خانه / مقاله و تحلیل / برنده ها و بازنده های تمدید قرارداد زلاتان ابراهیمویچ با منچستریونایتد

برنده ها و بازنده های تمدید قرارداد زلاتان ابراهیمویچ با منچستریونایتد

تنها چند ماه بعد از پاره شدن رباط صلیبی زلاتان ابراهیمویچ در نیمه نهایی لیگ اروپا ، وی در آستانه بازگشتن به منچستر یونایتد قرار دارد.

یونایتد فنز- بازگشت زلاتان ابراهیمویچ با وجود این که انعطاف پذیری بالایی دارد خیره کننده است. پاره شدن رباط صلیبی می تواند تا ماه ها بازیکن را از میادین دور نگه دارد و حتی بعد از بازگشت از مصدومیت هیچ گاه به فرم سابق خود باز نگردند.

اما این در مورد ابراهیمویچ صدق نمی کند. بازیکن سوئدی با وجود این مصدومیت به همراه اریک بایی در حال آموزش و تمرین هنر های رزمی می باشد. با وجود این که قرارداد وی در تابستان به اتمام رسید اما خوشحالی و راحتی وی در هنگام بازی کردن برای منچستریونایتد نشان دهنده آن است که وی علاقه مند به تمدید قرارداد با این تیم می باشد.

اما برنده ها و بازنده های این تصمیم کیست؟

برنده: ژوزه مورینیو

واضح ترین برنده در این میان ژوزه مورینیو است. مربی پرتغالی احترام و علاقه زیادی برای زلاتان ابراهیمویچ قائل است و وی را در راه رسیدن به موفقیت در دو باشگاه مختلف یاری کرده است. مورینیو و زلاتان هر دو احساس مشترکی در مورد زندگی دارند و آن هم مردانه برخورد کردن در برابر فشار ها و سختی ها است.

علاوه بر تمام این موارد زلاتان یک گزینه ایده آل برای خط حمله تیم مورینیو به حساب می آید. وی دارای کیفیت بسیار بالایی است و تجربه زیادی برای بازی کردن در سطح بالا دارد.

علاوه بر این او از لحاظ فیزیکی بسیار قوی است به طوری که در نیمکت بارسلونای ۲۰۱۱ گزینه بسیار مهمی به شمار می رفت. او برای ترکیب منچستریونایتد به عنوان یک گزینه جایگزین بسیار مناسب است و مهره سنگین و تاثیر گذاری برای نیمکت به حساب می آید. اگر زلاتان قراردادش را تمدید کند، مورینیو بسیار خوشحال خواهد شد.

بازنده: پپ گواردیولا

منچسترسیتی گواردیولا بزرگترین رقیب برای منچستریونایتد در راه قهرمانی محسوب می شود. در حالی که منچستر سیتی در دفاع خود نیاز به تقویت دارد، ترکیب یونایتد تنها یک نقطه ضعف دارد و آن هم فقدان یک مهاجم قابل اطمینان می باشد.

حضور ابراهیمویچ این مشکل را حل می کند، چرا که این غول سوئدی گزینه مناسبی برای همکاری با لوکاکو می باشد. این یک خبر بد برای گواردیولا است، چرا که با این قرارداد یونایتد شانس بیشتری برای رسیدن به قهرمانی دارد. همچنین این شانس را به زلاتان می دهد که بعد از جدایی از کاتالان ها بتواند گواردیولا را شکست دهد.

برنده: روملو لوکاکو

لوکاکو به دو دلیل از این قرارداد نفع می برد. دلیل اول بسیار واضح است. به عنوان تنها مهاجم تیم فشار بسیار زیادی بر روی او قرار دارد که نه تنها باید گل بزند، بلکه نباید مصدوم هم شود و در ترکیب اصلی ثابت بماند.

زلاتان ابراهیمویچ می تواند این فشار را از روی وی بردارد و مهم تر از آن راهنمایی های مناسبی به او بدهد. لوکاکو تنها ۲۴ سال سن دارد و با این وجود یک مهاجم عالی است اما سابقه گل زنی او در برابر تیم های بزرگ مناسب نیست و کمکی به کسب جام برای تیمی نکرده است.

در این راستا زلاتان تجربه بسیار زیادی دارد و می تواند مربی فوق العاده ای برای این جوان بلژیکی باشد. با گلزنی در ال کلاسیکو، دربی بارسلونا، دربی ایتالیا، دربی دلامدونینا و دربی منچستر، زلاتان می داند که چه طور در بازی های بزرگ گل زنی کند و می تواند این تجربه را با لوکاکو به اشتراک بگذارد.

بازنده: مارکوس رشفورد

با این که لوکاکو با تمدید قرارداد زلاتان برنده محسوب می شود، اما رشفورد بازنده است. علت آن واضح است. با وجود لوکاکو او هم اکنون مهاجم دوم باشگاه محسوب می شود. درست است که وی دقایقی در پست وینگر چپ بازی کرده است اما این پست نه مورد علاقه وی است و نه بهترین عملکرد را در این پست دارد. او می خواهد به عنوان مهاجم نوک بازی کند. حضور مجدد زلاتان مانع از رسیدن مارکوس رشفورد به خواسته خود می شود. از طرفی با وجود زلاتان وی به عنوان مهاجم دوم تیم استفاده می شود و از طرفی دیگر اگر مورینیو بخواهد دو مهاجم بازی کند مطمئنا زلاتان و لوکاکو زوج خط حمله را تشکیل خواهند داد.

برنده: پاول پوگبا

پوگبا در سال گذشته گران ترین بازیکن جهان محسوب می شد. او یک سال عالی را در کنار زلاتان گذراند. زلاتان و او یک زوج عالی را تشکیل داده بودند و با کاریزما و توانایی های هنر های رزمی که داشتند باعث می شد که در هنگام بازی آن ها را بازیگر های یک شوی نینجا دانست نه بازیکن فوتبال.

اگر بازگشت زلاتان هیچ سودی هم نداشته باشد اما برای پوگبا بسیار خوب است. او یک برنده در رختکن و یک شخصیت فوق العاده در ترکیب است که می تواند به پوگبا کمک کند که از هیچ چیز نترسد و اعتماد به نفس لازم را برای فتح همه چیز پیدا کند.

بازنده: میلان

با وجود این که تقریبا محال است اما میلان علاقه زیادی به برگرداندن زلاتان ابراهیمویچ به سن سیرو دارد. با وجود این که آن ها در این تابستان در فصل نقل و انتقالات بسیار فعال بوده اند و گزینه های بسیاری را جذب کرده اند اما این انتقال می توانست بسیار به آن ها کمک کند.

مدیر روسنری ها مارکو فاسونو با اطلاع دادن از این که مدیر برنامه های زلاتان می خواهد که در این تابستان قراردادی برای موکل خود جوش دهد گفت:

من نمی دانم، مینو رایولا یک ملاقات با میرابلی رئیس باشگاه داشته است اما نه با من. او با آن ها در مورد آینده موکل خود صحبت کرده است.

زلاتان یک ستاره بزرگ در سطح جهانی است که بار تبلیغاتی بسیار زیادی دارد و می تواند به میلان کمک کند که مجددا خود را به عنوان یک برنده نشان دهد و به سطح اول فوتبال اوروپا بازگردد. همان طور که برای منچستریونایتد این کار را انجام داد.

برنده: لیگ برتر

با وجود وجهه تبلیغاتی زلاتان چرا لیگ برتر نباید از برگشتن وی خوشحال باشد. شاید او همان بازیکن با کیفیت بالا که در قبل بود نباشد اما همچنان آن قد خوب است که لیگ برتر را تحت تاثیر حضور خود قرار دهد.

بازنده: MLS آمریکا

سال گذشته، مقصد احتمالی زلاتان پس از منچستر، MLS بود. پس از این که وی از ناحیه رباط صلیبی مصدوم شد و تاریخ بازگشت وی به میادین مشخص گردید که همزمان با تور پیش فصل آمریکایی ها محسوب می شد، این احتمالات بسیار قوت گرفت.

این ایده که زلاتان سال های طلایی را در هالیوود خواهد گذراند و به آن جا می رود کاملا منطقی به نظر می رسید. اما حضور زلاتان در رختکن یونایتد و تمرین کردن برای آن ها نشان داد که می خواهد هنوز حداقل شش ماه دیگر برای منچستر یونایتد بازی کند.

این نه تنها می تواند مانع از پیوستن بزرگترین ستاره ای که ممکن بود در تیمشان داشته باشند بشود، بلکه باعث می شود شهرت MLS در لیگ نیز خراب شود.

 

 

درباره ی امیر حسین حامدی

امیر حسین حامدی
امیر حسین حامدی بیست و سه سالمه دانشجوی رشته مهندسی شیمی یه ساله که منچستری شدم

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *