پنج شنبه , تیر ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / برندگان و بازندگان برد ۲-۰ یونایتد مقابل برایتون!

برندگان و بازندگان برد ۲-۰ یونایتد مقابل برایتون!

شاگردان آقای خاص با درخشش نمانیا ماتیچ موفق شدند برایتون را با شکست بدرقه کنند. اما برندگان و بازندگان این پیروزی، چه کسانی بودند؟!
یونایتدفنز- 
به نقل از سایت معتبر squawka، شیاطین‌سرخ موفق شدند در جدالی جذاب و تماشایی در مقابل حریف خود، برایتون به پیروزی ۲-۰ برسند وبه مرحله بعدی جام حذفی فوتبال انگلستان، صعود کنند. بازی دیشب، یک بازی کسل‌کننده دیگر بود اما یونایتدی‌ها، سربلند از آن بیرون آمدند. در پایین به بررسی برندگان و بازندگان این بازی می‌پردازیم.

برندگان:

۱-روملولوکاکو:


شماره ۹ یونایتدی‌ها، یکی از تنها بازیکنانی بوده است که از زمان بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالاتی ژانویه، همواره نمایش‌های خوبی را از خودش ارائه داده است. پس از انتقال الکسیس‌سانچز به منچستریونایتد، این ستاره بلژیکی در هر ۱۰ بازی، حضور فیکس داشته است؛ ۷ گل به ثمر رسانده است و ۲ پاس گل نیز به ثبت رسانده‌است. البته پس از بازی دیشب در مقابل برایتون، می‌توان گفت که در ۱۱ بازی، ۸ گل را به ثمر رسانده‌است.
او بازیکنی بوده است که هر گاه یونایتد به او متوسل شده‌است؛ کم نگذاشته است! او در میانه این هفته و در حالی که، یونایتدی‌ها در بازی بسیار بدشان مقابل سویا که در نهایت با حذف شیاطین‌سرخ توسط سویا همراه بود؛ او تک گل بازی را به زیبایی به ثمر رساند. او همین دیشب نیز در حالی که همگان، رای به برد راحت یونایتد می‌دادند؛ اولین فردی بود که توانست دروازه برایتون را باز کند!

 

۲-نمانیا ماتیچ:


در شبی که پل‌پوگبا توسط ژوزه‌مورینیو، روی نیمکت قرار گرفته بود؛ وظیفه رهبری خط هافبک شیاطین‌سرخ برعهده برایتون بود. خوشبختانه، ماتیچ هم دیشب آماده این چالش جدید بود! او به خوبی خط هافبک را کنترل کرد، جلوی حملات آبی‌پوشان را گرفت اما اوج نمایش او، بازی با توپ وی بود. او یک توپ پخش کن به تمام معنا بود! او وظایف خود را به خوبی انجام داد؛ یک گل زد و یک گل ساخت!
او با یک گل و یک پاس‌گلی که در این بازی ثبت کرد، نشان داد که او، یک طلای به تمام معناست. او یک خرید فوق‌العاده برای ژوزه، باشگاه و هواداران بود. چه چیز دیگری از ماتیچ در بازی دیشب، انتظار داشتید؟!


۳-سرخیو رومرو:
دروازبان بزرگ آرژانتینی، آنقدرها خوب هست که در حال حاضر، برای باشگاه‌های بزرگی به صورت فیکس به میدان برود؛ چه در انگلستان و چه در قاره اروپا! او اما با توجه به درخشش خارق‌العاده داوید ده‌خه‌آ، نیمکت نشین شده‌است اما هر وقت که مورینیو از او، نقش یک گلر را انتظار دارد؛ او به نحو احسن کار خود را انجام می‌دهد!
رومرو در بازی شب گذشته مقابل برایتون، خارق‌العاده بود. روی خروج‌ها، عالی عمل می‌کرد و روی ضربات راه‌دور برایتونی‌ها نیز عملکرد خوبی داشت. اوج کار او، گرفتن ضربه والی و خطرناک یورگن لوکادیا بود که او، به راحتی توپ را در اختیار گرفت. او محوطه جریمه شیاطین‌سرخ را مال خود کرده بود و در تمامی سانترهای برایتونی‌ها، عملکرد موفقی داشت. رومرو در این فصل، در هیچکدام از مسابقاتی که حاضر بوده است؛ گلی را دریافت نکرده! رکوردی که شاید خود ده‌خه‌آ نیز به آن افتخار کند!


بازندگان:

۱-ژوزه‌مورینیو:

بله؛ منچستریونایتد برد اما حقیقت بازی آن‌ها در پرده این برد، خوابید! درست است که نکته‌اصلی پس از حذف عجیب در مقابل سویا، کسب پیروزی و حضور در میان چهارتیم در جام‌حذفی انگلستان، تنها جامی که شیاطین‌سرخ، شانس بردن آن را دارند؛ بود اما شیاطین‌سرخ نیاز به یک بازی خوب داشتند که این امر محقق نشد! مورینیو خود نیز در کنفرانس پس از بازی می‌دانست که شیاطین‌سرخ، در بازی میانه هفته در مقابل نماینده اسپانیا در لیگ قهرمانان اروپا و بازی دیشب مقابل برایتون، عملکرد خوبی نداشتند. متاسفانه شیاطین‌سرخ در نیمه دوم، شوت خطرناکی را روانه دروازه برایتون نکردند و با اولین تلاششان برای گلزنی در نیمه دوم، به گل رسیدند؛ اتفاقی که برای منچستریونایتد، برازنده نیست!
مورینیو در کنفرانس پس از بازی، از بازیکنانش به خاطر خوب بازی نکردن و ترس از بازی کردن، انتقاد کرده بود اما آیا بهتر نبود اگر بازی زیبا مدنظر اوست؛ پوگبا را بازی می‌داد و یا تاکتیک‌های متنوعی را برای رسیدن به گل، به کار می‌برد؟!


۲-هواداران برایتون:
هواداران برایتون برای دیدن این بازی در اولدترافورد، مسافتی نزدیک به ۲۵۸ مایل را طی کرده‌بودند تا بازی تیمشان مقابل شیاطین‌سرخ را ببینند اما بازی به گونه‌ای دنبال شد که برای هواداران برایتون، بسیار طولانی‌تر از مسافت طی شده بود! آن‌ها تیمشان را به خوبی تشویق کردند اما در اواسط نیمه دوم، به فکر خرج بازگشت به خانه‌هایشان افتادند!
بازیکنان برایتون تلاش کردند تا در نیمه دوم دروازه یونایتدی‌ها را تهدید کنند اما موفق نشدند تا برایتون با این شکست، هم از جام حذفی کنار برود و هم هوادارانش را ناراحت به خانه بفرستد!


۳-الکسیس‌سانچز:
 الکسیس‌سانچز تاکنون نتوانسته‌است شایستگی‌های خود را به نمایش بگذارد. این اتفاق به دو علت رخ داده است. یکی این که او یک نیم فصل را در باشگاهی که دوست نداشت؛ گذرانده است و دیگری، بازی گرفتن مورینیو از او در پست‌های مختلف و با شرح وظایف مختلف است که سبب شده‌است تا توانایی‌های او به خوبی به چشم نیاید و نتواند با دیگر بازیکنان، هماهنگ شود. شاید بازی مقابل برایتون، می‌توانست سکوی پرتابی برای ستاره شیلیایی باشد اما اوضاع بر وفق مراد او پیش نرفت؛ او بازی را از روی نیمکت آغاز کرد و حتی وارد بازی نیز نشد! او می‌توانست با درخشش در این بازی، راه درخشش را پیدا کرده و آن را ادامه دهد اما او همچنان باید منتظر فرصتی دیگر باشد.درباره ی محمد مهدی موسی پور

محمد مهدی موسی پور
محمد مهدی موسی‌پور. مترجم سایت ورزش 3 و یونایتدفنز. متولد شهرستان اسلام آباد غرب، ساکن کرمانشاه.

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

یک کامنت

  1. پوگبا بدرد منچستر نمیخوره بدرد پاریس یا رعال و لیگ ایتالیا میخوره جایی که مانور بده روی سلبریتی بودن…تعداد بازی های بدش خیلی بیشتر از بازی هایی که تاثیر داشته…مک تومنی اگه یه سال زودتر میومد نیاز به خریدن پوگبا نبود…کاش تونی کروس رو جای این میگرفتن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *