خانه / هیچکدام / بررسی عملکرد فلینی در دوبازی اخیر ، شروعی دوباره؟

بررسی عملکرد فلینی در دوبازی اخیر ، شروعی دوباره؟

مروان فلینی ، هافبک شیاطین سرخ ، پیشرفت خارق العاده ای در دو بازی گذشته شیاطین سرخ داشته است …

یونایتد فنز :

روز جمعه و پس از بازی منچستر یونایتد و ساوتهمپتون که با پیروزی دو بر صفر شیاطین سرخ همراه شده بود ، ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری بعد از بازی در جمع خبرنگاران حاضر گفت:

من بسیار خوشحالم . تماشاگران عالی بودند.

در این بین ، یک بازیکن هم مانند سرمربی تیمش بسیار خوشحال بود.

مورینیو ادامه داد:

من فکر میکنم که آنها (تماشاگران ) در حال شکل دادن رابطه خوبی با بازیکنان هستند ، حتی بازیکنانی که من میتوانم حس کنم در سال های گذشته رابطه آنها در بهترین شرایط خود نبوده است و مثال ساده و راحت آن مروان فلینی اشت. او به قدری خوب بازی می کند که کاملا در حال تغییر دادن این رابطه دو طرفه است.

GettyImages-592214734

مروان فلینی یکی از عوامل موفقیت های لوئیز فن خال بود با این حال او هنوز هدف شعار های طعنه آمیز و نیش دار طرفداران یونایتد قرار می گرفت.

این اتفاقات دقیقا پس از رفتن دیوید مویس و انتقال ۲۷٫۵ میلیون پوندی او بود که شروع شد.

فلینی به خاطر بازی هوشیارانه خود در برابر  قدیس ها به شدت از سوی تماشاگران تشویق شد.

رقیبان حالا فلینی را با پاس های آرام و مالکانه می شناسند در حالیکه در گذشته وی را با آرنج زدن و بازی خشن می شناختند. به نظر می آید که او تند خویی و خشن بودن جان مک انور را با آرامش و صبر و حوصله راجر فدرر (تنیسور معروف ) عوض کرده است و از خشونت جلوگیری می کند و با فراغ بال بازی می کند.

تنها دو هفته قبل گروهی از طرفداران شیاطین سرخ او را در استادیوم ومبلی و در بلزی مقابل لستر سیتی هو کردند زمانیکه او تحت فشار پاس عقب اشتباهی را به دخیا داد که پایه گذار گل تساوی بخش لستر سیتی بود که به وسیله واردی به ثمر رسید و تنها سورپرایز این بازی این بود که کل طرفداران او را هو نکردند.

images7PK7XI4N

فلینی به طور سخت گیرانه ای از سوی طرفداران یونایتد مورد انتقاد قرار می گرفت به طوری که به عنوان مثال در سه بازی مقابل والنسیا در سال ۲۰۱۴ ، زمانیکه لوئیز فن خال تصمیم گرفت وی را به جای ماسیال در مقابل زسکا موسکو در لیگ قهرمانان فصل قبل به زمین بفرستد در حالیکه تیم نیاز به گل داشت و همچنین در بازی نیمه نهایی جام حذفی سال گذشته در مقابل وست هام که هر سه بازی در الدترافورد برگزار شده بود ، در آنها کل ورزشگاه بر علیه او شعار می دادند.

مورینیو در مقابل اعتراض تماشاگران در بازی سوپر کاپ انگلیس ایستاد و فلینی را از بازی بیرون نیاورد. او معتقد است که هافبک ها باید توپ را از منطقه خطر دور کنند بجای اینکه پاس رو به عقب به دروازه بان بدهند. در این بازی بغیر از اشتباه منحر به گل فلینی ، وی بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت که نشانه هایی از پیشرفت در آن به چشم می خورد.

او نمی توانست فرم خوب خود را در بازی های ملی به تیم باشگاهی اش نیز منتقل کند اما یک تماس تلفنی که فلینی روز بعد از معارفه مورینیو دریافت کرد شرایط را تغییر داد. یونایتد پس از رفتن سر الکس فرگوسن افسانه ای از پست سرمربی گری باشگاه از فقدان یک مربی موفق و کاربلد رنج می برد که به نظر می رسد این موضوع با درایت ژوزه مورینیو بر طرف خواهد شد.

هوشیاری فلینی در قطع کردن پاس های حریفان و گرفتن سرعت بازی آنها در ضد حملات به قدری عالی بود که باعث تشویق وی از سوی تماشاگران در دو بازی اخیر تیم در لیگ برتر شده است. این توانایی شاید تنها عاملی باشد که وی در بازی مقایل ساوتهمپتون در الدترافورد او را به آندر هررا برای بازی کنار پل پوگبا ترجیح داد.

GettyImages-592212872بعد از اینکه شیاطین سرخ در بازی مقابل بورنموپ مالکیت توپ را داشتند در بازی مقابل قدیس ها استراتژی خود را عوض کردند و رو به پرسینگ شدید آوردند. شاید تماشاگران از بازی مالکانه مایکل کریک بیشتر لذت می بردند اما فلینی با  کنترل کردن یک سوم دفاعی و پایه گذاری حملات ، به پوگبا این آزادی را می داد تا در هر جای زمین که می خواهد حضور پیدا کند.

به نظر می رسد که در کار پرسینگ ، یونایتد ها با حضور فلینی که پا های بلند تری نسبت به مایکل کریک و شخصیت جنگویانه تری که نسبت به آندر هررا دارد موفق تر خواهد بود.

فلینی در سال های قبل بیشتر در نقش های هجومی به کار گرفته می شد در حالیکه مورینیو از وی در پست های به مراتب دفاعی تر استفاده می کند. شاید یکی از مشکلات فلینی از دست دادن اعتماد به نفسش زیر نظر دیوید مویس و فن خال بود.

فلینی در بازی در مقابل بورنموث در ورزشگاه حریف در روزی که پوگبا حضور نداشت و در نمایش نه چندان قاطعانه خطوط تهاجمی شیاطین سرخ ، به مراتب نمایش چشم گیر تری در بخش هجومی داشت.

اما در بازی مقایل ساوتهمپتون که وی در نقش دفاعی تری نسبت به بازی گذشته و در کنار پل پوگبا بازی می کرد بسیار درخشان بود.

مورینیو در مصاحبه با خبرنگار اسکای اسپرتس در باره علت پیشرفت چشمگیر فلینی گفت:

شاید یک تماس تلفنی ساده بتواند چنین تفاوتی را ایحاد کند.

GettyImages-584035236

مورینیو در ادامه این مصاحبه گفت:

بازیکنی که فکر می کرد کسی او را دوست ندارد ، بازیکنی که حس می کرد زمانیکه پنجره نقل و انتقالات باز شود همه می گویند که او اینجا را ترک خواهد کرد و همه می نوشتند که او بازیکنی است که به درد من نمی خورد و در حقیقت او در حال ترک اینجا بود اما یک تماس تلفنی از جانب من روز بعد از معارفه ام همه چیز را تغییر داد.

سر الکس فرگوسن هم چنین کاری را در برد مقابل اورتون در سال ۲۰۱۳ با گذاشتن فیل جونز در این پست انجام داده بود.

می شود امیدوار بود که با ادامه دادن این روند رو به رشد فلینی شاهد یک هافبک دفاعی تمام عیار که توانایی بردن نبرد های هوایی ، جنگ های میانه زمین بر سر توپ و آرام کردن بازی و گرفتن سرعت تیم حریف در ضد حملات را دارد یونایتد در کنار سایر نفرات گران قیمت خود بار دیگر بر قله فوتبال انگلیس و شاید هم جهان بایستد.

منبع مقاله: منچستر ایوینینگ نیوز

درباره ی former

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *