مطلب پیشنهادی

تمایل منچستر یونایتد به فروش آنتونی مارسیال

گفته می شود شیاطین سرخ احتمال فروش مارسیال در پنجره نقل و انتقالات پیش رو …

یک دیدگاه

  1. امیدوارم نه فقط فرناندز بلکه کل تیم تو این بازی خوب باشن و بدرخشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =