خانه / آمار و آنالیز / برنده ها و بازنده های بازی یونایتد ۴-۱ زسکا؛ درخشش مروارید سیاه

برنده ها و بازنده های بازی یونایتد ۴-۱ زسکا؛ درخشش مروارید سیاه

شیاطین سرخ در هفته دوم لیگ قهرمانان نیز در شبی به یادماندنی در مسکو به پیروزی رسیدند.

یونایتد فنز – در ادامه پیروزی ۳-۰ در مقابل بازل دو هفته پیش در اولدترافورد، منچستر با اختلاف سه امتیاز در صدر جدول گروه A قرار گرفت. شب گذشته نماینده سوئیس نیز در مقابل بنفیکا به پیروزی پرگل ۵-۰ دست پیدا کرد. بازی دیشب به مراتب از بازی در مقابل بازل برای یونایتد آسانتر بود، تنها پس از ۴ دقیقه قفل دروازه حریف فرو ریخت و پس از آن بارها و بارها خط  دفاعی زسکا به شدت متزلزل ظاهر شد. بدین ترتیب شیاطین سرخ به روند درخشان خود ادامه دادند و تیم مسکو با این باخت مجبور به عقب نشینی شد.

چه کسانی خوش درخشیدند و چه کسانی مورد انتقاد قرار خواهند گرفت:

 

برنده ها:

آنتونی مارسیال

او پس از عملکردی ناامید کننده دو هفته پیش در مقابل بازل، دیگر اجازه نداد که این فرصت ایجاد شده نیز از دست برود، حتی خود را به وظیفه محول شده در جناح چپ محدود نساخت و پشت سر لوکاکو به طرز خارق العاده ای موقعیت سازی می کرد. دو پاس گل از سمت چپ برای او ارسال کرد که اولی با کمی شانس پس از عدم موفقیت واسیلی برزوتسکی در دفع توپ در مسیر ستاره شماره ۹ قرار گرفت و قفل دروازه گشوده شد.

اندکی بعد با تمرکزی فولادین از روی نقطه پنالتی به راحتی مجددا توپ را وارد دروازه ساخت. او نیمه دوم نیز بر روی گل چهارم تاثیری خیره کننده داشت و پاس گلی دیگر به نام خود به ثبت رساند.

روملو لوکاکو

تا کنون ۱۰ گل زده و هر بازی که میگذرد بیشتر به این نکته پی می بریم که ۷۵ میلیون پوند ارزش پرداخت را داشته است. تنها ۴ دقیقه زمان برد تا لوکاکو راه خود را پیدا کرد و از روی سر سرگی ایگناشویچ توانست با ضربه سر توپ را راهی دروازه کند.

مساله ای که اهمیت بیشتری دارد این است که حرکت به سمت دروازه را خود او آغاز کرد، توپ را به مارسیال سپرد و خود را به محوطه جریمه رساند، جایی محل فرود توپ بود، جایی درست در زمانی مناسب.

دیوید دخیا

بهترین دروازه بان جهان؟ واقعا جا دارد در این مورد به گفتگو بپردازیم، در حالی که مانوئل نویر و جان اوبلاک نیز حرف برای گفتن خواهند داشت. ولی مطمئن باشید که هواداران یونایتد او را با هیچ کس عوض نخواهند کرد.

او مدت زیادی بود که سیوهای متوالی نداشت و نامزدی بهترین بازیکن میدان نیز در کار نبود، که البته این به دلیل سیستم دفاعی مستحکمی است که تحت مربیگری مورینیو تشکیل شده است. با این حال زمانی که نوبت به هنرنمایی او می رسد در حد کلاس جهانی عمل می کند. مانند صحنه ای که با یک دست توپ را مهار کرد و آلان زاگوئف را نابود ساخت.

کریس اسمالینگ

فیل جونز غایب بود ومورینیو اجبارا تغییراتی در ترکیب ایجاد کرد و اسمالینگ و لیندلوف را جایگزین او ساخت و اینطور به نظر می آید که قهرمان شماره ۴ می تواند برای مدت بیشتری به استراحت بپرازد.

در دو مورد نفوذی که از سمت حریف ایجاد شد او بود که با جایگیری مناسب راه را بر آنها سد کرد. در انتها با ۹۲% پاس صحیح، ۱۰۰% موفقیت در ۴ نبرد هوایی، ۶ مورد دور کردن توپ بدون حتی یک خطا، درخششی فوق العاده از خود به ثبت رساند.

بازنده ها

ایگور آکینفیف

بدترین رکورد در چهارچوب رقابت های اروپایی متعلق به اوست، با گلی که در دقیقه چهار دریافت کرد در ۴۵ بازی متوالی نتوانسته است کلین شیتی به ثبت برساند.

در واقع نیز به هیچ وجه عملکرد خوبی در این بازی نشان نداد، هر چند دو سه مورد سیو در طول بازی ایجاد کرد اما باید با کسانی که قرار است در دفاع حامی دروازه او باشند صحبتی جدی داشته باشد.

 

گیورگی شنیکوف

او یکی از با تجربه ترین بازیکنان زسکا می باشد، اما با این وجود تکلی بی مورد از او سر زد که بیشتر از بازیکنانی نوجوان انتظار می رود، که اولین بازی حرفه ای خود را تجربه می کنند.

او با پاسی از جانب اشلی یانگ به هنریک مخیتاریان از موقعیت خارج شد و قبل از آن که بتواند خود را به شرایط برگرداند تکلی عجولانه بر روی بازیکنی حرفه ای انجام داد که ضرری جز پنالتی برای تیم به همراه نداشت.

 

واسیلی برزوتسکی

اوضاع خیلی بد بود، هیچ کدام از سه مدافع زسکا عملکرد خوبی از خود به جای نگذاشتند، برزوتسکی و ایگناشویچ هر بر روی دو گل از سه گل نیمه اول به طور مستقیم مقصر بودند، اما مورد آخر غیر قابل بخشش بود. مارسیال از سمت چپ یک ارسال بسیار ساده داشت و اصلا به نظر نمی آمد که بتواند خطری ایجاد کند، تا زمانی که برزوتسکی در دفع توپ بسیار بی دقت ظاهر شد و موقعیتی بسیار مناسب برای لوکاکو فراهم ساخت، او نیز از این هدیه نهایت استفاده را برد و گل دوم خود را یه ثمر رساند.

خط دفاعی افتضاح بود.

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

۳ نظرها

 1. مارسیال مارسیال مارسیال، امیدوارم تو۱۰۰امین بازیش برای منچستر هتریک کنه، منتظره بازی بعد و درخشش هستم، من که باورم نمی شه ۱۰۰تا بازی برامون کرده انگار همین دیروز بود که اومد به یونایتد

  • علیرضا حسینیان
   علیرضا حسینیان

   آره خیلی زود گذشت، ولی مورینیو خوب سیاستی پیش گرفته برای بازی گرفتن ازش
   یک رقابت نامحسوسی ایجاد کرده بین اون و راشفورد، هر دوتا رو در اوج نگه داشته

   • من خیلی دوست دارم یکبار مثلث مارسیال لوکاکو و رشفورد رو ببینم، برای راست هم راشی بازی کنه، گرچه اونجا قبلا خوب نبوده اما می تونه به نظرم وفق پیدا کنه، اگه بشه می تونیم یکی از خطرناک ترین مثبث های تهاجمی رو داشته باشیم، این مثلث سراسر سرعته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *