بررسی کامل تمامی پنالتی های منچستر در این فصل؛ 17 تصمیم درست و تنها یک تصمیم بحث برانگیز
بررسی کامل تمامی پنالتی های منچستر در این فصل؛ 17 تصمیم درست و تنها یک تصمیم بحث برانگیز

بررسی کامل تمامی پنالتی های منچستر در این فصل؛ ۱۷ تصمیم درست و تنها یک تصمیم بحث برانگیز

یونایتد فنز – سرمربی استون ویلا تصمیم داور بر اعلام پنالتی به سود منچستر را بی شرمانه خوانده بود. احتمالا او اشتباه تکنولوژی خط دروازه در بازی استون ویلا مقابل شفیلد یونایتد را از یاد برده بود. در آن مسابقه استون ویلا از شکست گریخت زیرا تکنولوژی حط دروازه عبور توپ از خط دروازه ویلا را تشخیص نداد. قطعا آن صحنه بسیار واضح تر از پنالتی بود که بر روی برونو فرناندز اعلام شد. قطعا اعلام این پنالتی تصمیم کلیدی بود زیرا باعث شد که منچستر خیلی زود از حریف خود پیش بیافتد ولی در شبکه های مجازی اینطور برداشت شد که منچستر در اغلب مواقع با کمک داوری موفق به کسب نتیجه می شود. 

 

پنالتی مقابل استون ویلا هجدهمین پنالتی آن ها در تمامی رقابت های این فصل و سیزدهمین پنالتی آن ها در لیگ برتر است که بیشترین تعداد پنالتی یک تیم در یک فصل لیگ برتر می باشد. ولی آیا یونایتد با شانس و اقبال پنالتی می گیرد یا دلیلی برای این مسئله وجود دارد؟ در ادامه می خواهیم تمامی پنالتی های منچستر در این فصل را بررسی کنیم.

 

۱- مارکوس رشفورد مقابل چلسی ( ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ ) 

 

منچستر برای کسب اولین پنالتی خود در این فصل فقط به ۱۶ دقیقه زمان نیاز داشت. رشفورد به درون محوطه جریمه وارد شد و سعی کرد توپ را از مدافع عبور دهد ولی کورت زوما پای رشفورد را هدف قرار داد و مهاجم را سرنگون کرد. عملکرد ضعیف و اشتباه واضح زوما باعث وقوع این پنالتی شد. رشفورد این پنالتی را به گل تبدیل کرد و اولین گل فصل خود را به ثمر رساند.

قضاوت: پنالتی قطعی 

 

۲- پل پوگبا مقابل ولوز ( ۱۹ آگوست ۲۰۱۹ )

 

در هفته دوم لیگ برتر منچستر موفق به کسب دومین پنالتی خود شد. همکاری پوگبا و مارسیال منجر به ورود پوگبا به درون محوطه شد و به زیرکی موفق به کسب یک پنالتی از مدافع ولوز شد. هرچند پوگبا این پنالتی را از دست داد.

قضاوت: تیزهوشی بازیکن منچستر ولی تصمیم درست داور در اعلام پنالتی 

 

۳- مارکوس رشفورد مقابل کریستال پالاس ( ۲۴ آگوست ۲۰۱۹ )

سومین پنالتی منچستر در سومین هفته مسابقات به دست آمد. این بار آنتونی مارسیال توپ را در درون محوطه کنترل کرد و با کمک اسکات مک تومینای موفق به کسب پنالتی از لوکا میلیوویچ شدند. باز هم هیچ شک و شبهه در اعلام این پنالتی وجود نداشت با این حال مارکوس رشفورد توپ را به تیرک دروازه کوبید.

قضاوت: پنالتی قطعی

 

۴- مارکوس رشفورد مقابل لسترسیتی ( ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۹ )

 

سه پنالتی نخست منچستر در این فصل به سبب اشتباه مدافعین حریف صورت گرفت ولی این اولین بار بود که سرعت نقش اساسی در وقوع پنالتی داشت. سوینچو سعی در دفع توپ داشت ولی رشفورد با سرعت بالای خود زودتر به توپ رسید و سوینچو مرتکب خطای پنالتی بر روی رشفورد شد.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۵- آنتونی مارسیال مقابل پارتیزان بلگراد ( ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ )

 

باز هم سرعت بازیکنان منچستر به کمکشان آمد. برندون ویلیامز از سمت چپ با یک چرخش سریع خود را به درون محوطه رساند و تکل بازیکن پارتیزان او را متوقف کرد. مارسیال این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا اولین پنالتی خود در این فصل را ثبت کند.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۶- مارکوس رشفورد مقابل نوریچ ( ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ )

روزی که گل کردن پنالتی برای بازیکنان منچستر سخت ترین کار جهان بود. رشفورد و مارسیال در همان نیمه اول دو پنالتی را در مسابقه ای که با ۳ گل پیروز شدند، از دست دادند. این پنالتی توسط کمک داور ویدیویی اعلام شد. زمانی که دنیل جیمز با پاس مارسیال وارد محوطه شد؛ توسط بن گادفری سرنگون شد. داور عملکرد ضعیفی در اعلام نکردن پنالتی در همان نگاه اول داشت.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۷- آنتونی مارسیال مقابل نوریچ ( ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ )

 

این پنالتی هم توسط کمک داور ویدیویی گرفته شد و شب تلخ داور اول را تکمیل کرد. فرد یک ضربه والی را به درون محوطه فرستاد که با برخورد به دست تاد کنتول منجر به اعلام پنالتی به سود منچستر شد. داور در ابتدا اعلام کرنر کرد ولی در بررسی مجدد متوجه اشتباه خود شد. تیم کرول این پنالتی را نیز مهار کرد. یونایتد ۴ پنالتی از ۷ پنالتی نخست خود را از دست داد ولی موفق به گل کردن ۱۱ پنالتی بعدی شد.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۸- مارکوس رشفورد مقابل چلسی ( ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ )

 

سرعت تبدیل به یک الگو ثابت در پنالتی ها منچستر شد. دنیل جیمز وارد محوطه جریمه شد و مارکوس آلونسو از پشت او را سرنگون کرد. 

قضاوت: پنالتی واضح

 

۹- مارکوس رشفورد مقابل تاتنهام ( ۴ دسامبر ۲۰۱۹ )

این پنالتی با حرکت عالی مارکوس رشفورد در دریبل سرژ اوریه شروع شد و در نهایت موسی سیسوکو رشفورد را با خطا متوقف کرد. داور خطا را در درون محوطه جریمه اعلام کرد ولی نزدیک بود که در بررسی مجدد تصمیم خود را عوض کند. کمی از مچ پا رشفورد در درون محوطه جریمه قرار داشت.

قضاوت: پنالتی، شاید کمی خوش شانسی در اعلام شدن خطا در درون محوطه جریمه

 

۱۰- مارکوس رشفورد مقابل منچسترسیتی ( ۷ دسامبر ۲۰۱۹ )

 

این پنالتی هم توسط وار به منچستر اهدا شد و تصمیم درستی بود. سرعت و تکنیک بالا رشفورد نقش اساسی در وقوع این پنالتی داشت. او ابتدا گابریل ژسوس را از پیش رو برداشت و سپس توسط برناردو سیلوا در درون محوطه جریمه سرنگون شد. داور ابتدا پنالتی اعلام نکرد ولی در بررسی مجدد تصمیم درست را گرفت.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۱۱- خوان ماتا مقابل آلکمار ( ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ )

 

این بار سرعت بالای میسون گرینوود به کمک منچستر آمد. او پاس ویلیامز را دریافت کرد و سعی در دریبل مدافع مستقیم خود داشت که با خطا متوقف شد. 

قضاوت: پنالتی واضح

 

۱۲- مارکوس رشفورد مقابل نوریچ سیتی ( ۱۱ ژانویه ۲۰۲۰ )

دومین مرتبه در این فصل که سرعت بالای ویلیامز منجر به کسب شد. تیم کرول توپ را از دست داد و برندون ویلیامز با تیزهوشی  در سمت چپ محوطه موفق به کسب پنالتی شد. هوش بالای مدافع چپ منچستر اصلی ترین دلیل کسب این پنالتی بود. 

قضاوت: زیرکی بازیکن منچستر ولی پنالتی درست

 

۱۳- میسون گرینوود مقابل ترمنر راورز ( ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰ )

 

تاهیت چانگ با سرعت بالای خود توپ را در درون محوطه جریمه دریافت کرد ولی دروازه بان حریف پای او را زد و پنالتی برای منچستر اعلام شد.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۱۴- برونو فرناندز مقابل واتفورد ( ۲۳ فوریه ۲۰۲۰ )

 

این بار سرعت فرناندز به کمک منچستر آمد. او با سرعت بالای خود بن فاستر را مغلوب کرد و دروازه بان واتفورد چاره ای جز خطای پنالتی نداشت. 

قضاوت: پنالتی واضح 

 

۱۵- برونو فرناندز مقابل کلوب بروخه ( ۲۷ فوریه ۲۰۲۰ )

این صحنه دومین خطای هند پنالتی به سود منچستر در این فصل بود. شوت دنیل جیمز به دست مدافع حریف برخورد کرد و کارت قرمز را برای سیمون دلی به همراه داشت.

قضاوت: پنالتی واضح 

 

۱۶- برونو فرناندز مقابل تاتنهام ( ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ )

 

یونایتد در این بازی دو پنالتی کسب کرد که دومین پنالتی توسط وار باطل شد. صحنه اول قطعا پنالتی بود و هیچ شکی در آن نیست. پوگبا از سمت راست به درون محوطه آمد و با ستون کردن بدن خود موفق به کسب یک پنالتی از اریک دایر شد. منچستر این فصل در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل نوریچ و تاتنهام موفق به کسب پنالتی شده است.

قضاوت: پنالتی واضح

 

۱۷- مارکوس رشفورد مقابل بورنموث ( ۴ جولای ۲۰۲۰ )

 

این بار هم خطای هند بازیکن حریف به کمک منچستر آمد. آدام اسمیت در تلاش بود که حمله خطرناک بازیکنان منچستر را در مقابل نمانیا ماتیچ مهار کند ولی توپ به دست راست او برخورد کرد و مایک دین با تیزبینی پنالتی را به سود منچستر اعلام کرد. 

قضاوت: پنالتی واضح

 

۱۸- برونو فرناندز مقابل استون ویلا ( ۹ جولای ۲۰۲۰ )

و درنهایت بحث برانگیز ترین پنالتی منچستر در این فصل. این پنالتی باعث جنجال های بسیار در تلویزیون و شبکه های اجتماعی شد. برونو فرناندز سعی کرد کونسا را دریبل کند ولی در درون محوطه جریمه برخوردی رخ داد. سولشر معتقد بود که اعلام پنالتی تصمیم درستی بوده است. شاید وار تصمیم درستی در اعلام پنالتی نداشت.

قضاوت: شک برانگیز ترین پنالتی منچستر در این فصل

 

منچستر قطعا پنالتی های خود را با شانس به دست نیاورده است. دلیل اصلی تعداد زیاد پنالتی های منچستر در این فصل، فاکتور سرعت در خط حمله آن ها است. یونایتد قطعا تمرین زیادی برای پنالتی ها داشته است زیرا به جز چند پنالتی که آن ها در ابتدا فصل از دست دادند؛ بقیه پنالتی های خود را به گل تبدیل کرده اند.

 

منبع: Manchester Evening News 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: ۳ بازیکن برتر منچستر یونایتد برابر فولهام

بررسی عملکرد سه تن از برترین بایکنان یونایتد در دیدار شب گذشته. ۰

۲ دیدگاه

 1. ترکیب پنالتی زنامون:
  برونو فرناندز.راشفورد.پوگبا.مارسیال.گرینوود
  این ترکیب احتمالا تو لیگ اروپا خیلی به دردمون بخوره چون تک بازیه و احتمال کشیده شدن به پنالتیا فراوان

  ۰
 2. ولی واقعا خودمونیم
  برونو خودش پاش رو زد به مدافع استون ویلا اگر خوب نگاه کنیم ولی مهم این هست که ما بردیم و باید بقیه بازی هارو هم ببریم
  فقط من دعا میکنم به سرنوشت پارسال دچار نشیم که بازیهای اخریمون رو ببازیم و بریم لیگ اروپا
  البته اگر اینجوری بشه که خدا کنه نشه میتونیم با قهرمانی تو لیگ اروپا بریم چمپیونز لیگ

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =